Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podział obowiązków w domu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 8:59    Temat postu: Podział obowiązków w domu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio coraz więcej się mówi o partnerskim modelu dzielenia się obowiązkami. Spotkałam się wczoraj z moją krewną, która powiedziała mi, że jej mąż był na nią obrażony przez kilka dni bo nie zrobiła mu obiadu. Dziewczyna dopiero co zaczęła nową pracę, jeździ od jednego szkolenia na drugie i po prostu nie miała czasu. Zrobiło mi się głupio do potęgi, ponieważ mi to zdarza często, że M. musi sam sobie coś zrobić, bo ja mam nienormowany czas pracy i różnie to wypada. Nigdy mi nie robił o to pretensji, a ja zawsze uważałam, że nie przekracza to jego kompetencji. Złośliwa

Z kolei ostatnie badania CBOS, mówiące m,in, o podziale obowiązków domowych wskazuje, że podział obowiązków to nadal fikcja, bo i tak większość obowiązków wykonuje kobieta. Mężczyzna tylko od czasu do czasu pomaga.

Jakie jest wasze zdanie w tej kwestii? Czy wy u siebie macie ustalony podział obowiązków z waszymi mężami? Czy może preferujecie tradycyjny podział ról - kobieta zajmuje się domem, facet pracuje i dba o byt materialny?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w rodzinnym domu nie bylo typowego podzialu obowiazkow.
Rodzice robili co i kiedy mogli, oboje sprzatali i gotowali.

Ja mam troche swira jesli chodzi o sprzatanie i wole sama zrobic niz poprawiac po mezu. Gotowanie? To tez roznie, czasem gotuje dla nas, czasem tylko dla siebie a czasem maz gotuje.

A dlaczego ten podzial obowiazkow to fikcja? Bo kobiety to takie zosie samosie, bo one to lepiej czy szybciej zrobia, bo wlasa same niz poprosic o pomoc.
To jest nasza wina kochane baby. Złośliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam sie z Zuzą. To wina bab. Złośliwa Sama staram się z tym walczyć i np. teraz mam dobrą szkołę, bo sama wielu rzeczy robić nie mogę. Powiedzmy takie odkurzanie, ja to zrobię po swojemu, a D. się tylko wkurzał jak mu mówiłam co i jak. Choć jakos sie dogadalismy, ja trochę spuściłam, a on robi kilka rzeczy tak jak ja bym chciała. Puszcza oko W sumie to chyba tylko z podłogami tak mam, bo okna on myje, meble tez nie ma problemu. Gotować też może po swojemu. Chyba wynika to z faktu, że z tymi podłogami, to mielismy zupełnie różme sposoby. Puszcza oko
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:

A dlaczego ten podzial obowiazkow to fikcja? Bo kobiety to takie zosie samosie, bo one to lepiej czy szybciej zrobia, bo wlasa same niz poprosic o pomoc.
To jest nasza wina kochane baby. Złośliwa

Czasem jest tak jak mówisz. Puszcza oko
Ale zdarza się też tak, że facet który coś ma zrobić jest wściekły, opryskliwy, albo obrażony. Niby można dopiąć swego i go zaangażować, ale ile jest potem gadania i napsutej atmosfery. Przewraca oczami

A dlaczego ten temat jest kontrowersyjny? Złośliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Ale zdarza się też tak, że facet który coś ma zrobić jest wściekły, opryskliwy, albo obrażony. Niby można dopiąć swego i go zaangażować, ale ile jest potem gadania i napsutej atmosfery. Przewraca oczami

A dlaczego ten temat jest kontrowersyjny? Złośliwa

Mój tak ma. Złośliwa
W sensie, że nie lubi robić niektórych rzeczy i nie umie. A ja się denerwuje, że on nie chce i trzeba go zmuszać, a ile się potem nasłucham. Złośliwa I na końcu jeszcze poprawiać muszę.

Temat jest kontrowersyjny, ponieważ jest wiele kobiet ( i zwłaszcza mężczyzn), które uważają, że podział obowiązków tradycyjny jest najlepszy i dziwne jest to, że mężczyzna codziennie nie ma obiadu podstawionego pod nos. Jakbyś ten temat poruszyła u moich rodziców na wsi to nie byłoby o czym gadać bo te kobiety innego życia nie znają. Dla nich to jest oczywiste i proste jak świński ogon, że facet codziennie musi mieć ten obiad podany, dom musi być wysprzątany, dzieci ogarnięte itp. A on ma tylko przynosić do domu kasę. Kiedyś, jak byłam u rodziców, pokłóciłam się o to z sąsiadką. Dlatego uznałam, że ten temat może być kontrowersyjny.
Poza tym kontrowersyjny jest każdy temat, w którym występuje duża częstotliwość odmiennych poglądów. Złośliwa

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:

A dlaczego sie tak czasem zdarza? Bo zona stoi i truje i truje i w kolko o tym samym... Swietego by cos trafilo. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Między moimi rodzicami jest tradycyjnie - mama prowadzi dom, a ojciec zarabia na rodzinę. Ojciec nie wtrąca się do prowadzenia domu, a mama nie wtrąca się ojcu do roboty. Złośliwa Tylko, że mama w razie potrzeby ogarnie robotę ojca, ale ojciec już nawet herbaty sobie sam nie robi. Serio, nie widziałam nigdy, żeby kiedykolwiek ojciec coś gotował, prał albo sprzątał - chyba zaczęłabym sie modlić, gdybym coś takiego zobaczyła. Śmiech do łez Ale to mama tak ojca nauczyła, że ma wszystko pod nos. Puszcza oko

A u nas oboje pracujemy i oboje mamy obowiązki domowe. Ja jestem ta bardziej sprzątająca, a J. ten bardziej gotujący. Puszcza oko
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:

Poza tym kontrowersyjny jest każdy temat, w którym występuje duża częstotliwość odmiennych poglądów. Złośliwa

No to i rozmowa o kolorach może być tematem kontrowersyjnym. Złośliwa

Właśnie to miałam wcześniej na myśli - niektórzy mężczyźni nie chcą wykonywać prac domowych, bo są... mężczyznami. Jakoś tak się utarło, i to nie tylko na wsi, że pewne czynności są obowiązkiem kobiety, a wykonywane przez mężczyzn - pomocą kobiecie. I dlatego spora część panów uważa, że wykonują coś ponad plan.
A co do tego trucia i gderania - bez tego niektórzy mężczyźni nic by nie robili w domu. Zazwyczaj są albo zmęczeni, albo zajęci, albo jako termin podają "zaraz", "później", co przeważnie nigdy nie następuje. Puszcza oko

Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas jest póki co tak, że jeszcze nie mieszkamy sami tylko z teściową, ja jestem na macierzyńskim, a moj mąż pracuje. Obiadów póki co gotować nie musimy, bo tym zajmuje się teściowa. Ja zajmuje się córeczką, a do tego sprzątam, piore i pamiętam o opłatach i innych sprawach Złośliwa. Co do sprzątania i prania to jestem ta typową Samosią - po prostu wolę mieć pewność, że w każdym kącie jest czysto i że biała bluzka po praniu nie jest różowa Bardzo szczęśliwa. W. z kolei pracuje, ogarnia budowę i robi nam kolację. Z rzeczy wspólnych - zakupy, kąpanie Małej. I to chyba wszystko Puszcza oko.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam ostatnio, że z tym równouprawnieniem jeśli idzie o obowiązki to nie tak kolorowo. Podobno jak jest taka równość, to zabija sie pożądanie. Mężczyzna wykonujacy ciągle te wszystkie kobiece czynności dużo traci w oczach kobiety. Niby im więcej mężczyzna robi w domu, tym bardziej odbija się to na seksie. Puszcza oczko
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Słyszałam ostatnio, że z tym równouprawnieniem jeśli idzie o obowiązki to nie tak kolorowo. Podobno jak jest taka równość, to zabija sie pożądanie. Mężczyzna wykonujacy ciągle te wszystkie kobiece czynności dużo traci w oczach kobiety. Niby im więcej mężczyzna robi w domu, tym bardziej odbija się to na seksie. Puszcza oczko

Mam nadzieję, że mój mąż tego nigdzie nie usłyszy bo mi całkiem pomagać przestanie. Złośliwa

Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:

Ale z drugiej strony to:
1. Kobieta urobiona po łokcie ma mniejszą ochotę na seks.
2. Kobieta zdominowana przez mężczyznę (on ustanawia zasady i/lub ona jest od niego zależna finansowo/psychicznie), może też mieć mniej do powiedzenia w sprawie własnego pożądania, więc jest "chętna" pod jego zachcianki. Puszcza oko

Bo to jest jak z tymi badaniami, które wykazały, że osoby praktykujące cieszą się lepszym zdrowiem niż niepraktykujący. Potem się okazało, że ludzie najbardziej schorowani nie chodzą do kościoła, bo to jest dla nich uciążliwe właśnie z powodu tych chorób. Czyli lepiej się czujący w ogóle chętniej gdzieś chodzą, a nie że są zdrowsi, bo praktykują religię.

Dołączone po 2 minutach 29 sekundach:

ZieloneOczko napisała:
Mam nadzieję, że mój mąż tego nigdzie nie usłyszy bo mi całkiem pomagać przestanie. Złośliwa

No widzisz - obowiązki domowe są Twoje, a on tylko pomaga. Złośliwa

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:

Mój ostatnio też coś zasłyszał o tym pomaganiu itd., że albo jest typowy podział obowiązkow i pożadanie i ciagła euforia, albo rownouprawnienie i spokój. Zapytalam w takim razie jak to u nas jest. Od razu powiedział, że to drugie. Puszcza oko
Powrót do góry

Eewelka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio byłam u pewnego chłopaka, akurat był finał Ligii Mistrzów i to ja wylądowałam z piwem przed telewizorem, a On w kuchni za ścianą, więc chyba równouprawnienie jak najbardziej tu pasuje. Uśmiechnięta

Potem opowiadał to znajomym i część żeńska była jak najbardziej pozytywnie nastawiona do sytuacji, a część męska dość oburzona, że "dał się zapędzić do garów'- choć sam wszystko robił, z nieprzymuszonej woli.

Jednak stereotypy są silnie zakorzenione w naszym społeczeństwie, mimo, że wszyscy chcą być tacy nowocześni. Uśmiechnięta

Podpis Szminkę z kołnierzyka mężczyzny należy usunąć razem z mężczyzną.
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas podziału tradycyjny, ja dom mąż pieniądze. Choć, mój A. zrobi wszystko w domu.
Ja też mogę coś robić w garażu, czy polerować. Myślę, że uczymy się troszkę na błędach rodziców. Przynajmniej ja tak miałam, bo jak się tato obraził za coś do mamy a ona ugotowała i podawała pod nos. Normalnie później to jej już mówiłam: po co dajesz, po co wołasz. Niech nie je jak jest obrażony.

Myślę, że macie rację to jest nasza wina jak się taka fajtłapa uchowa. Moja babcia mi zawsze mówiła: "nie pokazuj że wiele umiesz, niech się nie przyzwyczaja". Śmiejąca się

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: