Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokłosie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadzikM

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 25-10-2012, 15:34    Temat postu: Pokłosie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To nowy film Pasikowskiego, w kinach jeszcze go nie ma, ale wśród krytyków jest burza. Tzn. większość się zachwyca, a niektórym przeszkadza żydowskość tematu.

http://www.youtube.com/watch?v=mDqJEmQKcpE

Cytat:
Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów

Ja na pewno się na to wybiorę, choćby dlatego, że to pierwszy film Pasikowskiego od 10 lat.

Podpis Może świat śni się nam
Może my się śnimy komuś
Jak naprawdę jest nie wiadomo
Tego jeszcze nie wie nikt
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 29-10-2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sam fakt, że to pierwszy film Pasikowskiego od 10 lat nie przekonuje mnie zupełnie. Jednak zwiastun, temat, obsada - owszem.
Coś czuję, że ten film narobi szumu, z tego co patrzę już się robi głośno. A co będzie po premierze. Złośliwa
Powrót do góry

Expansa

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 29-10-2012, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Malinka - ten film już robi mega szum Puszcza oko wszędzie go pełno, ale zwróćcie uwagę też jak skrajne są opinie, jak różne rozumienie filmu. Ja jeszcze nie widziałam "Pokłosia", jedynie 2 trailery. Czekam na premierę z niecierpliwością.
Powrót do góry

MadzikM

PostWysłany: Wto 30-10-2012, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szum musi być, bo niestety u nas nie ma normalnej reakcja na hasło antysemityzm, wszyscy się od razu zacietrzewiają.

Może my się śnimy komuś
Powrót do góry

Expansa

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 30-10-2012, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

no dokładnie Przewraca oczami mózg się lasuje. Ludzie usłyszą hasło i koniec - bez zrozumienia zamykają się w swojej szufladzie i tam siedzą.
Powrót do góry

Kitaj

PostWysłany: Wto 30-10-2012, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale z trailera nie wynika w ogóle, ze to jest film o antysemityzmie tylko, że jest to thriller, który dzieje się w polskiej wsi. Słyszałem te kontrowersje w okół filmu ale moim zdaniem to po prostu ignorancja- ktoś nawet nie zadaje sobie trudu, żeby sprawdzić o co chodzi.
Powrót do góry

owca

Zodiak chiński: Tygrys
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sro 07-11-2012, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytałam wiele opinii osób, które widziały pokaz przedpremierowy - wszyscy są zachwyceni. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie Wasza opinia, bo zastanawiam się, czy by się do kina nie wybrać na ten film.
Powrót do góry

MadzikM

PostWysłany: Wto 13-11-2012, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja byłam na filmie i bardzo mi się podobał, chociaż był naprawdę wstrząsający. Jak ktoś widział "Różę" to wie co mam na myśli, to nie jest film przy którym je się popcorn. Ale naprawdę warto go obejrzeć, film pokazuje że świat nie jest czarno-biały i że nie wszystko jest takie jak nam się wydawało. No i ma niesamowity, mroczny klimat.

Może my się śnimy komuś
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 13-11-2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie się zastanawiałam, czy się nie wybrać. Ciekawie się zapowiada, ale pojęcia nie miałam, że to coś w stylu filmu "Róża". Po Róży wyszłam z kina i dojechałam do domu bez słowa do G. Tyle myśli było w mojej głowie... Myślę, że i na ten się wybiorę.

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Kitaj

PostWysłany: Sro 14-11-2012, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam porównania do "Róży" bo nie widziałem, ale na Pokłosiu film się zakończył dosłownie w ciszy, nikt nic nie mówił i nikt nie biegł do wyjście. Ale się nie dziwie bo film był bardzo mocny, nie brutalny ale ciągle się czuje, że bohaterzy dobrze nie skończą. Nie powiem jak się wyszło na koniec, ale obejrzeć warto.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 14-11-2012, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś widziałam plakat na mieście - zaintrygował mnie Maciek Stuhr, tak inny od dotychczas kreowanych przez niego bohaterów - zachęciło mnie to do obejrzenia filmu.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 14-11-2012, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widziałam trailer i żadna siła mnie do kina nie zaciągnie. Szczególnie, że ostatnio byłam na 'Obławie' i nigdy tak jeszcze nie żałowałam wydanej kasy na bilet. Niezdecydowana

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 29-03-2013, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W Gali można kupić film Pokłosie za 29,99 zł, oczywiście kupiłam bo w kinie nie byłam Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: