Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Pranie białych ubrań
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Obecnie piorę wszystko w dzidziusiowym proszku ze wzgl. na uczulenia, ale zazwyczaj do białych używałam Vizir do białego prania + Vanish. Na pełne pranie nie pełna miarka proszku + nakrętka z Vanishem. Piorę wszystko w 40 stopniach, ze względu na to, że nie zawsze wszystko jest całkiem białe ( jakieś kolorowe elementy na koszulkach czy coś ), więc szkoda, zeby puściło farbę. Puszcza oko

A jeśli coś jest mocno splamione, lub potrzebuje dodatkowego wsparcia to tak jak zania112, na noc namaczam w wodzie z Vanishem, tylko bez proszku i rano wstawiam pranie.

Nie zauważyłam, żeby się szybciej ubrania niszczyły.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W takim razie dzięki dziewczyny za rady. Uśmiechnięta Obecnie w domu ciężko mi trochę prać tak jak ja bym to widziała, ale jak pójdę na swoje to się przyda. Chociaż teraz już wykorzystam te rady z Vanishem do białego.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja zauważyłam, że to co piorę ręcznie w zwykłym Vizirze, bez wybielaczy i innych "dopalaczy" jest ładne, BIAŁE. Uśmiechnięta A to co w pralce to szarzeje. Smutna
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
A ja zauważyłam, że to co piorę ręcznie w zwykłym Vizirze, bez wybielaczy i innych "dopalaczy" jest ładne, BIAŁE. Uśmiechnięta A to co w pralce to szarzeje. Smutna

No właśnie też zauważyłam, więc póki co białe bluzki swoje piorę ręcznie, ale jak pójdę na swoje to bym się zarobiła np z jasnymi koszulami D. Później już będę prała wszystko w pralce. U mnie jest jeszcze taki problem, że w domu reszta rodziny ma niewiele białych rzeczy i pralka nie byłaby pełna.
Kiedyś sporo rzeczy prałam ręcznie, bo bałam się że zafarbuje mi coś albo się zniszczy. Teraz już mi się nie chce i przejęłam pranie od mamy. Przynajmniej mam pewność, że nie zafarbuję. Jej się często zdarzało wrzucać kolor do jasnego. Teraz czasem jak zrobi pranie, to mnie aż nerwy biorą bo za każdym razem to samo tłumaczę, a ona robi to samo. Jest czerwona bluzka która ma jakby wystający kawałek białej bluzki i moja mama wrzuca to do jasnego prania... Przewraca oczami

Mam jeszcze do Was pytanie o skarpetki, bieliznę i staniki.
Pierzecie luzem bieliznę i skarpetki czy używacie jakiegoś woreczka? To samo ze stanikami? Ja piorę ręcznie staniki, bo zauważyłam że dłużej sa ładne. Poza tym nie posiadam woreczka na nie i może przez to się niszczą.
Okej na temat staników znalazłam odpowiedni wątek. Uśmiechnięta

Ostatnio zmieniony przez aurinko dnia Pią 27-05-2011, 13:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też dziękuję za rady.
Wypróbuję to moczenie na noc w Vanishu.
Te szmatki pochłaniające kolor też widziałam. Faktycznie, nawet piorąc białe rzeczy wyjmowałam ściereczkę popielatą. Tylko nie jestem pewna co do ich skuteczności. Na całą pralkę rzeczy taka mała ściereczka?... Sama nie wiem. Już ich nie używam.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Skarpetki i majtki piorę luzem, na staniki mam specjalny woreczek - siateczkę.
Zamykam w nim i piorę. Dzięki temu dłużej jest w dobrym stanie. Polecam, bo mimo wszystko ręczne pranie się nie sprawdza - ciężko ręcznie doprać jasny biustonosz.
Ja swoje siatki kupiłam za 3zł za 2 sztuki. Warto poszukać.

Co do szmatek - w reklamie pokazywali jak szmatka pochłania kolor z czerwonej bluzki. Dodatkowo ta bluzka była prana z białymi rzeczami i niby nie zafarbowało. Ja w to w ogóle nie wierzę i nie odważyłabym się. Puszcza oko

Ostatnio zmieniony przez Gizmowa dnia Pią 27-05-2011, 13:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:

Mam jeszcze do Was pytanie o skarpetki, bieliznę i staniki.
Pierzecie luzem bieliznę i skarpetki czy używacie jakiegoś woreczka? To samo ze stanikami? Ja piorę ręcznie staniki, bo zauważyłam że dłużej sa ładne. Poza tym nie posiadam woreczka na nie i może przez to się niszczą.

Delikatniejsze rzeczy, które mogą się pozaciągać, takie jak pończoszki, czy koronkowe stringi piorę w woreczku. fajna sprawa.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poszukam, bo też mam ten problem z dopieraniem. Trzeba namaczać i się bawić.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ładuję wszystko luzem. Uśmiechnięta A staniki piorę w pralce, bo piorąc ręcznie mam wrażenie, że jednak jakieś takie niedoprane. Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Białe pranie dobieram bardzo roztropnie. Takie, które zawierają kolorowe metki czy napisy, piorę osobno, a te czyściutko białe, np. moje koszule z pracy, piorę osobno żeby nie zmieniły koloru. Raz na jakiś czas moczę je przed praniem, w wodzie z dodatkiem specjalnego proszku do wybielania bielizny i ubrań białych. Taki proszek kupuję u mnie w markecie. Piorę w tabletkach Persil, nie używam normalnego proszku. A Vanish używam od czasu do czasu. Plamy od potu, jeśli są takie, to spryskuję octem spożywczym przed praniem. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 31-05-2011, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dzisiaj kupiłam sobie Vanish do białego (w pojedynczych saszetkach) i w niedługim czasie wypróbuję. M. lubi chodzić w białych skarpetkach i czasami ich doprać nie mogę. Złośliwa A co do tych szmatek to można je kupić w drogeriach - widziałam takowe w Rossmanie.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Vacanza.

PostWysłany: Wto 31-05-2011, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój K. nie uznaje czegoś takiego jak PANTOFLE, co potem widać na jego skarpetkach...
Ostatnio moczyłam bieliznę w Vanishu przez całą noc, na drugi dzień rano wyprałam w pralce i...... na prawdę działa. Wszystko wyprało się idealnie. Nawet te nieszczęsne skarpetki. Puszcza oko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 31-05-2011, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie używam ani Vanishu ani proszku do białego i moje rzeczy są nadal białe. Złośliwa Inna sprawa, że nie mam aż tyle ubrań w tym kolorze, głównie są to bluzki na lato i parę skarpetek. Uśmiechnięta
Vanish dostałam kiedyś jako gratis do proszku i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się go użyć. Śmiejąca się

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 01-06-2011, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny a ja mam taki problem, że przez ta moją nadmierną potliwość pod pachami mam żółte plamy i wtedy bluzka jest do wyrzucenia. Macie na to jakieś sposoby, bo mam jeszcze 2 takie w szafie bardzo je lubię a wstyd mi w takich chodzić.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 01-06-2011, 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Margoth Oczko wyżej napisała o tym Puszcza oko:
Oczko napisała:
Plamy od potu, jeśli są takie, to spryskuję octem spożywczym przed praniem. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: