Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z grzybem na ścianach
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyganeczka202

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 10:40    Temat postu: Problem z grzybem na ścianach Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiedziałam gdzie umieścic ten wątek więc wypadło na wyposażenie. Słuchajcie mam ogromny problem, niecały rok temu wprowadziliśmy się z rodzinką do wyremontowanego mieszkanka i co? Po paru miesiącach na ścianach zaczał się pojawiac czarny nalot- zgroza. Kupiłam jakiś tam środek, popsikałam, zeszło na chwile i znów się pojawiło. Srodek ten okropnie pachnie wręcz cuchnie, a mam mame dziecko więc on odpada do codziennego użytku. Macie jakiś sposób na pleśń i jej pochodne?????

Podpis pierwszy i każdy kolejny uśmiech dziecka jest wynagrodzeniem za całe zło tego świata....
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najpewniejszy to docieplenie ścian od zewnątrz budynku i zwalczanie grzyba/pleśni preparatami. Generalna zasada musisz dobrze ogrzać pomieszczenia i je wietrzyć.
Tu masz informacje:
http://www.muratordom.pl/eksperci_instalacje/odpowiedz/jak-pozbyc-sie-plesni-na-scianach_,1614,13-0.htm
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem zdania z jak juz sie pojawila ta wilgoc i grzyb to juz sie tego nie pozbedziesz,chyba ze na nowo zrobisz se sciany i je ocieplisz. Tapety sa bardzo niedobre,bo pod nimi robi sie najczesciej grzyb.
My mamy grzyba w mieszkaniu i musimy sie wyprowadzic bo maly ma na niego alergie i to przyczynia sie do atakow astmy.
Powrót do góry

cyganeczka202

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I właśnie alergii się obawiam mam 1,5 roczna córkę i się o nią boję.... Ogólnie ściany są docieplone, mają mur na grubośc cegły, przerwę grubości połowy cegły( czyli wentylację) i kolejną cegłe. To naprawdę powinno byc wystarczające ocieplenie. Głównie chodzi mi o jakieś preparaty ale bezzapachowe bo jak ww mam mała córkę. Albo jakieś domowe sposoby walki z tym intruzem...

Podpis pierwszy i każdy kolejny uśmiech dziecka jest wynagrodzeniem za całe zło tego świata....
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam podobny problem w nowo wyremontowanych pokojach. Tez używałam tego śmierdzącego środka,efekt krótkotrwały. Bardzo smutna Słyszałam,że wentylacja,no ale Ty ją masz, u mnie z tym gorzej.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też mam w jednym pomieszczeniu ten problem. Niestety, ale wysoka wilgotność sprzyja na wyspach. Niezdecydowana
Staram się wietrzyć mieszkanie, ale nie ziębić. I po każdej kąpieli w łazience otwieram okno na 10 minut, aby para się nie osadzała. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Sro 10-03-2010, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

cyganeczka202 napisała:
Ogólnie ściany są docieplone, mają mur na grubośc cegły, przerwę grubości połowy cegły( czyli wentylację) i kolejną cegłe. To naprawdę powinno byc wystarczające ocieplenie..

Co to znaczy "ogólnie ściany są docieplone"? Masz docieplone ściany od zewnątrz, czy tylko ci się tak napisało ?
Ściany masz zimne, ciepło najprawdopodobniej ucieka przez jakieś mostki cieplne, zaś wentylowane powinno być pomieszczenie od środka, a nie wewnętrzna (tzn. ta pusta) część ścian nośnych konstrukcji budynku. W tej pustce powinna być izolacja cieplna. I kiedyś chyba była. To jest zwykła ściana trójwarstwowa cegła/izolacja/cegła. Poczytaj tego linka, który podałem. Masz tam wszystko wyjaśnione i nie szukaj tu porad bo nie ma tu budowlańców.
Powrót do góry

cyganeczka202

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju a co ty taki niegrzeczny jesteś???? Ja nie szukam porady odnośnie konstrukcji budynku- tak?! Tylko grzyba na ścianach, czytałam ta stronę co mi podałeś, nie musisz się wkurzac. Prosiłam o poradę chyba do tego również służy to forum prawda?????

Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W sprzedaży są dostępne pochłaniacze wilgoci, może to coś pomoże.

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

cyganeczka202 napisała:
Menju a co ty taki niegrzeczny jesteś???? Ja nie szukam porady odnośnie konstrukcji budynku- tak?! Tylko grzyba na ścianach, czytałam ta stronę co mi podałeś, nie musisz się wkurzac. Prosiłam o poradę chyba do tego również służy to forum prawda?????

A gdzie ja jestem niegrzeczny? Zszokowana Staram się podać rozwiązanie poważnego problemu, bo chyba mazidłem pleśni nie zniszczysz, przecież już ściany preparatem smarowałaś.
Na forum muratora masz praktyków, którzy nie takie problemy rozwiązywali. Chcesz mieć święty spokój z grzybem - tam pytaj. Na forum muratora.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 12-03-2010, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi rodzice zakupili sobie do lazienki taki jakiś pochłaniacz wilgoci, elektryczny - byłam w szoku jak zobaczyłam ile to maleńkie cudeńko wyciąga wody z powietrza Zszokowana .

Może to jest jakies rozwiązanie?
U nas problem był tylko w łazience, wprawdzie grzyb sie nie zrobił ale chuchano na zimne, bo i ja, i brat mamy astmę.

Może takie urządzonko cos pomoże?
Z tego co widziałam to sa również "nieelektryczne" pochłaniacze wilgoci, ale nie wiem jak działają.

Poza tym słyszałam że na grzyba dobry jest środek Savo, czy Sava czy jakoś tak Złośliwa .
No ale smierdzi, i przez jakis czas po użyciu nie można przebywać w pomieszczeniu.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pią 12-03-2010, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ten smierdzacy srodek uzylismy w domu w polsce,w lazience przy oknie byl grzyb i do teraz sie nie robi a uzywalismy tego z rok temu. Zszokowana
W niemczech mielismy taka skrzyneczke do ktorej byl wklad(wygladal jak kawalek steropianu) i to sciagalo wilgoc. Co do elektrycznych to tesciowa uzywa ale czy dziala to nie wiem. Mowila cos ze jak uzywaja to jest ok a jak nie zuywaja to grzyb robi sie wiekszy. Przewraca oczami
Powrót do góry

cyganeczka202

PostWysłany: Sob 13-03-2010, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Użyłam tego savo śmierdzi, ale efekt jest natychmiastowy. Nie wiem jak często trzeba go używac, ale mam nadzieję, że to coś da. Oczywiście córcie wywiozłąm do babci, by jej nie zaszkodzic tym smrodkiem Uśmiechnięta

Powrót do góry

Miya

PostWysłany: Pią 05-04-2013, 5:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

witajcie, szukałam wątków w internecie na temnat grzyba i pleśni i trafiłam tutaj. OD sierpnia zeszłego roku wynajmuję mieszkanie. Niby pięknie ładnie bo mieszkanko wyremontowane i wgl. Ale ostatnio podczas małego przemeblwoania znalazłam na ścianie nalot pleśni i grzyb. W drugim pokoju to samo zauważyłam za szafą. Dzisiaj dźwigam łóżko sypialniane w celu wyciągnięcia torebkli i aż zamarłam. Torba cała zapleśniała. Wszystko fajnie ale jak zaczęła się zima tak mieszkania nie dało się nagrzać!! Jest ciągle zimno i wiecznie rpzeciąg, do łazienki nie da się wejść bo jest lodowato. Nie wiem co teraz zrobić. Czy to moja wina że w mieszkaniu zalągł się grzyb i pleśń? Doradźcie coś proszę... Ręce mi opadają. Od jakiegoś czasu męczy mnie też cały czas wysypka na ciele, oczy mi łzawią i mam okropne migreny. Czy ten grzyb i pleśń mogą być przyczyną? Co mnie dziwi to to że mieszkamy w 10 piętrowym bloku i trochę dziwne żeby była pleśń i grzyb.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 05-04-2013, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Grzyb i pleśń nie są zależne od tego gdzie się mieszka. Powodem najczęściej jest wilgoć w mieszkaniu- może za mało wietrzyłaś mieszkanie? Żeby się go pozbyć- dużo wietrz, staraj się nie doprowadzać do tego, aby mieszkanie było zawilgocone, możesz kupić pochłaniacz wilgoci. Grzyba ze ściany możesz zmyć specjalnymi środkami lub domestosem. I powiem Ci, że walka z grzybem jest ciężka i długa Niezdecydowana.
A co do Twoich problemów zdrowotnych- bardzo prawdopodobne jest to, że są one spowodowane grzybem Niezdecydowana.

Moja rada- zmieńcie mieszkanie. Poważnie.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: