Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Problem z prezentem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> ''Smutno mi'' | ''Jestem zła'' | ''Mam Problem''
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niepoprawnymarzyciel

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 01-02-2018, 16:13    Temat postu: Problem z prezentem Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie, mam taki dość nietypowy problem, i myślę że najlepiej będzie się spytać o to samych kobiet.

Pierw nakreślę sytuację, z moją byłą dziewczyną rozstaliśmy się jakieś 2,5 roku temu, w zgodzie, i właściwie nigdy nie straciliśmy dobrego kontaktu, i nie ma tu mowy o jakiś próbach powrotu czy czymś takim, jest dla mnie bardziej jak siostra, w sensie że jest mi bliska i chcę dla niej dobrze, żeby jej się tam to życie układało jakoś, no i właśnie stąd wynika mój problem. Przez parę ostatnich miesięcy miała cięższy okres, i doświadczyła kilku zdarzeń które dość mocno obniżyły jej wiarę w siebie, i zadowolenie z życia. A jako że zbliżają się jej urodziny, to do prezentu który już i tak miałem zaplanowany (książka + bransoletka ze znakiem zodiaku) postanowiłem dodać coś, miłego/motywującego i będąc jakieś 2 tyg temu w empiku wpadłem na taką oto koszulkę

I kupiłem ją jej tak wiecie żeby czuła się doceniana za to jaka jest i żeby po prostu było jej miło. I generalnie byłoby okej, bo znamy się na tyle dobrze że zrozumiała by moje intencje, jednak wczoraj powiedziała mi że zaczęła się z kimś spotykać. No i tu pojawia się problem, bo o ile ona mnie zna, to jej chłopak już nie, i mógłby to jakoś opacznie zrozumieć. A nie chciałbym żeby miała przeze mnie jakieś kłopoty, czy niepotrzebnie zupełnie kłótnie. No i prezent z miłego, robi się raczej niewłaściwy. Jak wy myślicie? Znamy się dziesięć lat już, i po raz pierwszy mam wrażenie że mógłbym zrobić coś niestosownego wobec niej. Jak uważacie, i jak same byście się czuły gdybyście dostały takie coś od przyjaciela/byłego będąc w już w związku z kimś? Powinienem jednak tą koszulkę sobie gdzieś do szafy schować, i dać komuś innemu przy jakiejś okazji, czy przejmuję się niepotrzebnie i mogę spokojnie dać?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 01-02-2018, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmmm rzeczywiście taka dość dwuznaczna sytuacja. Szkoda prezentu, bo naprawdę fajny, zwłaszcza że rzeczywiście kupiłeś go bez żadnych podtekstów. Nie wiem jaki masz kontakt z tym jej facetem, ale może by się tak do niego odezwać i nakreślić mu sprawę? Wytłumaczyć, że kupiłeś ten prezent zanim zaczęła się z nim spotykać i spróbować wyjaśnić wasze relacje i opowiedzieć mu dlaczego kupiłeś jej coś takiego. Myślę, że jeśli mu to wytłumaczysz to powinien zrozumieć i się nie złościć.

Jeśli nie masz z nim kontaktu to już gorzej. Tutaj wszystko zależy od sytuacji i od tego jaki jest ten facet. Najpierw chyba wybadałabym faceta. Jeśli okazałby się zazdrośnikiem to chyba lepiej nie narażać kumpelki na nieprzyjemności, schować koszulkę. Może jeszcze kiedyś się przyda? Prezent ma cieszyć, a jeśli ona będzie miała przez niego kwas to nie będzie się jej dobrze kojarzył.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

niepoprawnymarzyciel

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 02-02-2018, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Hmmm rzeczywiście taka dość dwuznaczna sytuacja. Szkoda prezentu, bo naprawdę fajny, zwłaszcza że rzeczywiście kupiłeś go bez żadnych podtekstów. Nie wiem jaki masz kontakt z tym jej facetem, ale może by się tak do niego odezwać i nakreślić mu sprawę? Wytłumaczyć, że kupiłeś ten prezent zanim zaczęła się z nim spotykać i spróbować wyjaśnić wasze relacje i opowiedzieć mu dlaczego kupiłeś jej coś takiego. Myślę, że jeśli mu to wytłumaczysz to powinien zrozumieć i się nie złościć.

Jeśli nie masz z nim kontaktu to już gorzej. Tutaj wszystko zależy od sytuacji i od tego jaki jest ten facet. Najpierw chyba wybadałabym faceta. Jeśli okazałby się zazdrośnikiem to chyba lepiej nie narażać kumpelki na nieprzyjemności, schować koszulkę. Może jeszcze kiedyś się przyda? Prezent ma cieszyć, a jeśli ona będzie miała przez niego kwas to nie będzie się jej dobrze kojarzył.

Dzięki za odp, właśnie w tym problem że ja go w ogóle nie znam, nie jest z naszych wspólnych kręgów znajomych, mało tego nie jest wgl. z tego samego miasta co my, także nie mam możliwości do niego dotrzeć przez kogoś w żaden sposób. Mogę ewentualnie spróbować ją jakoś podpytać o to czy on nie ma problemu z takim rzeczami. Myślałem też aby po prostu wysłać jej zdj prezentu, powiedzieć co i jak, i czego się obawiam, i niech sama zadecyduje, w końcu ona chyba zna go najlepiej, więc powinna wiedzieć czy to będzie problem czy nie. Wiem że troche się to kłóci z ideą prezentu, bo tego zaskoczenia nie będzie, ale tak jak wspominałem mam jeszcze książkę i bransoletkę także jakaś niespodzianka i tak będzie. Najlepiej byłoby się pewnie spotkać z nimi razem, to można by ocenić, ale nie bardzo mam czas w tym tyg, nawet w weekend, a urodziny ma już w środę, także taka opcja niestety odpada.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 02-02-2018, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym nie dala tej koszulki. Fajna, ale w tym momencie (wedlug mnie) niewlasciwa. Ja bym sie o nic jej nie pytala tylko dala jej ksiazke i bransoletke i tyle. Prezent i tak masz fajny naszykowany to po co robic jakis kwas ta koszulka? Puszcza oko
Schowaj i daj komus innemu Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 05-02-2018, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepoprawnymarzyciel napisała:
Dzięki za odp, właśnie w tym problem że ja go w ogóle nie znam, nie jest z naszych wspólnych kręgów znajomych, mało tego nie jest wgl. z tego samego miasta co my, także nie mam możliwości do niego dotrzeć przez kogoś w żaden sposób. Mogę ewentualnie spróbować ją jakoś podpytać o to czy on nie ma problemu z takim rzeczami. Myślałem też aby po prostu wysłać jej zdj prezentu, powiedzieć co i jak, i czego się obawiam, i niech sama zadecyduje, w końcu ona chyba zna go najlepiej, więc powinna wiedzieć czy to będzie problem czy nie. Wiem że troche się to kłóci z ideą prezentu, bo tego zaskoczenia nie będzie, ale tak jak wspominałem mam jeszcze książkę i bransoletkę także jakaś niespodzianka i tak będzie. Najlepiej byłoby się pewnie spotkać z nimi razem, to można by ocenić, ale nie bardzo mam czas w tym tyg, nawet w weekend, a urodziny ma już w środę, także taka opcja niestety odpada.

Skoro jest to tak problematyczne to rzeczywiście chyba lepiej będzie jak nie dasz koszulki. Za dużo znaków zapytania. Coś innego na pewno znajdziesz, a po co robić kwas.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 07-02-2018, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie widzę w tym nic niewłaściwego. Koszulka jak każda inna tego typu - każda ma jakieś przesłanie i zwykle są to pozytywne teksty. Nie ma tam wyznania miłości. Ludzie dają sobie takie rzeczy - faceci kobietom, kobiety kobietom, każdy każdemu. Puszcza oko
To już takie doszukiwanie się problemu tam gdzie go nie ma.
Powrót do góry

fifka0123

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 24-02-2018, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bym sie nie przejmowala tylko dala koszulke. W koncu jest na tyle fajna ze mogla ja sobie tez sama kupic, a jesli jej sie nie spodoba to poprostu nie bedzie w niej chodzic i tyle. Ja z moim bylym tez robimy sobie czasami prezenty i kupilam mu taki portfel https://apeks.pl/product-pol-8239-Puccini-Royal-Blue-I-1698-1-7-portfel-skorzany-meski.html jego dziewczyna miala jakies wąty o to ale wyjasnil jej ze to tylko kolezenstwo i robimy tak od dawna i nie ma sie co ciskac Uśmiechnięta z portfelem chodzi caly czas Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Chanelka85

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 13-03-2018, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uwielbiam porcelanę i taki prezent sobie zamówiłam u męża na urodziny. Podesłałam mu stronkę z salonporcelany na Kościuszki we Wrocławiu i mowie wybieraj i kupuj Uśmiechnięta
Powrót do góry

anlek

PostWysłany: Wto 20-11-2018, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hejo Wam !!
Powrót do góry

yaomi

PostWysłany: Pią 23-11-2018, 19:34    Temat postu: Prezent Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem tradycjonalistą i uważam, że Kobietę należy obdarowywać kwiatami...
Mi się czasem zdarza z powodu pracy, że nie mogę uczestniczyć w różnych uroczystościach i wtedy zamawiam bukiety przez internet. Z doświadczenia Wam powiem, że kwiaciarnia online robi ładne kompozycje i dowożą chyba w całym kraju...
Polecam bo sam korzystam!
Powrót do góry

Kumpelka

PostWysłany: Pią 07-12-2018, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym się tym nie przejmowała, jesteś jej długoletnim kolegą-przyjacielem. Skoro zaczęła się z kimś spotykać to chyba lepiej jak ten ktoś szybko się dowie, że pomiędzy wami są tak dobre relacje. A koszulka wcale nie jest dwuznaczna.
Powrót do góry

Epigramat

PostWysłany: Pon 14-01-2019, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może po prostu zaprojektuj własny napis na koszulce. Wiesz, dzięki temu wyważysz, na ile możesz sobie pozwolić i unikniesz obaw, że koszulka może być "dwuznaczna". Jednocześnie udowodnisz jej, że dobrze ją znasz, jest dla ciebie ważna. Projektowanie koszulki wcale nie jest trudne Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> ''Smutno mi'' | ''Jestem zła'' | ''Mam Problem'' Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: