Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Podział obowiązków w domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Dziewczyny ja nie wierzę, że ktoś nie umie zrobić kanapki. Dla mnie to zwykła wymówka tej drugiej, nadgorliwej strony.

Masz racje Fretko.

Ja za to powiem Wam o odwrotnej sytuacji, ktora mi sie jakos w zwiazku z ta kanapka przypomniala. Siostra mojego eks byla niesamowicie leniwa. Wiekszosc obowiazkow w domu nalezalo do mamy, ew. mojego bylego. A jak ona miala raz pozmywac to potlukla kilka talerzy i na tym sie skonczylo. Wiem, ze takiej rodziny nie mozna porownywac do malzenstwa, jednak mechanizm podobny - nie umiem, wiec nie zrobie.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina napisała:
(...)jednak mechanizm podobny - nie umiem, wiec nie zrobie.

Możliwie że umie, tylko udaje żeby tego nie robić, skoro ma "służbę". Puszcza oko
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No no, to mialam na mysli. Nie podejrzewalabym doroslego faceta o to, ze nie umie sobie kanapki maslem posmarowac. Złośliwa

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Możliwie że umie, tylko udaje żeby tego nie robić, skoro ma "służbę". Puszcza oko

I w tym jest sedno. Mój brat niby nic nie umie jak coś trzeba zrobić, jak się go o coś prosi. A jak dziewczyna ma do niego przyjść to nagle chata błyszczy. Złośliwa

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

mariamagdalena

Zodiak chiński: Koza
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilka lat temu do mojego K. przyszli znajomi wraz z jego siostrą. Przed imprezą denerwował się, że nie zdążymy posprzątać dokładnie a ja się śmiałam, że znajomi mają przyjść a nie inspekcja sanitarna. Kilka dni po imprezie siostra K. zaproponowała, że nauczy mnie sprzątać, bo mimo, że razem nie mieszkamy a ja jestem młoda i mam prawo nie umieć to wszyscy krzywo patrzyli na mnie, że u niego jest bałagan. Bałagan oznaczał kilka brudnych talerzy w zlewie, pewnie kurz na tv itp. Do tamtej chwili byłam przekonana, że nie ma młodych kobiet pracujących, gotujących, sprzątających i wszystko w jednym pakiecie.Uśmiechnięta

Podpis Nigdy nie żałuj tego, co kiedyś sprawiało Ci radośćUśmiechnięta
Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mariamagdalena napisała:
wszyscy krzywo patrzyli na mnie, że u niego jest bałagan

Krzywo patrzyli na Ciebie, ale na K. już nie mimo, że to jego znajomi i mieszkacie razem? Jak widać przekonanie o tym, że obowiązkiem kobiety jest dbanie o czystość ciągle żywe Przewraca oczami.
Powrót do góry

mariamagdalena

Zodiak chiński: Koza
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia Uśmiechnięta napisała:
Krzywo patrzyli na Ciebie, ale na K. już nie mimo, że to jego znajomi i mieszkacie razem? Jak widać przekonanie o tym, że obowiązkiem kobiety jest dbanie o czystość ciągle żywe Przewraca oczami.

Na niego nie patrzyli krzywo a my nawet nie mieszkaliśmy razem. Średnia wieku gości to jakieś 28lat, w tym małżeństwa i wieloletnie pary. Dla mnie to był szok i nadal takie opinię mnie bardzo mnie dziwią.

Podpis Nigdy nie żałuj tego, co kiedyś sprawiało Ci radośćUśmiechnięta
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Na niego nie patrzyli krzywo a my nawet nie mieszkaliśmy razem

Ale śmiech, nie mieszkaliście nawet razem a oni patrzyli krzywo na ciebie bo nie posprzątałaś. Złośliwa
Ludzie są naprawdę dziwni.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 24-03-2015, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powinien być podział obowiązków kiedy facet pracuje 8 godz ja znam takich którzy zaczynają o 7 kończą prace o 23,trudno w tedy wymagać od mężczyzny by pomagał w domu.Mam natomiast koleżankę której facet po pracy idzie do mamusi posiedzieć na necie wraca o 21 zakręci się i idzie spać,a mają 2 tygodniowe dziecko, on nic nie pomaga nawet w soboty,ona dzień i noc z dzieckiem. A ostatnio była jego matka i powiedziała ze on musi się wysypiać i nie można go do dziecka w nocy budzić,na jej miejscu wywaliła bym go do mamusi.bo i tak nie ma z niego żadnego pożytku.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

anniela

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 16-10-2015, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niektórzy maja poglądy jak z XIX wieku, ale trudno się dostosowywać do ich poziomu. Jest postęp, nie?
Powrót do góry

Kiti

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 24-08-2018, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie musi być podział obowiązków. Jeśli ja i mój partner pracujemy to w domu tak samo oboje robimy i nie ma zmiłuj się
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Czw 30-08-2018, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas w sumie zależy kto ma czas. Najczęściej mąż ogarnia działkę a ja w domu... Ale czasem jedno pomaga drugiemu Puszcza oko
Powrót do góry

osenga

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 10-09-2018, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie niesamowicie irytuje, jak w temacie obowiązków w domu mówi się, że "mężczyzna powinien POMAGAĆ kobiecie". Ale w czym właściwie ma jej pomagać? Obowiązki domowe należą do domowników, a nie tylko domowniczki. Więc to są równie jego obowiązki, co i jej.
Oczywiście też nie ma co forsować, że musi być "pół na pół", bo zależnie od pracy i wielu czynników podział obowiązków może być różny, ale jednak nie ma mowy o żadnym pomaganiu.

Podpis Początek jest najważniejszą częścią pracy.
Powrót do góry

krasucka

PostWysłany: Sro 26-09-2018, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To zalezy czy kobieta pracuje czy nie.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Sro 26-09-2018, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiście że zależy od tego czy kobieta pracuje Puszcza oko Ale też zależy od tego czy facet pracuje Bardzo szczęśliwa
U znajomych to właśnie znajomy siedzi w domu po tym jak go zwolnili...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: