Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Polacy w Anglii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko ja nie mieszkam nad morzem a wietrznie jest jak nie wiem co. Niezdecydowana

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko, z tym morzem to masz fajnie. Tak sobie pojsc na spacer po plazy kiedy tylko chcesz...
My nad morze mamy okolo 30 mil.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 30-06-2009, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Paula, Zuzka mój mąż się śmieje, że my mieszkamy tu gdzie "krety robią pętle" Śmiejąca się a tata jak do mnie przyjechał to śmiał się, że może powiedzieć wszystkim że był na końcu świata. Śmiejąca się
Z każdej strony morze i na dodatek jeszcze mieszkam na lekkim wzgórzu, więc u mnie nawet w bezwietrzny dzień wieje wiatr. Przewraca oczami
Ale fakt, że jest cisza i spokój a z dzieciaczkami na spacer po plaży to świetna sprawa.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Szim

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pon 06-07-2009, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izma napisała:
Mieszkam w Bognor Regis, jest może ktos stąd???

HA! To najfajniejsza nazwa w UK, z jaka sie spotkalam - bylam tak kilka razy... miejsce wydaje sie odludne i spokojne... tzn takie wrazenie kogos, kto byl tam tylko kogos odwiedzic... taka zaciszna 'sypialnia' Uśmiechnięta W takim miejscu chcialabym wychowywac swoje dzieci Uśmiechnięta

Dołączone po 1 minucie 36 sekundach:

A tak w ogole to tez mieszkam na wyspie - pracuje w Londynie, ale na szczescie tu nie mieszkam Puszcza oko mieszkam w malej miescince pod Londynem - dojazd calkiem niezly, ale duzo zieleni, koni (bo uwielbiam jazde konna), las, pol i spiewajacych ptaszkow Uśmiechnięta

Podpis "Rzeka nie narzeka na kamienie na dnie, dopasowuje je do siebie..."
Powrót do góry

Mała_mi

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 09-07-2009, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam w planach wyjazd do Anglii (siostra ma swoj dom w Birmingham)
Czy orientujecie się jak wygląda system socjalny w Anglii?
Sama wychowuje córkę (jestem po rozwodzie).

Podpis bo nikt nie wie gdzie się we mnie kończy anioł a zaczyna diabeł...
Powrót do góry

Szim

Zodiak: Lew

PostWysłany: Czw 09-07-2009, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cos tam na pw - ale niewiele Smutna

Podpis "Rzeka nie narzeka na kamienie na dnie, dopasowuje je do siebie..."
Powrót do góry

Chantalle

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 12-08-2009, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam dużo pytań, mam nadzieje, że Pomożecie mi znaleźć choć na ich część odpowiedzi? Uśmiechnięta Za 5 lub za 9 miesięcy mam w planach wyjazd do Anglii, nigdy tam nie byłam, w ogóle nie byłam za granicą w celach innych niż wakacyjnych. W związku z czym mam kilka pytań:
1. Czy jeśli założę w Polsce konto funtowe (tak to się nazywa?) to pracodawca będzie mógł mi przesyłać na nie kasę, bez nie wiadomo jak wielkich kosztów? A jeśli nie to czy w Anglii są takie same banki jak w Polsce? Jeśli tak to jakie? A może inaczej czy jest WBK? Bo tam znalazłam bardzo dobre dla mnie konto, właśnie funtowe. Bo rozumiem, że jeśli przesyła się między tym samym bankiem to chyba mniejszy koszt tak? Czy na przykład w ogóle to się nie opłaca i lepiej wysyłać kasę pocztą, czy w jakiś inny sposób? Podejrzliwa
2. Czy jak leciałyście to miałyście już załatwioną pracę, mieszkanie czy tak po prostu w samolot i na miejscu szukałyście?
3. Czy tam obowiązuje książeczka sanepidowska, którą wyrabia się w Polsce czy trzeba jakąś nową tam wyrabiać? Czy w ogóle nie jest potrzebna?
4. Czy mieszkanie, wszelkie opłaty, bilety i jedzenie są tańsze niż w Polsce? Bo od kilku osób słyszałam, że jest wręcz przeciwnie Podejrzliwa
5. Czy równie trudno jak w Polsce jest znaleźć pracę?
6. Czy połączenia komórkowe między Anglią a Polską są droższe czy takie same? I czy trzeba mieć ten roaming czy jak to się tam zwie?
7. Słyszałam, że w Anglii w każdym domu/mieszkaniu jest internet za darmo, co mi się wydaje rzeczą nie prawdopodobną Podejrzliwa A jak jest naprawdę?
Przepraszam, jeśli niektóre pytania wydają wam się głupie, ale naprawdę nie wiem, a jestem typem człowieka, który woli wszystko najpierw sprawdzić.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chantalle - co do konta to się nie orientuję, bo ja mam angielskie konto na które wpływają mi pieniądze. A pieniądze do Polski zabieram ze sobą.
Jak przyleciałam do UK to nie miała pracy, tylko mieszkałam u siostry i szukałam na miejscu. Po tygodniu znalazł pracę mój mąż. Pracodawca zapewnia nam domek, więc z tym nie było problemu.
Książeczka sanepidowska jest tu niepotrzebna.
Mieszkanie, jedzenie i opłaty są równoznaczne do zarobków w UK i mozna jeszcze odłożyć sporą sumkę. Ale wszystko zależy do jakiej części UK się wybierasz i jakiego miasta, bo nie wszędzie jest jednakowo.
Ja internetu nie mam za darmo.
Do Polski nie dzwonię z komórki, choć niektóre firmy telefoni komókowej mają ciekawe oferty dla cudzoziemców. Mój kolega ma godzinę darmową do Polski.

Pozdrawiam

Powrót do góry

Chantalle

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko, dziękuje bardzo :*
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 13-08-2009, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chantalle a w który rejon Wielkiej Brytanii się wybierasz?

Powrót do góry

Chantalle

PostWysłany: Pią 14-08-2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko do Londynu, lub gdzieś pod Londynem
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 14-08-2009, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Konto zaloz sobie w Anglii i nic nie bedziesz za nie placila. Pieniadze mozna przeslac wieloma drogami (okolo 5 funtow-niezaleznie od kwoty).
Przeliczajac na zlotowki to miszkanie jest bardzo drogie ale s stosunku do zarobkow da sie przezyc bez problemu.
Nie polecam na poczatek Londynu bo z powodu kryzysu pracodawcy proponuja 5.75 (najnizsza) na godzine a przejazdy i mieszkania sa o wiele drozsze niz gdzies indziej.
A z praca jest roznie w zaleznosci od poziomu jezyka Uśmiechnięta .
Dokladnie wybierz miesiac na przyzjazd.
Powodzenia.
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 14-08-2009, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Barbi napisała:

Dokladnie wybierz miesiac na przyzjazd.

Tzn?
Czy to prawda, że już jest trochę lepiej, że powoli podnoszą się z kryzysu?

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 14-08-2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niektóre miesiące są ciężkie w znalezieniu pracy. U mnie hotelu w lato pracują studenci co roku ci sami, więc w tym czasie ciężko coś znaleźć. Ale powoli zaczną szukać kogoś na ich miejsca.

Powrót do góry

ladylady

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Sob 15-08-2009, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

venom napisała:
No proszę Puszcza oko Ludzie, których poznałam tutaj, raczej chcą wracać kiedyś do Polski Puszcza oko Ale pewnie na przestrzeni czasu, jak już się w pełni wpasują to im się to zmieni...
Ja mieszkam na południu(teraz akurat jestem w Polsce, ale w piątek wracam), jest ktoś z tamtych stron?

witam.Ja jestem z poludnia.pozdrawiam

Dołączone po 22 minutach 27 sekundach:

Mała_mi napisała:
Ja mam w planach wyjazd do Anglii (siostra ma swoj dom w Birmingham)
Czy orientujecie się jak wygląda system socjalny w Anglii?
Sama wychowuje córkę (jestem po rozwodzie).

Mysle ze jako samotna matka otrzymasz pomoc socjalna.Wiem ze trzeba miec legalna prace by otrzymac socjal.CHild benefit miesiecznie to jest£80 na pierwsze dziecko-to tak jak rodzinne na dziecko w Polsce.W moim przypadku bylo tak ze sprawdzili mnie od jakiego miesiaca mam ta legalna prace tutaj w Anglii ale i tak zaplacili mi od czasu kiedy moje dziecko bylo w Anglii.W Polsce nie placili mi rodzinnego od czasu kiedy wprowadzono limit na osobe w rodzinie.(Pamietam ze nie nalezalo mi sie bo przekraczy moje dochody gdzies okolo 5 zlotych!!!)Pamietam ze nie zaplacono mi wstecz benefitu bo dziecko bylo w Polsce.Ogolnie w moim przypadku bylo tak ze ja pierwsza przyjechalam tutaj a dziecko w pozniejszym czasie ale wiem ze kazdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i niektorzy otrzymuja benefit na dziecko a nawet na ktore jest w Polsce.

Podpis Kocham zycie bo dalo mi Ciebie....

Uwagi  Poprawiłam cytat w poście.
Majek.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 4 z 13

Skocz do: