Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przyjęcie uchodźców
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 07-09-2015, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczela sie fala i strach w Europie. Papiez namawia aby wszystkie parafie przyjely po jednej rodzinie uchodźców.

Szczerze, mnie to przeraza i jak ogladam w tv o tym to sie denerwuje Niezdecydowana.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie też to zaczęło przerazac, choć z początku patrzyłam na nich tylko przez pryzmat współczucia. W dodatku poczytałam o skutkach masowej imigracji choćby do Szwecji i szczerze mam nadzieje, że nasz rząd się opanuje z tą gościnnością i brakiem asertywności wobec UE.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem przeciwna. Nie mam dla nich współczucia, to co pokazuje tv to propaganda. Ciekawe, że tacy uchodzcy, a wybierają bogate kraje...
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Ciekawe, że tacy uchodzcy, a wybierają bogate kraje...

Ta, zamiast uciekać gdziekolwiek, gdzie jest pokój. Przewraca oczami
Ja od samego początku jestem przeciwna. Powinni ich wszystkich zapakować na statek i wysłać do Ameryki, bo to Amerykańców działania doprowadziły do takiej sytuacji. Przewraca oczami Ameryka nie chce, Rosja nie chce, Arabia Saudyjska to juz totalnie ma wywalone, tylko Europa jak zwykle matka całemu światu i w dupe za to dostanie porządnie. Przewraca oczami
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądalyscie wczoraj Lisa? Pojawiły się głosy, że Putin macza w tym paluchy...
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Oglądalyscie wczoraj Lisa? Pojawiły się głosy, że Putin macza w tym paluchy...

Nie oglądam Lisa bo to idiota ale sytuacja z uchodźcami dla mnie jest jednoznaczna. Oni nie chcą uciekać od wojny tylko po socjal niemiecki. Nie wiem czy słyszałyście ale czytałam dzisiaj o sytuacji, że uchodźcy zakwaterowani już w Śremie uciekli w nocy z Polski, mimo dobrych warunków zapewnionych im do egzystencji. Zgadnijcie gdzie pojechali? Oczywiście do Niemiec. Teraz jeszcze mozna tak robic ale Niemcy juz mówią o ustaleniu prawa, które mówi, że jak uchodźcy zostaną przydzieleni do jakiegoś kraju to nie mogą sie przemieszczać i każdy kto po przydzieleniu ruszy do Niemiec i będzie chcial przekroczyć granice będzie deportowany z powrotem do kraju, który mu wczesniej przydzielono. Nie wiem jak oni to prawo chca ustanowić w praktyce ale podejrzewam ze tak w końcu zrobią bo wszyscy uchodźcy chca do nich, bo tam jest socjal. Juz pomijam ze ci biedni uchodźcy to w większości mężczyźni i to wcale nie słabi i zastraszeni. A gdzie te biedne kobiety i dzieci? Bardzo mało ich widze.
W dodatku nadal nie wiadomo ilu uchodźców każe nam UE przyjąć, bo to ze Kopacz sie na wszystko zgodzi to jest dla mnie pewne. Na poczatku byla mowa o 2000. Teraz nagle mówi sie o ponad 10.000. Ciekawe na ilu staniemy. Ja jestem tolerancyjnym człowiekiem, zawsze przynajmniej tak o sobie myslalam, ale szlag mnie trafia na hipokryzje a tutaj mamy ja w calej okazałości. Najlepiej zrobily Węgry. Do nich żaden uchodźca nie ma wstępu. A niedlugo Orban będzie chcial wprowadzić prawo które mówi ze jak któryś przejdzie przez ich granice to od razu go deportują. I bardzo dobrze. Szkoda ze u nas nie ma polityka o podobnych jajach.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Jestem przeciwna. Nie mam dla nich współczucia, to co pokazuje tv to propaganda. Ciekawe, że tacy uchodzcy, a wybierają bogate kraje...

I dobrze wyposazone militarnie.

Bedzie Angela plakac.
A Dudafon zdobyl u mnie duzego plusa swoja wizyta w Berlinie. Nawet moj ojciec ktory jest z dala od PL polityki stwierdzil ze to musi byc chlop z rozumem, a nie marionetka.
Oby nie zmienil zdania.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 08-09-2015, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I oby tak zostało, bo dość mydlenia oczu przez zachód w spółce z naszym rządem.
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Czw 10-09-2015, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też jestem na nie. Na nas ich nie stać a co dopiero nowych. Wprowadzą swoje żądze, zaczną się rozmnażać gorzej niż króliki. Nie, nie, nie.
Dlaczego większość z nich jest w wieku od 20 do 30? Ludzie silni, głównie mężczyźni.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

anniela

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 22-09-2015, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem, czy pamiętacie, ale "W pustyni i w puszczy" jest taki fragment, gdzie ojcowie dzieci tłumaczą, dlaczego muszą korzystać z siły roboczej z głębi Afryki, bo Arabowie nadają się do handlu, do drobnych interesów, ale do pracy to nie. Ja się właśnie tego boję - że będą żyć z zasiłków latami.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 22-09-2015, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

anniela napisała:
Nie wiem, czy pamiętacie, ale "W pustyni i w puszczy" jest taki fragment, gdzie ojcowie dzieci tłumaczą, dlaczego muszą korzystać z siły roboczej z głębi Afryki, bo Arabowie nadają się do handlu, do drobnych interesów, ale do pracy to nie. Ja się właśnie tego boję - że będą żyć z zasiłków latami.

Na naszych zasiłkach to długo nie pociągną, dlatego chcą jechać do Niemiec. Niestety, Angela w końcu zamknie granice na amen i skończy sie Eldorado. Wtedy się okaże kto rzeczywiście ucieka przed wojną a kto po kase.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Gaga

PostWysłany: Pią 09-10-2015, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czytałam ostatnio artykuł na temat tego, że sprowadzono do nas 49 rodzin z Syrii sprowadzono do nas, żeby im pomoc, po miesiącu polowa wyjechała, wiec dla niech i tak tu nie pasuje nie tylko ze względów ekonomicznych - tak myślę. Swoją droga ciekawie ujął temat Michel Houellebecq w swojej książce "Uległość".
Powrót do góry

malakobietka

PostWysłany: Pią 09-10-2015, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gaga napisała:
Czytałam ostatnio artykuł na temat tego, że sprowadzono do nas 49 rodzin z Syrii sprowadzono do nas, żeby im pomoc, po miesiącu polowa wyjechała, wiec dla niech i tak tu nie pasuje nie tylko ze względów ekonomicznych - tak myślę. Swoją droga ciekawie ujął temat Michel Houellebecq w swojej książce "Uległość".

Polska nie jest ich miejscem docelowym, chociaż jak będzie rzeczywiście tego nie wie nikt. Nie ma też co dzielić skóry na niedźwiedziu i się niepotrzebnie nakręcać, bo to nie pomaga. Teraz jest taka sytuacja trudna, trzeba to przejść. A co pisze Houellebecq, bo nie czytałąm jesczcze? Warto? Bo czaję się na tę książkę.

Podpis Duma jest zawsze idiotycznym gestem, jeśli przyjąć punkt widzenia człowieka praktycznego.
Powrót do góry

serenaa

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 10-10-2015, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ogólnie zastanawia mnie od kiedy to Lewica jak PO czy SLD domaga się zamykania ludzi w klatkach wbrew ich woli. Bo przecież Ci ludzie chcą być w Niemczech, a tu się ich zamknie.
Jeszcze firmy jakiś rządowych kolesiów będą dostarczać im żywność za nasze pieniądze.
Już nie wspominając o tym, że to żadni uchodźcy, bo wojna tam trwa już 5 rok. i teraz nagle zebrało się tysiącom osób na wyjazd? serio?
Powrót do góry

Gaga

PostWysłany: Pon 12-10-2015, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

malakobietka napisała:
Polska nie jest ich miejscem docelowym, chociaż jak będzie rzeczywiście tego nie wie nikt. Nie ma też co dzielić skóry na niedźwiedziu i się niepotrzebnie nakręcać, bo to nie pomaga. Teraz jest taka sytuacja trudna, trzeba to przejść. A co pisze Houellebecq, bo nie czytałąm jesczcze? Warto? Bo czaję się na tę książkę.

Pisarz przedstawia swoją wizję przyszłości Europy - Francji w której rządzą muzułmanie

Wszystko zmienia się radykalnie kiedy wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes i wszyscy muszą przystosować się nagle do nowej innej rzeczywistości, burek, zakazów itp.
Ciekawe i niepokojące.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: