Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reklamacja - zaginiona przesyłka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale co Ci odda? Pieniądze, czy zawartość paczki? Podejrzliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ci cwaniak... Bardzo szczęśliwa

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Ale co Ci odda? Pieniądze, czy zawartość paczki? Podejrzliwa

Jowita oddał pieniądze. Ale to była całość odszkodowania, czyli 10-krotnie więcej niż zapłaciłam za towar. Złośliwa

Zgubił. No trudno, zdarza się. Na szczęście to nie mój, tylko jakiś inny, który był 1 dzień na zastępstwie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja własnie jestem w podobnej sytuacji.
Mój mąż kupił ostrza do maszynki do golenia ponad 2 tygodnie temu i do dzisiaj przesyłka nie dotarła. Pisałam już do sprzedającego, kazał odczekać 2 tygodnie i dopiero wtedy będzie reklamował na poczcie.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Zgubił. No trudno, zdarza się. Na szczęście to nie mój, tylko jakiś inny, który był 1 dzień na zastępstwie.

Biedny się wystraszył. Uśmiechnięta
Ale to chyba lepiej dla Ciebie. Bardzo szczęśliwa

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata a sprawdzałaś na poczcie czy nie ma tej przesyłki?

Adziu no finansowo to dla mnie lepiej. Musiałam tylko dwa razy skłamać, raz podpisać, że odebrałam coś, czego na oczy nie widziałam, a potem jeszcze napisać do sprzedawcy, że się jednak list znalazł, co też jest kłamstwem. Przewraca oczami

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia sprawdzalam. Myslę sobie, że może przed Świętami gdzieś w sortowni się zakorkowało i może w najbliższych dniach przesyłka dojdzie do mnie.

Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Jowita oddał pieniądze. Ale to była całość odszkodowania, czyli 10-krotnie więcej niż zapłaciłam za towar. Złośliwa

Myślałam, że podebrał, a potem jak sprawa się rypła, to oddał zawartość.
Kiedyś widziałam na stronie jednego allegrowicza informację, że on wysyła paczki wielokrotnie obklejone taśmą, bo przy większej ilości kosmetyków, część po drodze "ginie". Przewraca oczami

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-04-2011, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata może się zakorkowało, chociaż to i tak podejrzanie długo. Podejrzliwa

Jowita mi się wydaje, że jak kradną to na sortowniach na nocnych zmianach zwłaszcza. Listonosz to chyba nie ma za bardzo gdzie i kiedy podbierać zawartości z paczek. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam problem.
26 września wysyłałam listem poleconym rzecz, którą sprzedałam na Allegro. Do dnia dzisiejszego adresat jej nie dostał. Byłam na poczcie, pani mi powiedziała że muszę czekać miesiąc od dnia nadania przesyłki i wtedy dopiero mogę zacząć działać.
Mam pytanie: powinnam zwrócić kupującemu pieniądze za towar? Poczta odda mi kasę jedynie za znaczek? Była ro przesyłka nieubezpieczona, wysłana listem poleconym, mam dowód nadania.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem jak mam się zachować w sosunku do kupującego. Nie chcę, żeby po całej tej sytuacji pozostał niesmak.

Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko poproś kupującego o cierpliwość, bo jak mu oddasz teraz pieniadze, a paczka dojdzie, to będziesz bardziej stratna.
Poczta jesli uzna reklamację, to oddaje 10-krotność wartości nadanej przesyłki, czyli jak dałaś za znaczki 4,5 to dostaniesz 45zł. To w przypadku nieubezpieczonej.
Zapytaj na poczcie, czy nie mogą sprawdzić w którym miejscu utknęła na przesyłka.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pytałam na poczcie, pani mi powiedziała że nie ma możliwości sprawdzenia w którym miejscu utknął list, bo oni zajmują się jedynie rejestrem paczek.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Do dnia dzisiejszego adresat jej nie dostał. Byłam na poczcie, pani mi powiedziała że muszę czekać miesiąc od dnia nadania przesyłki i wtedy dopiero mogę zacząć działać..

Pani na poczcie miała chyba na myśli czas rozpatrzenia reklamacji, albo nie wiem co. Puszcza oko Reklamację można wnieśc po 14 dniach roboczych, czyli spokojnie już możesz wnosić.

Adziu dziesięciokrotność wartości nadania jest przy paczce pocztowej. Puszcza oko W przypadku listu poleconego jest to pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej za traktowanie przesyłki jako poleconej, czyli 2,20zł x50. Dostaje się 110 zł.

Agata pieniędzy w żadnym wypadku nie oddawaj. Złóż reklamację (na poczcie są druki) i wyślij kupującemy skan tego druku, kiedy go już wypełnisz i Ci podbiją, że przyjęli. Będzie miał dowód, że złożyłaś reklamację. W tym druku jest taka rubryka, w której trzeba podać wartość przesyłki, oczywiście najlepiej wpisać jak najwyższą. Puszcza oko
Po 2-3 dniach kupujący dostanie do domu pismo, na którym będzie musiał podpisać oświadczenie, że takiej przesyłki nie otrzymał. Wówczas rozpoczyna się procedura szukania listu, która może trwać do miesiąca.
Jeśli go nie znajdą, dostaniesz 110 zł i wtedy dopiero możesz zwrócić kupującemu pieniądze, oczywiście w wysokości kosztów, które poniósł.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia dzięki za rady.
Aneta już bardzo mi pomogła, bo na PW napisała mi wszystko to, co chciałam wiedzieć.

Reklamacja już złożona, teraz muszę jedynie czekać.
Ciekawe jak sprawa się rozwiąże...

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Ciekawe jak sprawa się rozwiąże...

Agata nie zdziwię się, jak się ten list nagle znajdzie. Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: