Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze snem
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SophieFox

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 23-01-2017, 17:18    Temat postu: Problemy ze snem Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio zauwazyłam u siebie problemy ze snem. Kładę się normalnie czyli około 21 a usypiam dopiero nad ranem co jest bardzo uciażliwe zwłaszcza że teraz mam tyle na głowie. Sytuacja w domu również jest dość napięta bo maż zamiast mi pomagać to tylko chodzi i marudzi. Czy moje problemy ze snem mogą być spowodowane stresem ? jak sobie z tym poradzić ? macie jakieś sprawdzone sposoby ?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 23-01-2017, 17:27    Temat postu: Re Problemy ze snem Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

SophieFox napisała:
Ostatnio zauwazyłam u siebie problemy ze snem. Kładę się normalnie czyli około 21 a usypiam dopiero nad ranem co jest bardzo uciażliwe zwłaszcza że teraz mam tyle na głowie. Sytuacja w domu również jest dość napięta bo maż zamiast mi pomagać to tylko chodzi i marudzi. Czy moje problemy ze snem mogą być spowodowane stresem ? jak sobie z tym poradzić ? macie jakieś sprawdzone sposoby ?

Ja mam tak zawsze - gdy pojawia się nerwowość, to odchodzi sen. Na to nie ma innej rady, jak tylko porozwiązywać nerwowe sytuacje w domu i spróbować się wyciszyć. Z takich naturalnych rzeczy to próbowałam już chyba wszystkiego i na mnie nie działa, jedynie pozbycie się stresu powodowało, że spałam normalnie. Możesz także spróbować uprawiać sport - zawsze gdy jestem zmęczona to śpię jak dziecko. Puszcza oko

Jeśli twoja bezsenność będzie się dłużej utrzymywać to radzę odwiedzić lekarza bo na dłuższą metę nie da się tak funkcjonować.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

konka

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 09-02-2017, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja często biorę validol jak zasnąc nie umiem. To ziołowy lek Uśmiechnięta
Powrót do góry

Malinka787

PostWysłany: Pon 13-02-2017, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biore jakies tabletki ziołowe. Nie pamiętm nazwy ale idz do apteki, pani na pewno Ci jakieś doradzi. Moje kosztują chyba około 10 zł więc to nie jest jakaś powalająca kwota
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 21-02-2017, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja proponuje wybrac sie do lekarza i zbadac tarczyce, problemy ze snem moga i z tego wynikac. I ogolnie na dluzsza mete nie ratowalabym sie tabletkami - dopoki nie poznasz przyczyny nie uda sie wyeliminowac problemu.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

audrey80

PostWysłany: Sro 22-02-2017, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja koleżanka miała problemy ze snem i wyszło własnie że ma chorą tarczycę. Ja nie mogę zasnąć jak jestem w dużym stresie i piję wtedy Melisę która jakoś tam pomaga.
Powrót do góry

wiola86

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 16-04-2017, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Stres z pewnością może utrudniać zasypianie. Każdy jest inny, ja jak jestem tak bardzo zdenerwowana że emocje i łzy zaczynją brać górę to potrafie zasnąć płacząć i nadzyczaj mocno zasnąć. Jednak gdy mam dużo na głowie, np kilka dead linów w pracy, chore dziecko, drugie trzeba zaprowadzić na dodatkowe zajęcia, a jeszcze w między czasie dom i zakupy to na wieczór mimo zmęczenia nie mogę zasnąć a w nocy często się budzę, nie zasypiam mocno a rano nie mogę wstać i w rezultacie mogłam bym chodzić z oczami na zapałki. Wyrobiłam sobie ostatnio rytuał. Idę się umyć 15 minut wcześniej, wracam i kładę się do łózka z ciekawą książką, czytam przez jakis czas odkładam książkę i skupiam swoje myśli na niej i na fabule zamiast na stresie. Pomogą też delikatne ziolowe leki uspokajające lub melisa przed snem Uśmiechnięta
Powrót do góry

Ewka22

PostWysłany: Wto 18-04-2017, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też ostatnimi czasy nie mogę spać, ale to chyba ze stresu. Musze troche bardziej wrzucić na luz. Nie chce narazie brać żadnych tabletek...
Powrót do góry

avelina

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 22-04-2017, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam tak ze zasne, obudze się w środku nocy i nie mogę usnąć do rana. Pomaga mi melisa. Jak zasne to budzę się dopiero rano i jestem jakaś taka rozluźniona.

Podpis 25.11.2010 r. - uklęknąłPuszcza oko
08.09.2012 r. - nasz ślub:*
22.02.2014 r. - Zuzia:)
04.06.2017 r. - Zosia:)
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Nie 23-04-2017, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim nic nie jedz przed snem, pełny żołądek nie ułatwia zasypiania. Tak samo nie pomaga lampka wina czy małe piwko, alkohol wcale nie pomaga z zaśnięciu, pomimo, że rozluźnia. Minimum godzinę przed snem odstaw komputer, telewizor, telefon - wszystko to, co męczy naszą głowę. Najlepiej poczytaj książkę. Przewietrz sypialnię. Weź gorący prysznic. Połóż się w pozycji wyprostowanej na plecach. Włącz sobie muzykę relaksacyjną (polecam odgłosy lasu). A jak już nic nie pomaga, znajdź w internecie serię ćwiczeń wykonywanych na leżąco w łóżku, polegającą na napinaniu i rozluźnianiu "od stóp do głów" każdej części ciała. To serio pomaga. Wczesne kładzenie się spać też nie zawsze pozwala się wyspać, organizm sam reguluje długość czasu potrzebnego na wypoczynek. Za długie spanie też męczy. Puszcza oko

Ja śpię jak dziecko, a stresu mam sporo. Puszcza oko
Powrót do góry

misiax

PostWysłany: Sro 03-05-2017, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Spróbuj poczytać przed snem. Mnie to uspokaja. Ewentualnie jakaś lekka melisa i powinno pomócUśmiechnięta
Powrót do góry

Conchita

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 15-05-2017, 6:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie też to pomaga zasnąć, wystarczy przeczytać kilka linijek i od razu mi się oczy kleją.
Powrót do góry

basssia

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 17-10-2017, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś mi też samo czytanie pomagało, teraz nie ma takiej opcji, jak już czuję że nie zasnę to tylko moje ziolowe tabletki pomagają. Najgorsze jest jak się nakręcę że nie mogę zasnąć, wtedy to czuję że serce mi wali i calkowicie się rozbudzam
Powrót do góry

Astoria33

PostWysłany: Wto 14-11-2017, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jasne że stres jest tego powodem. Jeszcze nie poznałam osoby która spałaby dobrze w trudnym życiowym okresie
Powrót do góry

DariaKuleczka85

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 26-01-2018, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na sen mam dobry sposób: ciepła kąpiel ale nie za gorąca, żeby nam serducho nie biło, szklanka ciepłego mleczka i ciepła kołderka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: