Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozmowa kwalifikacyjna - jak się ubrać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ubrania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pushkin

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 15-10-2014, 19:53    Temat postu: Rozmowa kwalifikacyjna - jak się ubrać? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie kochane! Potrzebuję waszej rady.
Za pare dni idę na rozmowę kwalifikacyjną do wielkiego koncernu farmaceutycznego, jest to moja pierwsza taka poważna rozmowa, więc zastanawiam się jak powinnam się ubrać. Czy wypada załóżyć jeansy i np. elegancki żakiet? Czy jest to za mało eleganckie? Jak sądzicie ? Może lepiej jest założyć eleganckie spódnice i do tego baletki? Sama już nie wiem, doradźcie proszę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 15-10-2014, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem jeansy nie nadają się na rozmowę kwalifikacyjną. Podobnie z resztą baletki. Ja bym postawiła na klasykę - jasna koszula, ciemna spódnica lub eleganckie spodnie i do tego buty na obcasie.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Czw 16-10-2014, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, elegancja i klasyka.
Balerinki nawet by mogły być, ale jakieś ładne skórzane, a nie jakieś szmaciaki.
Koszula, żakiet, spódnica lub eleganckie spodnie
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 16-10-2014, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja rowniez nie jestem zwolenniczka jeansow, choc niektore, szczegolnie ciemny granat prezentuja sie ladnie. Postawilabym na spodniczke odpowiednniej dlugosci, bluzke koszulowa, zakiet, ale niekoniecznie biel i czern. Co do butow - na pewno szpilki prezentuja sie bardziej elegancko, ale tez nie kazdy je moze nosic (ja np. ze wzgledu na problemy zdrowotne). Wtedy jednak warto zwrocic uwage zeby buty byly z dobrego materialu.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

lilkap

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 19-10-2014, 8:22    Temat postu: Elegancko Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak chcesz nie dostać pracy to idź w dżinsach do tej korporacji.
Przyzwyczaj sie bo pewnie będziesz musiała codziennie latać ubrana przynajmniej w spodniach w kant.
Na tę rozmowę proponuje ci założyć eleganckie buty na niewielkim obcasie, rajtki bez względu na temperaturę (no może jak by było poniżej zera to spódnice sobie daruj. I ubierz spodnie w kant)- rajtki proponuje czarne.... Dalej spódnica - oczywiście czarna (może być o dłoń powyżej kolana) ważne by miała szlówki, najlepiej na szeroki pasek by koszula nie wychodziła ze spódnicy, co sie niestety często zdarza. Dalej wspomniana owa koszula najlepiej klasyczna idealnie przylegająca. Zapnij ją na przedostatni guzik (aj jeżeli chcesz zapiąć kołnierzyk to dołóż jeszcze do tego krawat naprawdę fajnie to wygląda;) tylko w przypadku krawatu kołnierzyk musi ci przylegać idealnie do szyi a wiec w konsekwencji i uwierać Niezdecydowana. Ehhh raz miałam i myślałam że zwariuje jeszcze krawat dociskał mi ten kołnierzyk ale chciałam fajnie wyglądać, a później już zdjąć nie mogłam porostu nie wypadało! Ale wracając do tematu ściśnij sie paskiem w pasie by sie nie martwić o wychodzące plecy najlepiej takim szerokim i jak najmocniej. I na to założ elegancką czarna (najlepiej od kompletu) marynarkę i zapnij ją. I sie przyzwyczajaj taka branża.Uśmiechnięta
Powrót do góry

sweetorange

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 23-10-2014, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie no na rozmowe gdzie by nie bylo to obowiazuje jakis dresscode i raczej trzeba sie go trzymac w takich sytuacjach
Powrót do góry

Gocha26

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 18-06-2015, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

na rozmowę ubierz się ładnie i schludnie do tego elegancko, ale bez przesady. Mogą być ładne spodnie i żakiet do tego baletki bądź jakaś sukienka czy spódniczka i ładna bluzka. Nie wkładaj jeansów to nie pasuje...zwłaszcza, że idziesz do poważnej firmy.
Powrót do góry

Kubunia

PostWysłany: Czw 07-01-2016, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja lubię jak do mnie kobiety na rozmowę przychodzą ubrane w takie sukienki, jak są na przykład na Quiosque.
pasują każdemu, do tego żakiet i lekkie szpilki i elegancja i klasa.
Powrót do góry

gocha80

PostWysłany: Nie 12-03-2017, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To wszystko zależy od tego na jakie stanowisko się aplikuje. Taki standardowy strój to eleganckie spodnie albo spódnica czy sukienka. Ale dodać coś jakiś detal przez który będzie się wyróżniało żeby zapaść rekruterowi w pamięci.
Powrót do góry

Ranna Ptaszyna

PostWysłany: Czw 06-04-2017, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim elegancko i powściągliwie - jak widzę te kobiety, które chodzą z dekoltem, mega krótkiej mini, a do tego super mocny makijaż, to mi ręce opadają
Powrót do góry

oleczka26

PostWysłany: Pon 18-09-2017, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Strój na rozmowę kwalifikacyjną pownien być elegancki i stonowany, nie powinien odwracać uwagi drugiego rozmówcy. Moncy makijaż, duży dekolt nie są wskazane. Czasem mniej znaczy więcej:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ubrania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: