Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Przygotowanie piersi do karmienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
avelina

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 22-04-2017, 23:26    Temat postu: Przygotowanie piersi do karmienia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To co najgorzej wspominam po urodzeniu Zuzi to bolące brodawki od karmienia. Marzyłam się chyba miesiąc. Ze łzami w oczach karmiłam. Teraz wiem że mogę przygotować je na karmienie, tylko jak. Czym smarować? Masować?

Podpis 25.11.2010 r. - uklęknąłPuszcza oko
08.09.2012 r. - nasz ślub:*
22.02.2014 r. - Zuzia:)
04.06.2017 r. - Zosia:)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 22-04-2017, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Avelina za drugim razem jest z tym bez porównania lżej Uśmiechnięta.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 23-04-2017, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie hartuje się brodawek. Zwłaszcza nie rób nic pod koniec ciąży, bo możesz wywołać skurcze Puszcza oko.

Na początku i tak zawsze będzie trochę boleć, bo jednak piersi muszą się "przyzwyczaić" do tego, że ktoś je non stop ssie...

Ale rzeczywiście przy drugim karmieniu poszło gładko. Tzn. były momenty kryzysowe, ale zdecydowanie w mniejszym nasileniu i krócej.

Można zaopatrzyć się w lanolinę- podobno dobrze działa na podrażnione sutki i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem.

No i trzeba bacznie zwracać uwagę na technikę przystawiania i technikę ssania- bo jeśli coś tu nie zadziała to może bardzo boleć Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 24-04-2017, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj a jak ja płakałam jak mnie sutki bolały. Stosowałam maltan i pomagał ale to chyba samo musi przejść.

Podpis Zuzanna 11.02.2017
Największa miłość!
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Nie 30-04-2017, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, nie można ich przygotować...
Z tą lanolina i zmywaniem, to różnie słyszałam, ostatecznie zmywałam za każdym razem jak miałam posmarowane.
Więc najlepiej, mieć bephantem/altan i czystą lanolinę.
Wietrzyć brodawki...
No i odpowiednio przystawiać.
W ostateczności można kupić nakładki, ale nie są polecane jeżeli nie ma problemów z karmieniem
Powrót do góry

avelina

PostWysłany: Nie 07-05-2017, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki. A czy Wy również miałyście tak, że w III trymestrze piersi były bardzo wrażliwe, ale tak w złym tego słowa znaczeniu. Mnie strasznie drażni, wręcz złości jak starsza córka kładzie mi się głową na cycku i nawet niechcący dotknie brodawki. Normalnie wstępuje we mnie złośćNiezdecydowana.

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 07-05-2017, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Avelina ja akurat tak nie miałam. Ale nie ma co się dziwić. Piersi są obrzmiałe, dodatkowo hormony robią swoje i czasami o byle głupotę jest złość na maksa Puszcza oko.
Pamiętaj, że to już niedługo Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Wto 09-05-2017, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie miałam nic takiego. Ale fakt, hormony potrafią swoje zrobić i różne dziwne reakcje miałam.
Powrót do góry

avelina

PostWysłany: Pią 25-08-2017, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Heja dziewczyny, jestem już prawie 3 miesiące po porodzie. Rzeczywiście tak jak napisała Fretka przy drugim dziecku nie było problemu z karmieniem. Mała od razu załapała jak ssać no i ja wiedziałam już jak jej "podawać" cycka. Brodawki nie bolą, mleczko płynie jak trzeba.

Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 28-08-2017, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Super że poszło gładko Uśmiechnięta.
Jak ogarniacie się w nowej rzeczywistości? Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: