Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Radzenie sobie z depresją

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> ''Smutno mi'' | ''Jestem zła'' | ''Mam Problem''
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elthi

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 28-09-2018, 17:50    Temat postu: Radzenie sobie z depresją Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam. Od paru lat mam ciągłego doła. Zdarzają się dni, w których faktycznie jestem wesoła i pełna energii, ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Zresztą takie dni i tak zazwyczaj kończą się nocnym płakaniem w poduszkę. Odkąd zakończyłam pewien rozdział w swoim życiu (związek, zespół, praca), nie wiem dokąd zmierzać. Nie mam konkretnego celu. Cały czas wspominam to co było, to jak było kiedyś dobrze, a to jak teraz jest beznadziejnie. Czuję po prostu bezsilność. Na dodatek zbliża się jesień - moja najmniej ulubiona pora roku. Ciągle chodzę zdołowana ze łzami w oczach. Nie wiem już co mam robić. Czuję, że jak tak dalej będzie to jedyne co mi pozostanie to kopać sobie grób. Poznaję nowych ludzi, przy znajomych zachowuję się jakby wszystko było w należytym porządku. Mam przyjaciółkę, z którą mogę porozmawiać o problemach. Teoretycznie moje życie jest w porządku - nie jest super kolorowo, ale też nie jest mega beznadziejnie. A mimo to czuję się jakbym była najsmutniejszym człowiekiem pod słońcem. Cały czas mi czegoś brak. Chciałam rozpocząć nowy rozdział. Cały czas się o to staram. Mimo to nie mogę poznać faceta, który by mi odpowiadał, nie mogę znaleźć stałej, w miarę dobrze płatnej pracy. Jestem zmuszona z pewnych powodów mieszkać z rodzicami jeszcze przez jakiś czas, a moja matka to strasznie toksyczna osoba, która dodatkowo dobija mnie psychicznie. Ciągle mi czegoś brak. Nie wiem czego, chyba spokoju i odrobiny szczęścia. Nie mam już pojęcia co robić.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adam87

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 03-11-2018, 9:41    Temat postu: Re Radzenie sobie z depresją Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

elthi napisała:
Cały czas wspominam to co było, to jak było kiedyś dobrze(...)

Obawiam się, że wielu z nas żyje przeszłością, jednocześnie bardzo pragnąc wejść w "przyszłość" z nowym związkiem i innymi, kolejnymi celami. To prawdziwe błędne koło i straszliwy błąd. Uwierz mi. Nie pchaj się do nowego związku, ale podchodź do tego na chłodno.

Jakkolwiek zabrzmi to źle, być może warto by było, abyś rozejrzała się za psychologiem? Z doświadczenia wiem, że naprawdę pomagają.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> ''Smutno mi'' | ''Jestem zła'' | ''Mam Problem'' Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: