Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przysiady
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość

PostWysłany: Sro 24-10-2007, 7:04    Temat postu: Przysiady Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie: Czy codzienne wykonywanie stu przysiadow pomoze nieco schudnac, zalozmy ze rzeczywiscie bedzie to codzienne? Dzieki z gory.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 24-10-2007, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aga69 nie możesz liczyć na to, że schudniesz robiąc tylko przysiady. Ważna jest dieta oraz ogólne ćwiczenia ruchowe.
Skoro myślisz o przysiadach to pewnie chciałabyś zrzucić nieco z ud lub łydek - w tej sprawie możesz poradzić sie instruktorów z fitnesu, bądź siłowni i opracować z nimi odpowiednie ćwiczenia na te partie ciała.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

z1utka

PostWysłany: Wto 21-04-2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, ze po przysiadach wyrzeźbisz sobie nogi i nieco brzuch oraz twoje posladki staną się jędrne i odstające. Tzn. tyleczek latino. Uśmiechnięta

Podpis Logika serca jest niedorzeczna.. Zakochany 02 XI 2007 Zakochany
Powrót do góry

Różowa Pantera

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie przysiady poprawiają jędrność nóg i pupy. Robienie 100 standardowych przysiadów nie ma sensu. Jest kilka rodzajów przysiadów na różne partie nóg, ud, łydek i tyłka. Nie wiem dokładnie jak się nazywają, ale jak poszukasz gdzieś w necie lub poradzisz się instruktora tak jak napisała Majek na pewno Ci w tym pomogą.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zwykłe przysiady niestety nic nie dają. Źle wykonywane niestety robią na brzuchu zamiast mięśni fałdki , ponieważ mięśnie inaczej się układają, tak jak przy złym robieniu brzuszków.
Radziłabym wykonywać przysiady wg zaleceń, tak jak i ja nakazuję osobom przychodzącym na fitness do mnie.
Można znaleźć zasady w internecie.
Dobrze wykonywane brzuszki pozwolą zrzucić co nieco z ud i pośladków, ale w trzeba pamiętać, że w miejsce tłuszczyku przyjdą mięśnie i to wcale nie oznacza, że się schudnie, bo mięśnie często są cięższe od tłuszczyku.
Pośladki rzeczywiście slicznie się uformują, brzuch trochę poprawi. Ale zalecałabym mieszanie przysiadów z brzuszkami, oraz bocznymi skłonami Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka a mogłabyś wrzucić instruktaż poprawnego robienia przysiadów? Podejrzliwa

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka czy te prawidłowe przysiady to nie są przypadkiem takie przysiady jakby do połowy z tyłkiem mocno wypchanym do tyłu? Śmiejąca się

Ja robię całą taką serię na fitnesie i przyznam, że wyjątkowo nie lubię tych przysiadów, no ale czego się nie robi dla ładnej figury. Puszcza oko
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślałam, że znajdę Wam małe kompendium wiedzy w internecie, ale brednie piszą, a jak już dobrze to o kulturystycznych przysiadach, które dałyby Wam mięśnie jak u Pudziana Złośliwa.
Więc robię szybką notatkę o technice. Ilość wykonań zależy od Was, nie są kontuzjogenne, gdyż nie schodzi się do końca, także można robić ile wlezie, ale w seriach Puszcza oko.

Nogi na szerokość bioder, stopy równolegle do siebie.
Gdy schodzimy do dołu nie można oderwać pięt od podłogi, a schodzimy maksymalnie na wysokość kolan.
Kiedy kolana są równolegle jak stopy to nie ma kontuzji.
Gdy schodzimy musimy pamiętać by kolana nie wyszły za linię palców u stopy. Czyli kolana maksymalnie wysunięte do przodu na równi z końcem stóp.
Gdy już schodzimy w tej pozycji do dołu należy pochylić proste plecy do przodu i podnosić ręce tak aby były proste wyciągnięte do góry po skosie w 1 linii z tułowiem.
To te podstawowe mniej więcej, można też robić skrętne przysiady, mmodyfikować ręce, najważniejsza jest technika nóg i prostych pleców Puszcza oko.

Dołączone po 44 sekundach:

Tak jak Edzia wspomniała tyłek mocno do tyłu, będzie Wam latwiej robić Bardzo szczęśliwa.
Nie wiedziałam jak to ubrać w słowa Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A właśnie zapomniałam o tym, że na początku po tych przysiadach okropnie bolały mnie kolana. Bardzo smutna
Z Twojego opisu wynika landrynko, że to dokładnie te. Uśmiechnięta Te kolana równolegle do stóp są bardzo istotne i na początku (przynajmniej mi Złośliwa ) dosyć trudno było nad tym panować.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

rzeczywiście trudno zapanować nad kolanami i stopami, pamiętając, żeby nie wysuwać też kolan do przodu a ciągnąć tyłkiem maksymalnie do tyłu, żeby stopy były równo z kolanami Puszcza oko.
No i pilnować kręgosłupa i rąk...

Ale z czasem to już łatwa sprawa i jak ktoś nie zrezygnuje na początku z bólu kolan, czy też nóg, to później już będzie tylko lepiej i sprawniej Puszcza oko.
Powrót do góry

Różowa Pantera

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynko a czy masz jakieś rady apropo oddechu przy tych przysiadach? Trudno mi zapanować nad zadyszką jak w ten sposób ćwiczę.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli dobrze rozumiem, że te przysiady dość mocno obciążają kolana? Czy po prostu kolana bolą na początku, bo są nieprzyzwyczajone?

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gieniusia przy dobrze wykonywanych bolą tylko na początku, z nieprzyzwyczajenia.
Przy źle wykonywanych niestety bardzo obciążają.

Pantera w przysiadach najczęściej stosuje się wdech na górze i w trakcie trwania przysiadu i wydech (otwartymi ustami) przy wstawaniu Puszcza oko.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka wybacz może głupie pytanie Zakłopotana ale co te wdechy i wydechy na takiej a nie innej pozycji ćwiczeń dają? Podejrzliwa Czy ćwiczenia są przez to bardziej efektywne? Podejrzliwa
Zauważyłam, że na moich ćwiczeniach bardzo zwraca się na to uwagę, tylko nie wiem czemu. Puszcza oko
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja sobie odpuszczę te przysiady przy moim niedoleczonym kolanie. Wolę się nie stresować, że robię źle albo czy kolano mnie boli z nieprzyzwyczajenia czy złego robienia. Przewraca oczami

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: