Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pranie białych ubrań
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vacanza.

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:12    Temat postu: Pranie białych ubrań Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nadeszło lato. W mojej szafie jest sporo białych sukienek, podkoszulków, spodenek. Niestety większość po kilku praniach zrobiła się szarawa. Smutna

Jak pierzecie białe tkaniny, żeby zachować biel? Polećcie jakiś dobry sprawdzony proszek. Używacie wybielacza? Jeśli tak, to jakiego?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O podepnę się pod pytanie.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zawsze używam do prania Vanisha. Zawsze po upraniu mam bielutkie rzeczy.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy Vanish do białych rzeczy.
Ale niektóre rzeczy i tak z czasem szarzeją.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tylko się zastanawiam czy ubrania się szybciej nie niszczą jak zawsze z tym Vanishem prane? Ile daje cie do prania? Ile na ile kg pralkę? No i gdzie wlewacie, w jakiej temp pierzecie te białe rzeczy?
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja prania nie robię więc nawet nie wiem ile tego się sypie. Złośliwa

No i nie zauważyłam żeby ubrania się szybciej niszczyły, ja mam głównie bieliznę białą, reszta to zwykłe bawełniane koszulki i też są ok.

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Ja prania nie robię więc nawet nie wiem ile tego się sypie. Złośliwa

To chyba pora się zorientować. Złośliwa
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
To chyba pora się zorientować. Złośliwa

A niby po co, sama nawet nie uzbierałabym pralki białych rzeczy, a skoro pranie to nie moja broszka, to mi to niepotrzebne. Puszcza oko
Jakbym miała prać białe rzeczy to sobie wypiorę bez Vanisha. Złośliwa

Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niezależnie ile ubrań do pralki wrzucę - zawsze wlewam nakrętkę Vanisha. Jak się nie mylę (Złośliwa) to wlewam ją do przegródki z proszkiem, który zresztą też dosypuje, ale w mniejszej ilości niż normalnie.
Piorę w temperaturze 40 stopni.

Ubrania się nie niszczą, ale to zapewne zależy od materiałów. Ja mam wszystko bawełniane.
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa, a proszek kupujesz specjalny do białych? Jeśli tak, to jakiej marki?
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz akurat mam Dosię do białych, ale tylko dlatego, że ją dostałam.
Mimo wszystko razem z Vanishem się spisują, ubrania są bielutkie.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W takim razie następnym razem spróbuję, bo wyższe temperatury nic nie dają ręcznikom np, a może vanish pomoże.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również piorę z Vanishem. Wszystko robię na oko. Jeżeli chodzi np. o świetny efekt np. bielizny przed praniem. Do miski z wodą wsypuję proszek, sypki vanish mieszam to i zostawiam na noc z tymi rzeczami. Rano wstawiam pranie vanish+ proszek. Ja używam tych lepszych typu ; Vizir, Persil.

Dodatkowo są świetne szmatki do kupienia przeciw farbowaniu ubrań. Wsadzam je do pralki(razem z praniem do bębna) nawet, gdy mam białe rzeczy ta szmatka wychodzi szara (pochłania zanieczyszczenia).

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdzie takie szmatki można kupić. Bardzo ciekawe. Uśmiechnięta
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Pią 27-05-2011, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W sklepie z chemią. Ja je odkryłam dopiero kiedy tata pierwsza paczkę z Niemiec przywiózł, a właśnie w zwykłym sklepie (markety) ich nie ma tylko tych takich specjalnych od Chemii.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: