Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

QLAIRA- nowe tabletki anty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 21-12-2010, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny mam do was pytanie, ostatnio to byla 25 tabletka z opakowania, kiedy jej nie lyknelam, bo zwyczajnie ja zgubilam, spadla mi gdzies i nie moglam odnalezc, zdecydowalam, trudno nie wzielam, nie bede brac nastepnej bo i tak zabraklo by mi tej jednej...dzis rozpoczynam nowe opakowanie, zawsze do tej pory mialam krwawienie od soboty, tym razem dostalam delikatne plamienie i nic poza tym, nie wiem czy jest to mozliwe od tego, ze nie wzielam tej 1 tabletki, czy to normalne czy mam sie niepokic?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 21-12-2010, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

25 tabletka to jeszcze jest aktywana tabletka, więc proponuje mimo wszystko 7 dni dodatkowego zabezpieczenia. Przy Qlairze Małpa jest różna i to że jest bardzo skąpa nie powinno dziwić.

Tu masz ze strony producenta tabelke jak postępować:

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

lucynkap

PostWysłany: Wto 08-02-2011, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

świetny rysunek:-). Natomiast co do Qlairy to ja stosuje je już 6 miesiięcy i jestem z nich zadowolona. Skutki uboczne - brak, jest to spowodowane dobrym dobraniem leku, a nie samymi jego właściwościami. Co do ceny Qlairy to tez nie jest najgorzej - ja płace u siebie w płocku ok 38zł za 28 tabletek (w aptece za grosze dla zainteresowanych). Zdarzało się, że w innych miejscach płaciłam więcej, ale generalnie kupuje za te 38 zł. Wydaje mi sie też, że Qlaira należy do leków z co najmniej średniej półki cenowej (w przeciwieństwie np do Cilestu, który można kupić już za niecałą dyszką)
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Wto 15-02-2011, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, dziś zaczynam nowe opakowanie, a krwawienia nadal nie mam. Zawsze miałam już w weekend, a teraz cisza. Wczoraj jedynie delikatnie plamiłam, dziś jeszcze mniej, o co chodzi? Czy to normalne?

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Pią 18-02-2011, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szkoda, że nikt mi nie odpowiedział.
Krwawienia nie było, a dzisiaj miałam jakieś dziwne bóle podbrzusza + gęstą wydzielinę. O co chodzi?

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 18-02-2011, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastko ja nie miałam Małpa 2 miesiace, po drugim miesiacu mordęgi wybrałam sie do gina i zmienił mi tabletki.

Odradzam Qlaire. Stosowałam ponad rok, rozwaliła mi gospodarke hormonalną, moge napisac wiecej na pw.

Generalnie gin powiedział mi, że bez wskazań, zdrowa młoda kobieta nie powinna ich brać. Bo to co mnie dopadło nie jest przy tych tabsach aż taką rzadkością. Dzis jestem juz 2 miesiac na innych tabsach, a jeszcze nie jest idealnie.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Pią 18-02-2011, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojej, czekam na PW w takim razie. Puszcza oko

Powrót do góry

sanguisuga

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Nie 27-02-2011, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam qlajrówki Uśmiechnięta
Biorę qlairę dopiero od 2 tygodni. WIem, że to zdecydowanie zbyt krótko, żeby oceniać jakiekolwiek efekty wywierane przez ten lek na moim organizmie. Niepokoją mnie jednak dwie rzeczy. Po pierwsze ''miesiączka'' trwająca już 2 tygodnie. Niby od tygodnia to już nie krwawienie a czerwone plamienie, ale jednak zbyt długo trwające jak na ''końcówkę'' okresu. Do tego wcale nie wygląda jakby miało się kończyć.
Dość uciążliwa sprawa.
Druga rzecz to powiększenie piersi. Jestem pewnie wyjatkiem, bo zwykle jest to objaw stawiany raczej po stronie zalet leków hormonalnych. Niestety w moim przypadku nie. Na ''co dzień'' mimo prawidłowej wagi ciała i dość szczupłej sylwetki dźwigam rozmiar 75 E. Wczoraj z rozpaczą stwierdziłam, że nie mieszczę się w naobszerniejszy z moich staników. Moje piersi są nabrzmiałe i w związku z tym trochę bolą, ale to już mnie w tym momencie nie dziwi.
Muszę dodać, że przed rozpoczęciem Qlairy zgodnie z zaleceniem mojej gin. przez 5 dni brałam Luteinę na wywołanie miesiączki (mam objawy PCO). Piersi zaczęły boleć jeszcze podczas brania Luteiny, więc ich obecny stan wiążę bardziej z estrogenem niż z Qlairą.
Mam nadzieję że minie. Mimo wszystko biorąc pod uwagę stan mojego organizmu po Q> na dzień dzisiejszy, nie wiem, czy doczekam ''okresu próbnego 3 miesięcy z tym lekiem, czy nie pójdę zmienić tabletek po raz dziesiąty. Ktoś ma podobne przejścia?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Czw 07-04-2011, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, co zrobić, jak spadło mi libido przez te tabletki ? Smutna

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 07-04-2011, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka napisała:
Dziewczyny, co zrobić, jak spadło mi libido przez te tabletki ? Smutna

Możesz spróbować brać Asekurelle, ponoć coś tam pomaga, ale zdania są podzielone.

sanguisuga ja przez pierwsze 3 miesiace puchłam w różnych fazach cyklu. Później się to troche zelżyło, ale to już był sygnał żeby ich nie brać i pewnie jakbym wtedy je zmieniła nie doczekałabym się jeszcze gorszych skutków ubocznych. Proponuje wizytę u gina.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Czw 07-04-2011, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety zwyczajnie mnie na nią nie stać. Wydatek rzędu 50 złotych na tabsy jest już wystarczającym naruszeniem budżetu w tej sferze mojego życia.

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 07-04-2011, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W takim razie zmiana tabletek, lub zrezygnowanie z tej metody antykoncepcji.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Czw 07-04-2011, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie...Zmiana - czy jest szansa, że inne będą działać inaczej? Sama nie wiem, co począć.

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 07-04-2011, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szansa jest. Nie zapominaj, że to hormony i niestety dobiera się je metodą prób i błędów. Niektóre dziewczyny od pierwszych tabletek będą miały dobrze dobrane, a inne dopiero po kilku/kilkunastu różnych trafią na odpowiednie. I nie sugeruj się opiniami, że po danych tabletkach ktoś się dobrze/źle czuł, bo to też indywidualna reakcja. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

malena001

PostWysłany: Pią 06-05-2011, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie odnośnie tabletek Q... Właśnie zaczęłam nowe opakowanie, moja ginekolog nie uprzedziła mnie o tym, że powinnam zacząć je brać od razu po skończeniu starego ( to był regulon) i zrobiłam normalna 7 dniową przerwę- a w ulotce jest napisane o rozpoczęciu brania Q dzień po skończeniu poprzedniego. Totalnie zgłupiałam i nie bardzo wiem co mam teraz robić, brać dalej i stosować dodatkowe zabezpieczenie ?
Dzięki z góry za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: