Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praworęczni vs. Leworęczni
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jestem osobą...
Praworęczną
82%
 82%  [ 134 ]
Leworęczną
17%
 17%  [ 28 ]
Wszystkich Głosów : 162

Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 9:35    Temat postu: Praworęczni vs. Leworęczni Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak sobie wymyśliłam, żeby sprawdzić ile jest osób praworęcznych, a ile leworęcznych na forum. Oczywiście bez żadnych aluzji. Mi osobiście podoba się (tak wizualnie) gdy patrzę jak piszą osoby leworęczne Puszcza oko

A oto kilka ciekawostek:

Leworęczny to mańkut, lewus, sulan a w różnych regionach Polski: lewszun w gwarze białostockiej, szmaja, szmania, śmania w gwarze poznańskiej.

Leworęczni myślą szybciej, szczególnie grając na komputerze, interpretując dużą ilość informacji lub uprawiając sport ; ustalili australijscy naukowcy.

Połączenia między lewą i prawą półkulą mózgu są szybsze u leworęcznych ; tak wynika z badań neuropsychologów.

Leworęczni są skuteczniejsi, gdy mają do czynienia z wieloma bodźcami np. w przypadku szybkiej interpretacji dużej ilości informacji, jazdy samochodem w dużym korku czy uprawiania sportu.

Leworęcznym łatwiej używać obu półkuli mózgu.

Lewą ręką lepiej niż prawą włada aż 10 procent ludzi na świecie.

Leworęczność czy praworęczność jest w pewnym stopniu dziedziczona.

Leworęczni są ponoć bardziej przebojowi i emocjonalnie chłodni.

Często zdarza się, że osoba posługująca się prawą ręką ma skłonność do wykorzystywania w większym stopniu lewego oka, ucha lub lewej nogi.

Ludzie nie przychodzą na świat lewo- lub praworęczni. Ta skłonność nasila się stopniowo wraz z ogólnym rozwojem dziecka.

Wieki temu leworęczność przypisywano magom, czarownicom i samemu diabłu, który ponoć chrzcił swoich wyznawców lewą ręką!

W starożytności postrzegano leworęczność jako dar bogów.

W dawnej Japonii leworęczność kobiet mogła być przyczyną rozwodu.

Naukowcy wykazali, że kobiety leworęczne częściej zapadają na raka piersi.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem praworęczna. Ale kiedys probowałam pisać i robić rózne rzeczy lewa ręką i przy odrobinie dobrej woli dałabym rady.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

niesia

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem leworęczna, jednak bardzo dużo czynności potrafię robić prawą ręką.
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem praworęczna. Uśmiechnięta
Mój brat jest praworęczny, ale lewonożny. Bardzo szczęśliwa Piłkę kopie lewą nogą. Mówi, że prawą nie umie za bardzo. Puszcza oko
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem praworęczna.
Próbowałam kiedyś pisać lewą ręką, ale strasznie nieudolnie mi to wychodziło. Uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

niesia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Ja jestem praworęczna.
Próbowałam kiedyś pisać lewą ręką, ale strasznie nieudolnie mi to wychodziło. Uśmiechnięta

Troszkę ćwiczeń i wszystko się da. Ja kiedyś nie umiałam nawet trzymać długopisu w prawej ręce, a teraz nawet charakter pisma tą ręką mam niezły. Uśmiechnięta
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem praworeczna, zawsze mnie zastanawiało jak piszą leworeczni to sobie tekst zakrywaja reka Śmiejąca się
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem praworęczna. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Agata

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
Jestem praworeczna, zawsze mnie zastanawiało jak piszą leworeczni to sobie tekst zakrywaja reka. Śmiejąca się

Mnie też to zastanawiało. Bardzo uśmiechnięta I pewnie leworęczni zawsze sobie rozmazują to, co przed chwilką napisali. Śmiejąca się

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

niesia

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
wiki napisała:
Jestem praworeczna, zawsze mnie zastanawiało jak piszą leworeczni to sobie tekst zakrywaja reka Śmiejąca się

Mnie też to zastanawiało Bardzo uśmiechnięta I pewnie leworęczni zawsze sobie rozmazują to, co przed chwilką napisali Śmiejąca się

Nie rozmazują, ja piszę piórem i muszę powiedzieć, że nigdy mi się nie zdarzyło rozmazywać napisanego tekstu. Cool
Powrót do góry

janka
Gość

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uśmiechnięta Do przedszkola wszystko robiła lewa ręką, potem w przedszkolu zaczynali mnie "nastawiać" na prawą rękę. Dlatego trudno mi napisać jednoznacznie, która ręka jest tą reką dominujaca. Wiele czynności robię lewą ręką np.sięganie po jakieś przedmioty, odkręcanie słoików, wykręcanie mokrej bielizny, to robię lewa ręka, ale pisanie prawą i malowanie prawą. Uśmiechnięta
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem praworęczna Uśmiechnięta.
Robienie różnych czynności lewa ręką sprawia mi trochę trudności.
Powrót do góry

Shannen

PostWysłany: Czw 26-07-2007, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem praworęczna.
Lewą ręką nie potrafię napisać ani słowa, bo wychodzi mi to koślawie. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

niesia

PostWysłany: Pią 27-07-2007, 6:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

janka napisała:
Uśmiechnięta Do przedszkola wszystko robiła lewa ręką ,potem w przedszkolu zaczynali mnie "nastawiać" na prawą rękę . Dlatego trudno mi napisać jednoznacznie, która ręka jest tą reką dominujaca .Wiele czynności robię lewą ręką np.sięganie po jakieś przedmioty , odkręcanie słoików ,wykręcanie mokrej bielizny ,to robię lewa ręka ,ale pisanie prawą i malowanie prawą. Uśmiechnięta

Mnie też próbowali "nastawiać" jednak jedynym skutkiem tego jest to, że teraz dużo rzeczy potrafię robić prawą ręką ale lewa jest sprawniejsza o wiele. Moja siostra nie potrafi nawet trzymać widelca w prawej ręce, bo jej już nikt nie przekładał z lewej do prawej ręki (na moim przykładzie rodzice zauważyli, że nie pomaga "przestawianie").
Powrót do góry

Kasiula30

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 27-07-2007, 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem praworęczna Złośliwa a lewą ręką otwieram tylko słoiki. Bardzo szczęśliwa

Podpis "Jedna nadzieja daje więcej siły niż dziesięć wspomnień..."
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do: