Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rolki- sezon rozpoczęty.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IwonM

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 20:09    Temat postu: Rolki- sezon rozpoczęty. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj rozpoczęłam "sezon rolkowy". Bardzo szczęśliwa
Wyciągnęłam koleżankę i pokonałyśmy 5 kilometrów. Muszę przyznać, że "czuję" uda:). Polecam ten rodzaj aktywności. Jednocześnie chciałam zapytać czy któraś z Was miała może okazję pojeździć na tych nowych rolkach z dwoma kołami "landroller"? Strasznie mi się podobają, ale są drogie, a opinie na ich temat są bardzo różne.

Podpis carpe diem:)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rolki to moje marzenie- ciekawa jestem, czy dałabym radę nauczyć się na nuch jeździć Przewraca oczami

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uwielbiam rolki.
Mam jednekupione w tamtym roku, bardzo wygodne Uśmiechnięta.
Ale w tym sezonie jeszcze nie próbowałam, muszę zacząć Uśmiechnięta.
A na tych dwukołowych jeździłam 2 razy, fajne są i bardzo zwrotne, ale chyba wolę tradycyjne Uśmiechnięta.

Dołączone po 37 sekundach:

Agata, wszystko się da Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

irishangel

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Sro 15-04-2009, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój planuje nam kupić;P.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry

IwonM

PostWysłany: Czw 16-04-2009, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata: Jasne, że dałabyś radę się nauczyć.Uśmiechnięta To naprawdę żadna filozofia. Początkowo lepiej mieć ochraniacze, bo kilka upadków trzeba "zaliczyć". Ale potem już z górki. I ile przy tym frajdy. POLECAM. A teraz fajne rolki można kupić całkiem niedrogo.

Landrynka: Dzięki za opinię o rolkach dwukołowych. Mają tyle samo zwolenników co przeciwników. A niestety nie znam nikogo kto jeździ na takich. W ogóle ich jeszcze nie spotkałam "na żywo". Dlatego nie wiem czy opłaca się wydać na nie tyle pieniędzy.

irishangel: Jeździć we dwójkę to dopiero musi być przyjemność. Ja swojego namawiam już czwarty rok żeby sobie zafundował rolki, ale niestety bezskutecznie.

Podpis carpe diem:)
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 16-04-2009, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś rozważałam kupno rolek, ale boje się, że nogi pogubię. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 16-04-2009, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Iwon, w sumie, żebym miała sobie kupić dwukołowe, to nie wydawałabym kasy Bardzo szczęśliwa.
A może niech On jeździ na rowerze, Ty na rolkach, ważne, że razem Puszcza oko.

Oczko nie martw się, nogi co najwyżej się rozjadą w różne strony, ale to raczej nie grozi Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry

jotemka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 17-04-2009, 5:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze podobało mi się jak dziewczyny jeżdzą na rolkach, zawsze chciałam spróbować, ale pewnie bym zaraz coś złamała Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 17-04-2009, 6:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak mieszkalam w polsce to codziennie z kumpela jezdzilysmy na rolkach teraz jakos nie ma kiedy. Myslalam juz nad kupnem ale z dzieckiem jezdzic sie nie da. Puszcza oko
Napewno sa tez fajne efekty po rolkach. Chyba jakos znajde czas na nie. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 17-04-2009, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My z M. w tamtym roku kupiliśmy rolki i uczyliśmy sie jeździć. Podoba mi się ten sport i przynosi niezłe efekty przy odchudzaniu Uśmiechnięta. W tym roku M. bedzie jeździł sam a ja z brzuchem będę siedziała na ławce z książką.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 18-04-2009, 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, a możecie mi napisać jaka jest orientacyjna cena rolek i na co należy zwrócić uwagę przy ich kupnie?

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Nie 19-04-2009, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja założyłam tylko raz w życiu rolki na nogi i o mało się nie połamałam. Zakłopotana Nigdy więcej.
Powrót do góry

Różowa Pantera

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 20-04-2009, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam rolek i nie umiem na nich jeździć. Kupiłam mojej siostrzenicy w zeszłym roku na komunię i jak je przymierzałam w sklepie to takiego pięknego orła wywinęłam, że pół sklepu się ze mnie śmiało. Od tamtej pory mam chyba uraz i nawet nie próbowałam się nauczyć Smutna, a bardzo mi się podoba jazda na rolkach. Musiałabym mieć super trenera do tego chyba Śmiejąca się
Powrót do góry

Kinia@

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 21-04-2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od jakiegos czasu tez mam ochote na rolki. Jako mala dziewczynka bardzo lubilam na nich jezdzic.Mam nadzieje ze pamietam jak sie to robo Bardzo szczęśliwa
Myslicie ze udaloby mi sie zrzucic kilka kilogramow?

Bo jesli chodzi i innego typu cwiczenia to ja jestem niekonsekwentna niestety Diablica lub Bardzo wściekła A rolki bym kubila czyli laczylabym przyjemne z pozytecznym. Cool

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga

PostWysłany: Wto 21-04-2009, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Dziewczyny, a możecie mi napisać jaka jest orientacyjna cena rolek i na co należy zwrócić uwagę przy ich kupnie?

Agata z rolkami jak ze wszystkim - kupisz za 40 zł w supermarkecie a górna granicy pewnie nie ma Puszcza oko. My szukaliśmy czegoś "na początek" - jak dobrze pamiętam para kosztowała coś w granicy 200 - 250 zł. Przede wszystkim zwracałam uwagę na średnicę kół - im większe tym lżej się jeździ i na łożyska. Ale już nie pamiętam o co tam chodziło Złośliwa. Jak poszperam w sieci i znajdę to wrzucę tutaj.

Dołączone po 1 godzinie 52 minutach 19 sekundach:

"Jeśli zdecydowaliśmy się już na jazdę na rolkach i na zakup własnego sprzętu, to dwie właściwe decyzje mamy za sobą. Przed nami jeszcze tylko jeden drobiazg - wybrać rolki odpowiednie dla nas, tak aby zapał do jazdy nie zgasł po kilku przejażdżkach.

Decyzja może nie być taka prosta, gdyż na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli. Jeżeli nie planujemy szaleć na rurkach, murkach itp. wybór nam się upraszcza. Potrzebujemy rolek do jazdy rekreacyjnej. Najłatwiej poznamy je po wielkości kółek, rolki rekreacyjne mają kółka o średnicy powyżej 76mm. Te do jazdy agresywnej są zauważalnie mniejsze (55-60mm).

Ze znanych i sprawdzonych firm produkujących rolki rekreacyjne należy wymienić: Rollerblade, Roces, Rossignol, Salomon, K2, Fila. Firmy te są szeroko dostępne w Polsce i wybór rolek ograniczmy raczej do tych marek. Pozostałe zostawmy dla testerów wynalazków.

Najważniejszą cechą, jaką powinny wyróżniać się dobre rolki jest odpowiednia budowa, zapewniająca bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Po pierwsze, stopa w bucie musi być dobrze ustabilizowana. Najważniejszym punktem buta jest miejsce powyżej kostki. Mocowanie w tym miejscu musi uniemożliwić ruch w kostce na boki. Obecnie w rolkach rekreacyjnych stosuje się już prawie wyłącznie miękkie buty, wiązane sznurowadłami, z jedną klamrą (lub paskiem na rzepy) powyżej kostki. Takie rozwiązanie okazuje się kompromisem pomiędzy wygodą a bezpieczeństwem. Miękki but umocowany jest zwykle w plastikowej skorupie, która powinna chronić przede wszystkim kostkę i czubek buta (np. na wypadek bliskiego spotkania z murkiem). Jeżeli chodzi o pozostałe elementy budowy rolki, należy zwrócić uwagę na płozę, czyli element mocujący kółka do buta. Płozy mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub z aluminium. Wytrzymałość płóz z tworzywa wcale nie musi odbiegać od tych aluminiowych. W przypadku jazdy rekreacyjnej nie jest to jednak rzecz szczególnie istotna.

Na koniec elementy, które wydają się pełnić najważniejszą rolę: kółka oraz łożyska. Do rolek, które nas interesują, stosuje się kółka o rozmiarach 78-80mm. Czasem stosuje się większe. Na kółkach znaleźć można również oznaczenie, informujące o twardości materiału, z którego są zrobione. Do najbardziej popularnych należą kółka o twardości 78A-82A. Im wyższy numer, tym większa twardość. W praktyce, stopień twardości kółek ma następujące konsekwencje: mniej twarde kółka są bardziej przyczepne do podłoża, lecz szybciej się ścierają, i na odwrót. W naszym przypadku różnice w twardości są prawie niezauważalne, więc możemy to zagadnienie potraktować wyłącznie jako ciekawostkę.

Kwestia łożysk przedstawia się w sposób bardzo prosty. Łożyska w rolkach mają oznaczenia ‘ABEC’ oraz cyfrę 3, 5 lub 7. Im wyższy numer tym szybsze łożyska. Jeszcze rok temu standardem była 3. Obecnie coraz częściej pojawia się 5. Myślę jednak, że ważniejsze od numeru łożysk jest ich właściwe użytkowanie. Inaczej łożyska w krótkim czasie pozostaną szybkie tylko z nazwy.

Podsumowując, podaję parę praktycznych uwag odnośnie wyboru rolek. Najważniejszą rzeczą jest wygoda użytkowania. W końcu mamy zamiar spędzić trochę czasu przypięci do tych 8 kółek. Na nic nam się nie przyda ani najlepsza firma, ani najładniejszy but, jeśli po kilku jazdach będzie nas coś uwierać i przeszkadzać w jeździe. Dlatego wybierając but zwróćmy szczególną uwagę na wygodę. Nie krępujmy się ubrać obu rolek w sklepie i spróbować przejechać się kawałek.

Dokonując wyboru sprzętu nie należy sugerować się ceną. Nie jest tak, że droższe rolki są zawsze lepsze niż tańsze modele. Powyżej pewnej kwoty płacimy już tylko za „metkę” lub do niczego nie potrzebne wodotryski. Uważam, że ceny dobrych rolek kształtują się obecnie w przedziale 300-500 zł. Poniżej tej kwoty mamy rolki ‘hipermarketowe’: z plastikową skorupą, często niewygodne i raczej kiepsko wykonane, a przez to mniej bezpieczne. Takie rolki w krótkim czasie okażą się zwykłymi zabawkami i prędzej czy później pójdą do kosza. A co gorsza, mogą nas na zawsze zniechęcić do jazdy.

Powyżej 500 zł płacimy już głównie za znaną firmę, ładniejszy wygląd i bajery typu podkładka antywstrząsowa (której skuteczność jest raczej wątpliwa). Oczywiście jeśli ktoś lubi mieć najładniejsze rolki na ulicy to proszę bardzo. Natomiast jeśli chodzi o cechy najważniejsze, czyli bezpieczeństwo i wygodę, to nie dostajemy już nic ponad to co oferują tańsze model"

Źródło : www.NaRolkach.pl

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: