Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Rodziny zastepcze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 13:31    Temat postu: Rodziny zastepcze Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po raz kolejny było głośno o tym, że w rodzinie zastępczej ktoś katował i molestował dzieci. Przed sądem w Łęczycy stanie rodzina zastępcza z tego miasta oskarżona o znęcanie się nad podopiecznymi i pedofilię. Po tej sprawie wiele osób mówi, że instytucja rodziny zastępczej powinna być zniesiona, a pieniądze, które dostają rodziny zastępcze za opiekę nad dziećmi, powinny być lokowane gdzie indziej. Podnosi się także temat osób, które są odpowiedzialne za kontrolowanie rodzin zastępczych - dlaczego niczego nie zauważono, w przypadku rodziny z Łęczycy? Dlaczego odpowiednie służby reagują tak późno?
Jakie jest wasze zdanie na temat rodzin zastępczych? Czy uważacie, że instytucja rodziny zastępczej powinna zostać zniesiona? Jeśli tak, to co w zamian? Jeśli nie, to jakie działania można zastosować, aby przeciwdziałać takim tragediom?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W sumie to jestem trochę negatywnie nastawiona do rodzin zastępczych, wlaśnie dlatego, że w większości przypadków to czysty biznes. Takie rodzinie nie biorę dwójki czy trójki dzieci, ale piątkę czy ósemkę. I co? Wierzycie, że są w stanie naprawdę zająć się każdym z tych dzieci? To są dzieciaki z przeszłością, problemami i im należy poświęcić więcej czasu niż przeciętnemu.
Druga sprawa to działania państwa. Zabiera się dzieci z rodzin gdzie nie ma alkoholu czy przemocy, ale po prostu jest bieda. Nie pomaga się tym rodzinom, bo rzekomo nie ma funduszy. Dziecko się zabiera i umieszcza w rodzinie zastępczej. I na to żeby dużą kasę dać takiej rodzinie to jest? Ano jest.
No i trzecie. Skoro Ci ludzie tak chcą pomagać tym dzieciom, to dlaczego na tym mają zarabiać? Zwykły rodzic nie dostaje na dziecko tyle, że nie musi iść do pracy. Ba! Nie wiem co to dziecko musiałoby jeść, pić, w co się ubierać itd, żeby wykorzystać tą miesięczną stawkę...

Może za likwidacją rodzin zastępczych nie jestem, ale jestem za zmianami. Mniej kasy dla takich rodzin za dziecko i przede wszystkim - najpierw zadbajmy o to żeby te dzieci były ze swoimi rodzicami, to im jakoś pomóżmy.
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak się zastanawiam nad rozwiązaniem i myślę, że Aurinko ma rację. Jakby rodzina zastępcza dostawala mniej kasy, to może wtedy dzieci trafialyby do rodzin z powołaniem, a nie lasych na zasiłki.
Do tego możnaby dołożyć większą kontrolę, tylko ze to wszystko to są trudne sprawy i jak zwykle oberwie się tym dobrym i uczciwym. Nie można przeciąć w drugą stronę, bo w końcu mało kto podejmie się tego zadania.
Powinna tez nastąpić zmiana w kwestii pomocy społecznej. To karygodne, żeby zabierać dzieci rodzicom z powodu biedy a potem płacić rodzinom zastępczym za opiekę nad nimi.
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 08-04-2015, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Coraz więcej rodzin zastępczych powstaje bo mają z tego korzyści finansowe dostają na jedno dziecko około 1500 zł a wezmą czworo czy pięcioro jaki zysk, a nie zapewniają bezpieczeństwa i godnych warunków do życia. Może teraz po tych znęcaniach się nad dziećmi ktoś się za te rodziny weźmie i będzie więcej kontroli,żeby nie dochodziło do tragedii.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

xoxo

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 16-04-2015, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rodziny zastępcze to szansa dla dzieci na normalne życie. Dzieci te są przez biologicznych rodziców odrzucane i umieszczane w miejscach, gdzie nikt nie umie im nawet okazać miłości. Są samotne i wkraczają w dorosłość zdecydowanie zbyt szybko. Rodzina zastępcza to szansa na normalne dzieciństwo i spokojny rozwój. Szansa ta niekiedy mało tego, że nie zostaje wykorzystana, to jeszcze wyrządza krzywdę dziecku, które w swoim życiu i tak już wiele przeszło. Bardzo często ludzie, którzy zostają dla malucha rodzicami zastępczymi robią to dla pieniędzy, nie z potrzeby okazania miłości i troski, co jest dość przykre. Uważam, że osoby, które chcą zostać taką rodziną powinny przejść serię szkoleń i testów, które sprawdzą, czy nadają się do roli jaką chcą pełnić
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 21-04-2015, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja bym chciała być rodziną zastępczą. Właściwie to moim marzeniem jest rodzinny dom dziecka, ale obawiam się, że nie będziemy mieć aż tak dużego domu, żeby pomieścić 8 dzieci i jeszcze swoje. Ale mam nadzieję rodziną zastępczą uda się być. Moim zdaniem zmiany powinny zostać wprowadzone. Nie koniecznie zmniejszenie kwot na dzieci, bo ceny idą w górę, a dzieci trzeba nakarmić, ubrać, zapewnić rozrywkę itp. Ale powinna być zwiększona kontrola nad takimi rodzinami. Dziwi mnie też to, że aby zostać rodziną zastępczą trzeba przejść szereg szkoleń i rozmów. Na bank są jakieś testy i dobry psycholog podczas rozmowy potrafiłby wychwycić intencje ludzi. A porządna kontrola w razie czego zauważyłaby nieprawidłowości. Ale niestety urzędnicy w tych instytucjach też nie koniecznie na miejscu są... Moja znajoma miała RDD i kwiatki ze strony urzędników, o jakich opowiadała były naprawdę przegięciem. Zresztą- tak się zakończyła jej "przygoda": od kilku lat w tym samym domu mieszkali i w tych samych warunkach itp. I jak było dobrze kiedy mieli 8 dzieci to było ok. A jak któregoś dnia przyszły panie z ośrodka to stwiedziły, że za mało miejsca i trzeba zamknąć... Nieźle nie? Nie pomogły tłumaczenia, że przecież nic się nie zmieniło...

Swoją drogą na studiach miałam koleżankę, która w rodzinie zastępczej była z siostrą... Sama opowiadała, że ubrania kupował jej chłopak, a kanapki do szkoły przynosiła przyjaciółka... Bo kobieta zamiast zajmować się dziećmi, zajmowała się pieniędzmi....

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Malwina...

PostWysłany: Sro 06-05-2015, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bez dwóch zdań potrzebne są zmiany. Jednak w tym momencie wybierając mniejsze zło, uważam,że rodzina zastępcza jest lepsza niż dom dziecka. W domu dziecka na pewno poświęci się im jeszcze mniej czasu.
Ciekawostka: koszt utrzymania dziecka w domu dziecka jest bardzo wysoki.. nie pamiętam dokładnie jaki, ale wyszukując pierwszą lepszą stronę w internecie znalazłam 7 000zł, a z tego co mówił nam kiedyś wykładowca pamiętam,że były to dużo wyższe kwoty.
Docelowo zmierza się do tego aby całkowicie zlikwidować domy dziecka na rzecz rodzin zastępczych.
Szkolenia i testy psychologiczne są...jednak nigdy nie wyeliminujemy 100 procentowo osób kierujących się złymi pobudkami.

Podpis " To nie brak informacji. To brak odwagi, by pojąć to, co wiemy, i wyciągnąć wnioski."
Powrót do góry

ZeusQa

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 20-05-2015, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To przykre, że rodziną zastępczym sa przyznawane wyższe kwoty świadczeń niż osobą uboższym, którzy starają się wychować i zapewnić byt swoim dzieciom. Własnie słyszałam kilka dni temu w lokalnym radiu (urlopuje się), że jest 150 rodzin zastępczych w Bielsku z czego jedynie 9 nie spokrewnionych.

Podpis Feel likes haven...
Powrót do góry

roksiakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 24-09-2015, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przeszłam z mężem kurs na rodzinę zastępcza niezawodowa niespokrewniona. Jakiś czas temu byliśmy gotowi przyjąć dziecko, jednak długo czekaliśmy, potem pojawiła się moja córeczka. Narazie jesteśmy nie aktywni, ale w przyszłości kto wie, tylko muszę odchowac swoją córę. Bo nie chciałabym żeby ktoś był pokrzywdzony, ani ona ani dziecko które by do nas trafiło. A jak wiadomo trzeba jednak bardzo dużo pracy włożyć.

Podpis Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..
Powrót do góry

anniela

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pią 16-10-2015, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja przyjaciółka wychowała się w domu dziecka i wspomina to jako koszmar - po wyjściu nie umiała sobie chleba ukroić, nie wiedziała, jak się robi pranie, masakra. Zawsze chciał być z babcią, ale ona była tak schorowana, że nie mogła jej wziąć. Zawsze popieram takei pomysły jak rodziny zastępcze, bo to jednak coś innego, niż dom dziecka - to jest normalność, a nie instytucja.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: