Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z nietrzymaniem moczu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lena87

PostWysłany: Wto 14-07-2015, 11:04    Temat postu: Problem z nietrzymaniem moczu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja mama ostatnio mi się zwierzyła z jej problemu. Mianowicie, ma problemy z utrzymaniem moczu. Zdarza się jej popuścić po prostu. Używa takich zwykłych wkładek, ale są mało skuteczne.
Głupio jej z tym iść do lekarza. Możecie coś poradzić ?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 15-07-2015, 8:17    Temat postu: Re Problem z nietrzymaniem moczu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena87 napisała:
Głupio jej z tym iść do lekarza. Możecie coś poradzić ?

Iść do lekarza, bo tylko tam znajdzie fachową pomoc. Najlepiej od razu do ginekologa. I nie ma, że głupio, to przypadłość, na którą cierpi co druga kobieta po 50 roku życia.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Balowiczka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 25-08-2015, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

porozmawiaj jej, że to dla jej dobra i powinna się przełamać. dużo kobiet ma z tym problemy w szczególności po porodzie. Zwykłe wkładki z pewnością nie pomogą, nie są dostosowane do takiej chłonności.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Czw 03-09-2015, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nietrzymanie moczu jest to dość powszechne schorzenie pośród kobiet. Osłabienie mięśni dna miednicy. Każdy podskok może wywoływać "popuszczenie".
Tak jak napisała Gienia wizyta u lekarza + wdrążenie ćwiczeń.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Alinka27

PostWysłany: Sro 21-10-2015, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdrowie jest najwazniejsze, a lekarz nie takie rzeczy widziała. Niekiedy można samemu sobie pomóc. Jak mam zapalenie pęcherza to kupuję urofuraginum bez recepty. Ale niekiedy warto udać się po poradę. W koncu lekarze są opłacani z budżetu czyli z naszych podatków.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pią 23-10-2015, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namówię ją na wizytę u lekarza, namówię...
Jakie ćwiczenia wdrożyć ?
Co to za wkładki ?
Leki na zapalenie pęcherza, chyba na nic się tu nie zdadzą
Powrót do góry

Alinka27

PostWysłany: Pon 26-10-2015, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czasami przy nietrzymaniu moczu zdarza się zapalenie pęcherza, ale jeśli go nie ma to lekarz coś napewno poradzi. ja przy zapaleniu pecherza troche popuszczałam. ale urofuraginum szybko zadziałał. tylko regularnie trzeba brać bo są ziołowe i trzeba brać przez dłuższy czas.
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Sro 28-10-2015, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale to nie jest to samo co przy zapaleniu pęcherza, to jest konkretna dolegliwość i bez lekarza się nie obejdzie. A zamiast zwykłych wkładek można spytać w aptece o specjalne na nietrzymanie. Na pewno będą lepsze, niż zwykłe.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pon 16-11-2015, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to co to za magiczne wkładki ?
Przy okazji w aptece się dopytam.
No to nawet jak zapalenie pęcherza to się przydadzą.

A u lekarza byłyśmy, to na pewno nie zapalenie pęcherza.
Po prostu wiek. Niestety.
Powrót do góry

hanetka900

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 11-08-2016, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może to jakieś zakażenie. Ja na wakcjach nabawiłam się grzybicznego zakażenia i brałam kilka preparatów np.urofuraginum ale najlpeszy efekt dał mi trilac lady
Powrót do góry

shiobanne

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 12-09-2016, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hanetka900 chyba coś pomyliłaś z tymi lekami, bo urofuraginum to nie jest na grzybicę pochwy tylko na zapalenie pęcherza Uśmiechnięta i wtedy pomaga, a z grzybicami to raczej nie ma co kombinować tylko warto iść do ginekologa po odpowiednie leki, bo to później się z tego nadżerki rozwijają i inne dziwne wynalazki...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: