Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezydent podpisał ustawę o likwidacji gimnazjów
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 15:42    Temat postu: Prezydent podpisał ustawę o likwidacji gimnazjów Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Po wielu konsultacjach, dyskusjach, rozpatrzeniu stanowisk i zastrzeżeń, po wczorajszej rozmowie z minister Zalewską i premier Szydło zdecydowałem się podpisać ustawę o reformie edukacji - powiedział na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda. Prezydent powołał w ramach Kancelarii Prezydenta nowego doradcę, Andrzeja Waśko, który będzie brał udział w koordynowaniu tej reformy, współpracując z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Cytat:
Zmiany w edukacji

Zmiany w oświacie przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zakładają rezygnację z 3-stopniowego systemu szkolnictwa przez likwidację wprowadzonego reformą z 1999 roku gimnazjum oraz przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniej szkoły średniej.

Nowa struktura, do której chce dążyć resort edukacji, to szkoła powszechna, liceum, technikum i szkoła branżowa. Reforma szkolnictwa zakłada również wydłużenie nauczania początkowego z 3 do 4 lat. Wśród planowanych zmian jest także zwiększenie dodatku dla wychowawcy klasy, wsparcie finansowe małych szkół, informatyzacja placówek i wprowadzenie Krajowego Planu Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.

źródło: https://dorzeczy.pl

Jakie jest wasze zdanie na temat reformy edukacji? Uważacie, że likwidowanie gimnazjów to błąd? A może jesteście za przywróceniem dawnego systemu szkolnictwa?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jedyne co mam do powiedzenia to: w końcu!

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie będę krytykować decyzji, stary system szkolnictwa ma większy sens.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie jestem ani na tak ani na nie.
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie mam zdania, uczyłam się w obecnym systemie i jakoś nie było mi źle. Ale nie wiem jak było kiedyś.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam mieszane odczucia. Jak sobie pomyślę, że 8-letni Szymek będzie musiał chodzić do jednego budynku z 15-latkami to jestem przeciwna Złośliwa.
Bo teraz te dziaciaki są inne niż wtedy, gdy nie było gimnazjów.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

sunflower

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 09-01-2017, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem rocznik w ktorym wprowadzali gimnazja i bylismy krolikami doświadczalnymi. Nie wiedzieli co z nami robic Niezdecydowana
Dla mnie na plus ze to w koncu zmienili ale szkoda mi ludzi ktorzy straca prace; ksiegowe, sprzataczki, woźne itd. no i nauczyciele Złośliwa.

Monika, no tak, masz racje. Ale moze do tego czasu cos sie zmieni w nauczycielach Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 10-01-2017, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
Jedyne co mam do powiedzenia to: w końcu!

Podpisuję się pod tym rękami i nogami!
Gimnazjum było kupą od początku i poronionym pomysłem. Dobrze, że w końcu zostanie zlikwidowane. Przestanie mnie przerażać wizja tego, że moje dziecko będzie musiało iść do gimnazjum. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 10-01-2017, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Podpisuję się pod tym rękami i nogami!
Gimnazjum było kupą od początku i poronionym pomysłem. Dobrze, że w końcu zostanie zlikwidowane. Przestanie mnie przerażać wizja tego, że moje dziecko będzie musiało iść do gimnazjum. Diablica lub Bardzo wściekła

Dokładnie.

Monia w dobrze zorganizowanej podstawówce starsi nie beda mieli kontaktu z młodszymi.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 10-01-2017, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia ja pamiętam, że do trzeciej klasy mieliśmy zajęcia na parterze, a starsze klasy na pierwszym i drugim piętrze. Oni mieli zakaz wchodzenia na nasz korytarz, a my na ich i widzieliśmy się tylko na stołówce i w kolejce do sklepiku. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 10-01-2017, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też się cieszę, że już nie będzie gimnazjów. Czas spędzony w tym przybytku uważam za bezpowrotnie stracony i pełen stresów. My też uczyliśmy się w jednej szkole z licealistami i jakoś dyrekcja potrafiła sprawić, że nikt nikomu życia nie utrudniał, więc nie ma powodu do obaw pod tym względem.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Wto 10-01-2017, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Ja mam mieszane odczucia. Jak sobie pomyślę, że 8-letni Szymek będzie musiał chodzić do jednego budynku z 15-latkami to jestem przeciwna Złośliwa.
Bo teraz te dziaciaki są inne niż wtedy, gdy nie było gimnazjów.

Monika myślę że to nie powinno być problemem bo przecież klasy 1-3 mają zajęcia w jednej sali. No i pewnie jakoś podzielą szkoły - maluchy na parterze, reszta na piętrze - za moich czasów tak było jak byłam w 1-3 to mieliśmy w osobnym budynku.

Dołączone po 1 minucie 45 sekundach:

Ja jestem za zmianą z tego względu ze w liceach będzie więcej czasu na przygotowanie do matury. Pamiętam ze u nas było w kółko powtarzane "szybko szybko bo mamy 3 lata na cały materiał z 4-ech" Przewraca oczami
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 10-01-2017, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo dobrze!
A maluchy 1-3 chyba zawsze miały odrębną część szkoły. U nas to był odrębny korytarz na który starsi nie mieli wstępu.
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 13-01-2017, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ogromnie się cieszę, że podstawówka będzie ośmioletnia i że moje dziecko nie pójdzie już do gimnazjum.
Powrót do góry

avelina

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 26-01-2017, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też jestem za. Sama byłam w gimnazjum. Uważam, że dzieci, które idą do gimnazjum uważają, że pewien etap w życiu (dziecięcy) jest już za nimi i teraz to są takie dorosłe. Uderza im do głowy ta "dorosłość". Mam wrażenie, że będąc w 8-letniej podstawówce jakoś spokojniej wejdą w wiek nastoletni.

Podpis 25.11.2010 r. - uklęknąłPuszcza oko
08.09.2012 r. - nasz ślub:*
22.02.2014 r. - Zuzia:)
04.06.2017 r. - Zosia:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: