Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Polacy w Anglii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bober

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 19-01-2013, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zagląda tu ktoś jeszcze? Uśmiechnięta .

Podpis Bo zawsze jest ktoś kto powie: nie dasz rady ,nie możesz,wtedy wstań, odwróć się i powiedz:" no to patrz…. ”Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

bizuteriam

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 04-04-2013, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aa mieszkam w Londynie, ogólnie est naprawdę fajnie i żyje się dużo lżej niż w Polsce. Gdyby nie wysoki czynsz za mieszkanie moglibyśmy jeszcze coś odłożyć dlatego planujemy przeprowadzkę gdzieś na obrzeża Londynu
Powrót do góry

bober

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 04-04-2013, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie że łatwiej się żyje,zwłaszcza jak się ma fajną pracę i jest się we dwoje;)choć fakt, na obrzeżach Londynu jest znacznie taniej i łatwiej coś odłożyćPuszcza oko

Podpis Bo zawsze jest ktoś kto powie: nie dasz rady ,nie możesz,wtedy wstań, odwróć się i powiedz:" no to patrz…. ”Puszcza oko
Powrót do góry

Eveline87

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 07-06-2013, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pracowałam w UK. Niby wszystko ok, żyje się lepiej. Ale tęsknota za krajem była jednak silniejsza... Życzę wszystkim aby nie musieli opuszczać znajomych i rodzin.
Powrót do góry

justyna1981

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 22-06-2013, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mieszkam w Londynie i szczerze mówiąc jestem zadowolona. Wiadomo są plusy i minusy. Najbardziej mi brakuje polskiego jedzenia, zwłaszcza polski chleb. Takie polskie rzeczy jak jabłecznik czy piernik, to można sobie od biedy upiec, ale polski chleb taki prawdziwy już trudno...
Ale generalnie nie żałuję decyzji. Uśmiechnięta Dobrze jest. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 24-06-2013, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Justyna a dlaczego ci brakuje polskiej żywności, chleba? Przecież w Londynie roi się od polskich sklepów, piekarni, restauracji? Skonsternowana

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

justyna1981

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 29-06-2013, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niby tak, ale to jednak nie to samo, co w Polsce. Jakoś tam polski chleb inaczej smakuje, przynajmniej moim zdaniem. Może kwestia składników, nie wiem...
Powrót do góry

draconem

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 20-07-2015, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W UK jestem od września 2013. Zdecydowanie za długo, ale niestety nie mam do czego wracać. Jedyny plus bycia w UK, to fakt, że nie muszę się martwić o pieniądze, bo starcza mi na wszystko. Jednak... nie znoszę tego kraju, tych ludzi, kultury i wszystkiego co spotykam na co dzień. Może dlatego, że po prostu wolałabym być w PL.
Powrót do góry

anniela

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 22-09-2015, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja przyjaciółka mieszka w Londynie, w arabskiej dzielnicy. Mąż po nią wychodzi na metro, bo ona mówi, że mężczyźni stają na rogu grupkami i tak patrzą, jakby była jakąś prostytutką, a ona się normalnie ubiera, żadnych miniówek. Do tego mówi, że jest strasznie drogo, a gospodyni, u której wynajmują pokój dziwi się, że ona chce codziennie gotować. Angielka sama kupuje mrożonki. I nie sprząta, choć ma dwa psy.
Moja przyjaciółka też chce wracać, ale jeszcze musi rok zostać, żeby spłacić mieszkanie.
Powrót do góry

Kaja_xxo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2016, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szkocja. Kraj piękny, kultura również!

Podpis Kaja, 19 lat, Warszawa Uśmiechnięta
Powrót do góry

twojaczarnulka1

PostWysłany: Sob 27-05-2017, 19:42    Temat postu: Re Polacy w Anglii Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

venom napisała:
Dużo tematów z 'Anglią' w tytule, ale nie znalazłam takiego, który integrował by angielskie Polki ;]
Temat dla osób, mieszkających na wyspach lub mających taki zamiar Puszcza oko
Powiedzcie gdzie żyjecie, jakie wrażenia, jak Wam się powodzi, jak sobie radzicie i czy zamierzacie jednak wrócić kiedyś do Polski ;] Generalnie wszystko, wszystko, wszystko!

Oczywista dyskryminacja na przyklad Szkocji.

Anglia to jedno, Szkocja to drugie, Walia to trzecie itd. ba, jest jeszcze Irlandia (Polnoscna Puszcza oko )

My mieszkamy w UK, Wielkiej Brytanii, itp.

Cala wyspa sklada sie nie tylko z Anglii!!!

Zapamietajcie to wreszcie.

Wracajac do pytania jak tu sie zyje Polakom.

Coz, wiekszosc juz niedlugo wyjedzie.

To znaczy wyjedzie beneficiartwo, a normalni, ktorzy sa w przerazajacej mniejszoci, nie moga sie juz tego doczekac Uśmiechnięta

Coz, takie sa fakty Uśmiechnięta

.
Powrót do góry

grynko

PostWysłany: Czw 08-11-2018, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Warto podszkolić język na przykład z Speakout 2ed Advanced SB and DVD-Rom + MyEnglishLab może się przydać Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

Skocz do: