Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reklamacja - zaginiona przesyłka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Agata nie zdziwię się, jak się ten list nagle znajdzie. Złośliwa

Myślisz, że jest taka możliwość?

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 20-10-2011, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata ja coprawda zawsze byłam z tej "drugiej" strony.

Ale tak z mojego doświadczenia to albo list poszedł do zwortu z jakiegoś tam powodu i leży u Ciebie na poczcie, albo okaże się, że odebrał ktoś z domowników i zapomniał przekazać zainteresowanemu.
Jeżeli zgubiłby go np. listonosz to na pewno przyjdzie się dogadać z adresatem i wtedy Ty otrzymasz informację, że list się odnalazł. Złośliwa

W każdym razie daj znać jak się sprawa skończyła. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia chyba przewidziałaś obrót sprawy mojej reklamacji.

Dostałam dzisiaj list polecony od poczty, że moja przesyłka została doręczona do adresata 30 września. Pomyślałam, że pewnie listonosz dogadał się z osobą do której wysyłałam list. Ale u tej kobiety nikt nie był i listu poleconego nie dostała do dzisiaj !!! I co teraz? Jak mam dalej załatwić tą sprawę?

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To było coś drogiego? W tym wypadku to nie wiem czy Ty możesz coś zrobić. Skoro odebrano, to tamta osoba teraz powinna działać. Chyba że to oszustwo.
Powrót do góry

Aneta

Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz to już nie bardzo co masz zrobić. Ze swojej strony zrobiłaś wszystko, reklamacja rozpatrzona negatywnie, tyle. Masz dowód mówiący o tym, że ta Pani to odebrała.

Miałam kiedyś taki przypadek, okazało się, że Klient miał podpisaną umowę z pocztą o wrzucaniu do skrzynek poleconych przesyłek bez konieczności podpisu, twierdził że przesyłki nie dostał. Ale to już nie była nasza wina, że podpisał umowę z pocztą na coś tak durnego, sam sobie był winien.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata teraz sprawa jest prosta. Niech ta kobieta idzie na pocztę i poprosi o wgląd do karty doręczeń z dnia 30 września. To jest ta lista, z którą chodzi listonosz i każdy adresat spokojnie może w każdej chwili do niej zajrzeć. Skoro przesyłka została odebrana dnia 30 września, to na tej karcie musi być czyjś podpis. Innej opcji nie ma. Albo tej kobiety albo jakiegoś domownika, albo sąsiada, który np. odebrał i jej nie przekazał? (Teoretycznie listonosz nie może zostawiać przesyłek u sąsiadów, ale wiadomo jak to w praktyce wygląda. Puszcza oko )

Jest jeszcze ewentualność, że ta kobieta ma podpisaną zgodę na zostawianie przesyłek poleconych w skrzynce, ale podejrzewam, że wtedy wiedziałaby jakie ryzyko się z tym wiąże i nie zawracałaby Ci głowy reklamacją. W tej sytuacji też jest odpowiednia adnotacja w karcie doręczeń, więc wystarczy tam zajrzeć. Puszcza oko

Tak czy inaczej Ty jesteś "czysta". Śmiejąca się Wysłałaś (masz dowód nadania), masz odpowiedź, że przesyłkę odebrano.
Dalsze wyjaśnianie tej sytuacji należy do kupującej, możesz jej jedynie wysłać skan tej odpowiedzi na reklamację, żeby z tym poszła sobie na pocztę, ustalać dalej, kto jej list odebrał.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Aneta

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Jest jeszcze ewentualność, że ta kobieta ma podpisaną zgodę na zostawianie przesyłek poleconych w skrzynce, ale podejrzewam, że wtedy wiedziałaby jakie ryzyko się z tym wiąże i nie zawracałaby Ci głowy reklamacją.

Najgorsze jest to, że ludzie podpisują te umowy nie zdając sobie sprawy z tego z czym to się tak na prawdę wiąże. Przewraca oczami

Co oczywiście nie zmienia fakty, że Ty Agatko nie powinnaś się już tym przejmować.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aneta napisała:
Najgorsze jest to, że ludzie podpisują te umowy nie zdając sobie sprawy z tego z czym to się tak na prawdę wiąże. Przewraca oczami

Dla mnie te umowy są bez sensu. To już lepiej wysyłać listem listem zwykłym, przynajmniej taniej będzie, a odpowiedzialność taka sama, czyli zerowa. Przewraca oczami

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Aneta

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Dla mnie te umowy są bez sensu. To już lepiej wysyłać listem listem zwykłym, przynajmniej taniej będzie, a odpowiedzialność taka sama, czyli zerowa. Przewraca oczami

Dokładnie.
Najgorszy jest sposób reklamowania tego. Panie w okienkach "wciskają" to ludziom tłumacząc tylko tyle, że nie będą musieli stać w kolejkach, aby odebrać swój list. Nikt nie mówi z czym to się wiąże.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi też kiedyś wciskali, że to niby takie wygodnie dla mnie... Tiaa. Śmiejąca się

Z drugiej strony aż trudno mi uwierzyć, że ktoś to może podpisywać i nie zdawać sobie sprawy, czym ryzykuje. Przecież tam jest jak byk napisane, że przesyłkę włożoną do skrzynki uważa się za doręczoną. Skonsternowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Allegro Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: