Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przerwa w braniu tabletek
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 13:47    Temat postu: Przerwa w braniu tabletek Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, mam pytanie. Czy jeżeli bierze się tabletki antykoncepcyjne, to trzeba zrobić przerwę w ich zażywaniu, aby żołądek odpoczął ?
Notabene biorę Asekurellę
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Jeśli chodzi Ci nie o przerwę 7-dniową, tylko ogólnie przerwę w ich braniu na kilka miesiecy to zdania na ten temat są podzielone. Porozmawiaj ze swoim ginekologiem na ten temat.
A przy okazji to nie żołądek ma odpocząć podczas takiej przerwy.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

esiane Ja tabletki antykoncepcyjne stosuje już bardzo długo, około 8 lat i w zasadzie miałam może dwie przerwy. Raz na plastry antykoncepcyjne a raz ot tak po prostu. Na ostatniej wizycie u ginekologa specjalnie pytałam jak to jest z tym braniem tabletek długi okres czasu , ale lekarka powiedziała że nie trzeba żadnych przerw.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

miss

Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie żołądek a wątroba. Wystarczy systematycznie się badać i obserwować organizm. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości - konsultacja lekarzem.
Nie ma konieczności robienia przerwy w przyjmowaniu tabletek, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Puszcza oko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

miss napisała:
Nie żołądek a wątroba. Wystarczy systematycznie się badać i obserwować organizm. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości - konsultacja lekarzem.
Nie ma konieczności robienia przerwy w przyjmowaniu tabletek, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Puszcza oko

No nareszcie ktos madrze napisal, bo juz nie raz tu czytalam ze trzeba sobie robic przerwy co kilka miesiecy. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatni oczytałam na Gazecie chyba artykuł, w którym obalili mit o robieniu przerw w braniu tabletek. Puszcza oko

Cytat:
Stosując antykoncepcję hormonalną należy robić przerwę w jej przyjmowaniu co kilka miesięcy lub lat dla „oczyszczenia” organizmu.

To „oczyszczanie” organizmu pokutuje jak nie w kontekście krwawień to gdzie indziej. W każdym 28-dniowym cyklu robi się przerwę (7 dni przerwy albo 4 tabletki bez substancji czynnych). Nie wykazano, żeby dodatkowe przerwy wykazywały jakikolwiek pozytywny efekt. Takie „okresowe” odstawianie pigułki to najprostsza droga do ciąży.

I cały artykuł o mitach związanych z antykoncepcją, dla zainteresowanych. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 17-10-2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najwazniejsze zeby regularnie robic proby watrobowe i cytologie no i sluchac lekarza.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

esiane

PostWysłany: Nie 24-10-2010, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To chyba jednak się wybiorę do ginka ; )
w sumie, to nigdy bym nie pomyślała, ze trzeba robić jaką przerwę, ale D. coś mi o tym napomknął, więc chciałam się upewnić
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 24-10-2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Najwazniejsze zeby regularnie robic proby watrobowe i cytologie no i sluchac lekarza.

Nic dodać nic ująć. Próby wątrobowe traktować jak świętość i robić co pół roku minimum, a cytologię według zaleceń lekarza.
Mi te regularne badania wątrobę ocaliły w porę i zmieniłam tabletki na plastry.

Powrót do góry

esiane

PostWysłany: Nie 24-10-2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdzie mam się zgłosić na te badania wątroby ?
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 24-10-2010, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W prywatnej przychodzi jeśli nie masz skierowania od lekarza z NFZ. Praktycznie każda robi te badania, ja płacę koło 20zł za to. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Nie 24-10-2010, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

esiane napisała:
Gdzie mam się zgłosić na te badania wątroby ?

Ginekolog powinien Cie wyslac.
Ja nie dostalam recepty na tabletki poki nie mialam wynikow proby watrobowej i cytologii, co pol roku.

Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 25-10-2010, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jako jeszcze młódka musiałam robić sobie przerwy, bo mój organizm był jeszcze bardzo młody i tak mi lekarka zaleciła. Teraz biorę już od kilkunastu miesięcy powiedziała mi, że jak będę chciała mieć dziecko to wtedy zrobię sobie dłuższa przerwę. co do prób wątrobowych to zgłaszasz sie do swojego gin - przynajmniej u mnie tak jest - jak idziesz po kolejną receptę i mówisz, że chcesz zrobić sobie próbę wątrobową, albo do lekarza rodzinnego jak masz fajnego mówisz mu o całej sprawie i powinien tez ci dać skierowanie. niestety mój nie chce dawać Smutna

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

łolcia

PostWysłany: Wto 26-10-2010, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że jak się robi regularnie badania i jest wszystko ok, to nie ma potrzeby robienia przerw w antykoncepcji Uśmiechnięta

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miesiąc temu byłam zmieniać tabletki . Moja Pani ginekolog powiedziała :
1) nie ma potrzeby zmiany tabletek jeżeli wszystko jest ok
2) nie trzeba robić żadnych przerw
3)tabletki to hormony które przyjmują kobiety aby zajść bądź nie - w ciąże.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: