Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rosół
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Wiecie, że dla mnie rosół taki typowy to tylko z kury/drobiu. Pierwsze słyszę o wołowinie itd. Ale może byc smaczny choc wtedy to nie będzie typowy rosół.

Heh.....Rosół może być i drobiowy i wołowy i mieszany (tak jak kostki rosołowe). Wszystkie odmiany są typowe - tyle że popularne z różnym natężeniem w różnych częściach Polski. Rosół drobiowo-wołowy podobno jest najbardziej "bogaty" smakowo. I muszę przyznać, że mi taki właśnie najbardziej pasuje. Taki rosół czasem nazywają "królewskim".
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj mialam rosolek,wyszedl mi pyszny!!
Dla mnie,tak jak dla Ali rosol tylko drobiowy jest rosolem. Robie zupy z miesa wolowego ale nie rosol.
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka napisała:
Rosół drobiowo-wołowy podobno jest najbardziej "bogaty" smakowo. I muszę przyznać, że mi taki właśnie najbardziej pasuje. Taki rosół czasem nazywają "królewskim".

Rzeczywiście, najsmaczniejszy rosołek jest właśnie taki mieszany. Bardzo uśmiechnięta

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka napisała:
Heh.....Rosół może być i drobiowy i wołowy i mieszany (tak jak kostki rosołowe). Wszystkie odmiany są typowe - tyle że popularne z różnym natężeniem w różnych częściach Polski. Rosół drobiowo-wołowy podobno jest najbardziej "bogaty" smakowo. I muszę przyznać, że mi taki właśnie najbardziej pasuje. Taki rosół czasem nazywają "królewskim".

Dla mnie też rosół mieszany to najlepszy rosół. Mmm smaki z dzieciństwa. Bardzo szczęśliwa Tylko że ten wychodzi najbardziej tłusty. Puszcza oko

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Jasylwia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Wiecie, że dla mnie rosół taki typowy to tylko z kury/drobiu. Pierwsze słyszę o wołowinie itd. Ale może byc smaczny choc wtedy to nie będzie typowy rosół.
Ala to mało wiesz o rosole prawdziwym.
Prawdziwy smak rosołu - to nie z kury tylko.
Mój tato mnie nauczył gotować rosół.
Prawdziwy smak rosołu jest włąsnie z dodaniem wołowiny.
Ja gotuje podobnie ....najpierw do garnka wkładam mięsko i albo nózki z kurczaka, bo potem sa na drugie danie lub skrzydełka i czasami do tego porcje rosołowe. To się gotuje- tzw. wywar. W międzyczasie zbieram szumowiny, które się utworzą. Jak sie to zagotuje i lekko podgotuje dodaje dopiero warzywa- typowe na rosól- takie na tacy( marchewka, pora, kapustka, pietruszka, seler) i teraz to sie gotuje na wolnym ogniu- malutkim dość długo. Do dodania smaku, czasami dodaje jeszcze kostki rosołowe, przyprawy .....Rosól wychodzi smakowity.
Mój tato jest znawca rosołu, bo babcia miała "chopla" na jego punkcie.

Podpis ...Śpiewamy bluesa, bo czwarta nad ranem
Tak cicho, by nie zbudzić sąsiadów ....
Powrót do góry

unifine

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wołowinka górą - ja osobiście uwielbiam rosół wołowy z lanymi kluskami a póżniej dziubię ugotowaną wołowinkę - mmmmm aż mi ślinka cieknie - ale zgadzam się z Wami - mieszany rosół ma najbogatszy smak Uśmiechnięta
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jasylwia napisała:
Ala to mało wiesz o rosole prawdziwym.

Może i mało wiem ale dla mnie rosól to z kury i już. No kazdy ma inne upodobania i jeśli Tobie i innym smakuje miesznay to super.

Czy wszyscy muszą mieć takie same zdanie???
Powrót do góry

Jasylwia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala to nie chodzi o zdanie i upodobania.
Tak jak sa kostki- tak są rosoły
- wołowy
- z kury
- z kurczaka
- warzywny
- nawet jest grzybowy.
chodziło mi o to iż prawdziwy rosół potrzebuje gotowania i to nie jest prosta jak barszcz"zupa" .
Podejrzliwa .

Podpis ...Śpiewamy bluesa, bo czwarta nad ranem
Tak cicho, by nie zbudzić sąsiadów ....
Powrót do góry

sylla

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja rosół gotuję tak:
Najczęściej gotuję z całego kurczaka (jest najsmaczniejszy jak dla mnie).
Porcjuję mięso i wrzucam do zimnej wody.
Dodaję marchewkę, pietruszkę, odrobinę selera, małą cebulkę.
Warzywa mogą być w talarki lub starte na tarce.
Dodaję liście lubczyku (mam mrożony z własnego ogródka).
Dodaję łyżeczkę wegety.
Moja teściowa mówi że rosół powinien się gotować na małym ogniu bez przykrycia. Tak więc robię .
Pod koniec gotowania dodaję kostkę rosołową i pieprz w celu pogłębienia smaku. Też prawie pod koniec dodaję natkę pietruszki.
Lubię dużo zieleniny w rosole.
A jeszcze jedno.
Najlepszy do spożycia jest rosół spożywany bezpośrednio po ugotowaniu.
Odgrzewany nie smakuje już tak dobrze.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

martta

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Muszę przyznać, że u mnie w domu rosół robi się z kurczaka, z wołowiny nigdy! Zdziwiłam się troszkę czytając o tym, ale pewnie taki mieszany jest pyszny! Muszę kiedyś wypróbować. U mnie tak jak u sylli kurczak w całości Uśmiechnięta i ile mięska jest Bardzo szczęśliwa , można potem potrawkę zrobić Uśmiechnięta

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry

sylla

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zapomniałam .
Czasami jak mam to dodaję odrobinę mięsa z kaczki.
Rosół jest wtedy bardziej tłusty i żółty.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Czy wszyscy muszą mieć takie same zdanie???

Ala nie zaczynaj. Po jakie licho to ostatnie zdanie? Nikt Ci na złość nie chciał zrobić. Przewraca oczami

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

martii

Zodiak: Panna

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmm, sylla, kroisz warzywka? Bo ja myślałam, że się całe dodaje. Znowu coś pomyliłam Bardzo szczęśliwa, czy znowu co kraj to obyczaj? Jak robicie?

Jak tak piszecie, to sie wydaje, że to proste i łatwe, a ja mam wrażenie, że wcale nie będzie łatwo i prosto... Zaskoczona

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jasylwia napisała:
prawdziwy rosół potrzebuje gotowania i to nie jest prosta jak barszcz"zupa" .
Podejrzliwa .

Jasylwia sam barszcz też wcale taką prostą zupą nie jest. Śmiejąca się Puszcza oko

Co do rosołu, to tak jak Ali, najbardziej smakuje mi rosól z drobiu. Chociaz takim "mieszanym" rosołkiem też nie pogardzę, bo też jest smaczniutki. Uśmiechnięta

Ja przeważnie rosól gotuję następująco:
korpus z kurczaka (albo nawet i dwa, bo bardzo lubię tłusty rosołek)
marchewka (kilka sztuk, część pokrojona w "ćwiartki", część w kosteczkę)
pietruszka (przeważnie razem z natką pietruszki, wrzucam całość)
seler (i korzeń i listki selera)
por (w całości)
cebula (ale to nie zawsze, lubię wrzucić taką malutką cebulkę)
ziele angielskie (kilka ziarenek)
liść laurowy (kilka listków)
pieprz w ziarenkach (kilka ziarenek)
sól
pieprz

Najpierw gotuję korpus z kurczaka przez jakiś czas, jak się woda zagotuje to wrzucam warzywka i dodaję ciutkę przyprawy do zup (kucharek, ziarenka smaku itp.) lub kostę z knorra.

Lubię rosołek z makaronem, ale też bardzo lubię rosół z kołdunami.
Jako, że kołdunów sama nie robię to idę na łatwiznę i kupuję w sklepie pierożki ravioli (czy jak tam się one nazywają). Do rosołku są rewelacyjne. Uśmiechnięta

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 13-01-2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

marti ja gotuję całe warzywa i je wyciągam po ugotowaniu. Zostawiam zwykle na talerzu marchewkę żeby zalać ją później rosołkiem. Śmiejąca się

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: