Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Reagujecie na przemoc wobec dzieci?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bognaboch7

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 29-08-2014, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wychowanie bezstresowe, jest to według prawa, wychowywanie pozbawione jakiejkolwiek aktywności ze strony rodziców, w którym dzieci mają maksymalną swobodę, nie znają granic i wszystko im wolno. Ja może jestem już "starej daty" /choć jeszcze nie tak bardzo!/, takie metody uważam jednak za grubą przesadę. To co, dzieciak może robić co chce?! Maluch może się np. bawić nożem.. A jak będzie starszy i zdemoluje mieszkanie? Będzie odzywać się do starych w wulgarny sposób?!

Podpis Kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dorotkanyssa31

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 26-09-2014, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nigdy nie doświadczyłam przemocy,bicia ze strony moich rodziców i tak wychowuję tez moje dzieci,nie pozwalam sobie wchodzić na głowe,reaguję gdy robią coś złego,zwracam uwagę, uczę co jest dobre ,a co nie,wyznaczam granice...ale nie bije..wystarczy popatrzec na tego mojego 6-letniego Smerfa przecież gdy ja go uderzę jest przy mnie bezbronny,nie ma siły by mi oddać,jest za mały,,to tak jakby bić leżącego i jedno mam zakodowane w głowie..agresja rodzi agresje,jeśli ktoś bije dziecko raz czy drugi jest ono nauczone że w ten sposób można rozwiązywac problemy..zdecydowanie NIE przeciwko biciu dzieci
Powrót do góry

Tequilla

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 19-11-2014, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli to jest jeden klaps ...to raczej nie, ale jak już widzę że rodzic lekko przesadza i coś jest nie tak... na początku próbuje zawstydzić mamusie lub tatusia , pytam tylko czy chce się zmierzyć ze mną Uśmiechnięta Raczej to pomaga . Ale z większą agresja wobec dzieci raczej się nie spotkałam ...Na szczęście.
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 08-04-2015, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak wszyscy będziemy reagować na przemoc wobec dzieci, to tym samym zmniejszy się ilość skatowanych dzieciaków przez rodziców, Najbardziej winie sąsiadów słyszą krzyk dziecka i nie zainterweniują,zadzwonić na policję że coś się dzieje ile dzieci uniknęło by śmierci i kalectwa, powinni w rządzie się tym zająć i sąsiedzi nie zgłaszający awantur w domach obok ich mieszkań jeśli coś się stanie powinni zostać skazani na rok pozbawienia wolności i grzywnę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

xoxo

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sob 11-04-2015, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiście, że trzeba reagować, ale nie tylko na przemoc fizyczną, ale też psychiczną. Trzeba przede wszystkim obserwować jeżeli mamy jakieś podejrzenia, bo nie można też kogoś bezpodstawnie posądzić.
Powrót do góry

ZeusQa

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 17-04-2015, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze gdy widzę sytuacje w której jest szarpane dziecko przez rodzica najpierw się przyglądam. Obserwuje czy dziecko rzeczywiście wybitnie źle się nie zachowuje, bo czasami kazdy rodzic może nie wytrzymać, a dzieci potrafią byc uparte i dożarte... Jesli jednak widzę, że wybitnie ktoś znęca sie nad swoim dzieckiem wtedy zwracam mu uwagę w stylu " że to nie przedmiot" albo "że jeśli nie przestanie to będę musiała wezwać służby". Nie potrafie być obojętna...
Powrót do góry

Kiti

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 24-08-2018, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sądzę, że macie rację. Najpierw trzeba obserwować jak już ma się podstawy do podejrzeń. Potem dopiero reagować. Bo musimy pamiętać, że to są dzieci 😕
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: