Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Przerwa w braniu tabletek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mistle

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zasadniczo w tym momencie w tabletkach są tak minimalne dawki hormonów, że ani przerwy nie są specjalnie potrzebne (a wręcz raczej nie są pożądane, jeśli się akurat nie chce zajść w ciążę).
Tak samo próby wątrobowe, to kolejny mit, bo badanie to wcale nie ma uzasadnienia, o ile ktoś nie przebywał nigdy zapaleń wątroby i nie miał z nią żadnych problemów. No ale jeśli ktoś jest przewrażliwiony i poprawia mu to samopoczucie, to pobranie krwi nie szkodzi, można sobie chodzić ją badać. W sumie to najważniejsza jest cytologia, przy regularnym współżyciu zalecana jest nawet raz na rok i w tym przypadku myślę, że lepiej dmuchać na zimne.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No nie wiem czy proby watrobowe to mit.
Mialam kolezanke dawno temu ktora po pol roku brania tabletek miala tak fatalne wyniki ze nawet witamin nie mogla lykac, takze to jej "przewrazliwienie" mialo sens.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mistle napisała:
Tak samo próby wątrobowe, to kolejny mit, bo badanie to wcale nie ma uzasadnienia, o ile ktoś nie przebywał nigdy zapaleń wątroby i nie miał z nią żadnych problemów. No ale jeśli ktoś jest przewrażliwiony i poprawia mu to samopoczucie, to pobranie krwi nie szkodzi, można sobie chodzić ją badać.

Próby wątrobowe to nie mit, ale konieczność przy tabletkach. Zanim zaczęłam brać tabletki miałam Alat i Aspat w normie, a po roku miałam grubo ponad normę i dzięki próbom wątrobowym mogłam zapobiec dalszemu niszczeniu wątroby.
Ale skoro uważasz, że to mit to gratuluję takiego radosnego podejścia do tematu. Ja z autopsji wiem, że te badania są niezbędne i każdy dobry lekarz powinien je zlecać.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No wlasnie Gieniusia u Ciebie tez byl problem.

Mi lekarz nie dal recepty na tabletki poki nie mialam prob i cytologii zrobionej i chodzilam do panstwowego ginekologa.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

mistle

PostWysłany: Czw 28-10-2010, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Próby wątrobowe to nie mit, ale konieczność przy tabletkach. Zanim zaczęłam brać tabletki miałam Alat i Aspat w normie, a po roku miałam grubo ponad normę i dzięki próbom wątrobowym mogłam zapobiec dalszemu niszczeniu wątroby.
Ale skoro uważasz, że to mit to gratuluję takiego radosnego podejścia do tematu. Ja z autopsji wiem, że te badania są niezbędne i każdy dobry lekarz powinien je zlecać.

W tym momencie aspiryna bardziej niszczy wątrobę niż tabletki hormonalne. i nie jest to radosne podejście do tematu, tylko zwyczajnie realistyczne.
Nie wiesz zresztą, czy to akurat przez piguły masz problem z wątrobą, no niemniej jednak dobrze, że w porę to zauważyłaś. I bynajmniej nie zniechęcam nikogo do żadnych badań, po prostu uważam, że nie należy siać paniki, bo akurat w tym konkretnym przypadku jest to bezpodstawne.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 28-10-2010, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mistle napisała:
W bynajmniej nie zniechęcam nikogo do żadnych badań, po prostu uważam, że nie należy siać paniki, bo akurat w tym konkretnym przypadku jest to bezpodstawne.

Gdzie to jest bezpodstawne? Bo dla mnie to tak troche bez sensu piszesz, skoro znamy osobiscie przypadki gdzie takie badanie bylo jak najbardziej wskazane. Przewraca oczami

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 28-10-2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mistle napisała:
Nie wiesz zresztą, czy to akurat przez piguły masz problem z wątrobą, no niemniej jednak dobrze, że w porę to zauważyłaś.

Akurat wiem, że przez tabletki miałam problemy z wątrobą. Odstawiłam i wyniki poszły w dół.

Powrót do góry

dede22

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 16:41    Temat postu: Przerwa w braniu anty Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tutaj zdania są podzielone ile lekarzy tyle opinii. Jedni mówią TRZEBA drudzy że nie. Ja biorę od 2 lat i mój lekarz kazał mi zrobić 3 miesięczną przerwę żeby organizm popracował trochę sam. I właśnie jestem tydzień na tabletkach po 3 miesięcznej przerwie Uśmiechnięta (nie było najgorzej hehe)
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

PostWysłany: Sro 26-06-2013, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co jeśli tabletki się bierze prawie 5 lat bez przerwy?
Niby wszystkie wyniki mam w normie, próby wątrobowe będę robic za 2 miesiące, ale mam jakieś obawy, że 5 lat to strasznie długo.

Podpis ,,Każdy ma swojego anioła.''
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sro 26-06-2013, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pawiu ja brałam tabletki dłużej niż Ty i wszystko jest ok. Chyba nie ma na to reguły Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 26-06-2013, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

EgzystencjalnyPaw napisała:
A co jeśli tabletki się bierze prawie 5 lat bez przerwy?

Ja jestem na antykoncepcji chyba 4 rok bez przerwy i nic mi się nie dzieje. Jak masz wyniki dobre to nie widzę sensu w robieniu przerwy. Chyba, że chcesz sobie organizm rozregulować.

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Czw 27-06-2013, 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

EgzystencjalnyPaw ja biorę tabletki już 5,5 roku. Byłam ostatnio u pani ginekolog i pytałam czy warto robić przerwę, a ona mi powiedziała, że cukier i próby wątrobowe mam książkowe, cytologia ok więc jeśli ciąży nie planuję to spokojnie mogę brać.
Jeśli zdecyduję się na dziecko to mam odstawić tabletki na 6 miesięcy przed planowanymi staraniami.
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

PostWysłany: Czw 27-06-2013, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny.Puszcza oko
TAk tylko pytam, ale pewnie jakąś tam przerwę kiedyś zrobię.

Podpis ,,Każdy ma swojego anioła.''
Powrót do góry

grisalle

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 05-11-2014, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Postanowiłam odstawić tabletki anty. Krwawienie z odstawienia wystąpiło terminowo, jak zwykle przy braniu tabs. Zaczął się więc cykl bez tabletek. Dziś mam 30 dc i brak Małpa. Strasznie się denerwuję, gdyż jestem bezrobotna, nie możemy pozwolić sobie na dziecko. Tabletki postanowiłam odstawić, gdyż fatalnie spadło mi libido, i zaczęłam łapać często infekcje. Najgorszą zmorą była: suchość pochwy. Może organizm potrzebuję więcej czasu na przystosowanie się. Dodam że normalnie miałam zawsze cykle 32 dniowe. Oczywiście seks z zabezpieczaniem. Brałam 2,5 roku Sylvie 20. Jak długo trzeba czekać na Małpa po odstawieniu tabletek?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 05-11-2014, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

grisalle napisała:
Jak długo trzeba czekać na Małpa po odstawieniu tabletek?

To jest indywidualna sprawa, bo organizm każdej z nas jest inny. Zakłada się, że trzy cykle są na oczyszczenie organizmu i w miarę unormowanie, ale to też regułą nie jest.
A jakieś zabezpieczenie stosujecie? Czy kalendarzyk? Podejrzliwa

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: