Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Rośliny do mieszkania alergika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 18:36    Temat postu: Rośliny do mieszkania alergika Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jako że w temacie kwiatów jestem kompletnym laikiem, potrzebuję porady. Chcę kupić do mieszkania kilka kwiatków, żeby troszkę lepiej się oddychało, no i w domu ładniej było, ale nie bardzo wiem, jak się za to wziąć. Tym bardziej, że wszystkie kwiaty, które mi się podobają, kwitną - a to je dyskwalifikuje z okazji alergii męża. Nie wiemy, czy jest uczulony na wszystkie, ale np. storczyki odpadają, za to grudzień (gdy kwitnie) w ogóle na niego źle nie wpływa. Mamy 3 paprotki, więc tych już nie potrzebujemy, kaktusa, i 3 mniejsze zielone, ale bardziej nadające się na skalniak niż na okno w mieszkaniu. Doradzicie coś? Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari pamietam jak moja mama dowiedziala sie o mojej alergii na kwiaty, trawe i te inne zielone cuda lekarz jej powiedzial, ze w moim pokoju nie moge miec zadnych kwiatow. Skonsternowana
Oprocz tego, ze kwitna to jeszcze zbieraja roztocza, na ktore tez jestem uczulona.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, ja usłyszałam to samo, żadnych kwiatków.
A jak i alergia na roztocza to także zero dywanów.

Tak więc niestety nie pomogę, bo cały czas żyje w przekonaniu, że alergik kwiatków mieć nie może.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
Dokładnie, ja usłyszałam to samo, żadnych kwiatków.
A jak i alergia na roztocza to także zero dywanów.

Dywanow, zaslon, firan, kwiatow. Śmiech do łez

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A może lucky bamboo?

Ja tam nie lubię kwiatów. Mąż też jest alergikiem i mamy wlaśnie bambusa i parę sztucznych.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Dywanow, zaslon, firan, kwiatow. Śmiech do łez

Moja mama jeszcze usłyszała, ze powinna pozbyć się psa, rybki, chomika i zmieniać codziennie pościel.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:
Moja mama jeszcze usłyszała, ze powinna pozbyć się psa, rybki, chomika i zmieniać codziennie pościel.

A no to juz oczywista oczywistosc.

Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie lekarz powiedział, że w pokoju powinno być ze 3-4 kwiatki, ale raczej zielone, nie kwitnące - dzięki temu lepiej się oddycha. Nie mamy żadnych dywanów, firanek i zasłon. Roztocza i grzyby zabija nawilżacz i oczyszczacz powietrza.

Kate29
, właśnie widziałam w jednym z wątków tego kwiatka, nawet moja mama chyba go ma. Dziwnawy trochę, bardziej jako ozdoba niż kwiatek Uśmiechnięta.

Znalazłam w internecie coś takiego:

Z kwiatków, które nie potrzebują dużo światła: anturium, zielistka, skrzydłokwiat, araukaria, stapelia, laur czy ołownik.

Poza tym:

Cytat:
We wnętrzu słonecznym niemal od rana do wieczora oraz ciepłym dobrze czuje się bananowiec, wilczomlecz, nolina czy ripsalidopsisa.

Tam, gdzie jest dużo słońca rano, ale światło jest łagodne i rozproszone, sprawdzi się alokazja, dyzigoteka, skrytokwiat, ale też zielistka. Tam, gdzie słońce jest dopiero pod koniec dnia, pięknie będzie rosnąć hoja, szeflera, nertera czy pasiatka.

W pokoju, gdzie wprawdzie światła jest mało, ale za to jest ciepło i wilgotno, warto postawić monsterę o dużych, oryginalnych, bo jakby poprzecinanych liściach lub filodendron.

Poprzeglądałam trochę zdjęć, żeby skojarzyć te kwiaty, nie wszystkie wydają mi się takie typowo "domowe", ale może coś by z tego wybrał. Co myślicie?
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym wzięła zielistkę i skrzydłokwiat.
Sama mam te kwiatki i są bardzo ładne, mimo że w zasadzie tylko zielone. Uśmiechnięta

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 20-05-2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli chodzi o bambusy, to sama je mam, faktycznie dla ozdoby. Stoją na oknie w wazonikach, a w środku kolorowe kuleczki zamist wody.

A z takich typowo domowych to ja bym wzieła skrzydłokwiat i ew. ołownik.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 21-05-2011, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też nie doradzę, bo mamy ten sam problem, ale kwiatki i są w pokojach, i nawet kwitnące. Złośliwa

Z zielonych jest jeszcze fikus, mogą być też wszelakie "palmy" - lub palmopodobne roślinki. Puszcza oko

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 28-05-2011, 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:
Ja bym wzięła zielistkę i skrzydłokwiat.

Z tego co się orientuję, to skrzydłokwiat od czasu do czasu zakwita, chociaż ten okaz, który posiadam ani razu nie zakwitł.
W sumie to fikus może być, tylko listki zbierają kurz i często trzeba je przecierać.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sob 28-05-2011, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rzeczywiście skrzydłokwiat kwitnie. Ma białe kwiaty. Anturium też- ma kwiaty czerwone. Uważam, że dobrym rozwiązaniem byłyby kwiaty o skórzastych liściach. Na tyle dużych, żeby łatwo można pozbyć się z nich kurzu. W domu dobrze wyglądają filodendrony, juki , draceny i paprocie. Łatwe w pielęgnacji, ozdobne i nie straszliwie wymagające.
Filodendron, dracena i juka lubią światło, ale raczej nie powinny stać w miejscu, gdzie mocno operuje słońce.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: