Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozmyślania- oddawanie krwi, szpiku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 14-10-2007, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gonia14 napisała:
To jest sedno mojego dylematu. Bardzo smutna

Tu zaczyna sie mój problem, bo co do mnie nie ma sprawy, niech biora co chcą, gorzej jakbym dozyła smierci mojej ukochanej istoty, az mi to przez gardło nie przechodzi, teoretycznie jestem za, ale nie wiem, jak ja bym to zniosła,ze serce mojej pociechy bije w innej istocie Niezdecydowana Boje sie takich decyzji, bo jednoczesnie chcesz uratowac zycie a z drugiej strony to jest potworny ból.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 14-10-2007, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem całkowiecie za oddawaniem organów do przeszczepu. Jeśli nie daj Boże coś by mi się stało, to chciałabym aby moje organy zostały oddane do przeszczepu, jeśli miałoby to uratować komuś życie.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Carinio

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hm,szczerze jeśli to ma komuś uratować życie,a w grobie nie będą mi już potrzebne serce,nerki,czy wątroba to czemu by nieoddać tego wszystkiego??Jestem na TAK. :]
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też jestem ZA. Uśmiechnięta Krew oddałam parę razy, ale generalnie nie praktykuję tego na dłuższą metę. Mimo, że bardzo bym chciała...
A co do organów, to chcę oddać po śmierci. Ja już z nich nie skorzystam, ale mogę uratować parę istnień...

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem kolejną osobą za.
Bardzo chciałabym oddawać krew, jednak mam niewidoczne i słabe żyły. Nawet z pobranie krwi do badań jest problem i wiele wycierpiały moje ręce, przy działaniach pań pielęgniarek.
Jeśli chodzi o organy, także chciałabym je oddać. po co mają leżeć pod ziemią, skoro mogą uratować czyjeś życie i przynieść radość i ulgę w cierpieniu.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tak jak większość głosów tutaj jestem za. Sama chciałam oddawać krew ale niestety nie mogę. Natomiast gdyby odpukać, coś mi się stało rodzina wie że narządy mogą iść dalej.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem za i chciałabym, żeby moje narządy były oddane w razie czego.
Krew oddałam raz, ale jest bardzo drobniutka i ledwo mieszczę się w ich normie. Poza tym prawie zemdlałam i chyba póki co tego nie powtórzę. Puszcza oko
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez oddalam raz. Uśmiechnięta Ale teraz tu bede tez oddawac jak tylko zalatwie sobie ksiazeczke honorowego dawcy z Polski.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Krew oddałam raz, ale jest bardzo drobniutka i ledwo mieszczę się w ich normie. Poza tym prawie zemdlałam i chyba póki co tego nie powtórzę. Puszcza oko

Aurinko
to masz tak jak ja. Za pierwszym razem gdyby nie szybka reakcja i koleżanki, z którą byłam i pielęgniarek to bym padła. Za drugim razem wszystko było dobrze, ale tylko wyszłam na korytarz zrobiłam wielkie "bum" Bardzo szczęśliwa. Później musiałam leżeć chyba przez pól godziny zanim pielęgniarki nie bały się mnie puścić do domu Puszcza oko.

Dlatego krwi już nie oddaję. Myślę nad zgłoszeniem się do oddania szpiku, ale szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak się za to zabrać i czy mogę to zrobić u siebie w mieście.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem jak najbardziej za Uśmiechnięta .
Krew oddaję 2-3 razy w roku.
Jestem w rejestrze dawców szpiku.
Mam w portfelu wypełnione oświadczenie na pobranie moich narządów.
To jest wspaniałe, że można komuś uratować życie Uśmiechnięta .

Dołączone po 5 minutach 3 sekundach:

Jeśli chodzi o szpik, to najlepiej pytać w punkcie oddawania krwi albo w internecie na stronach oficjalnych fundacji np. Urszuli Jaworskiej. Polega to na tym, że trzeba wypełnić takie zgłoszenie i je wysłać. Mozna to zrobić drogą meilową. Gdy dana organizacja zbierze pieniądze na przebadanie dawców (u nas w kraju trzeba czekać na pieniądze co roku ) to informuje osoby, które się zgłosiły o miejscu, dacie i godzinie, gdzie można się zgłosić na badanie. Badanie to zwykłe pobranie krwi. I to wszystko Uśmiechnięta

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miśka dzięki za informacje Uśmiechnięta. Właśnie miałam Cię o to pytać Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

karoxy

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 16-02-2010, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja, osobiscie duzo myslalam na temat oddawania wlasnej krwi i moglabym to robic, bo czemu nie, jezeli to moze komus uratowac zycie. A co do szpiku kostnego, to nie wiem czy to prawda, ale slyszlam ze to boli poddasz zabiegu.
Powrót do góry

Miśka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szpik można oddawać na 2 sposoby. Separuje się komórki krwiotwórcze - podłączają dawcę do takiej maszyny, która rozdziela składniki krwi. Z jednej żyły łokciowej krew płynie DO maszyny a Z maszyny krew wraca do drugiej żyły łokciowej. Druga metoda to pobranie szpiku z kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym. Dawcy tego samego dnia wieczorem albo następnego ranka po zabiegu są wypisywani do domu. Często nie czują żadnych oznak bólu na biodrze, jeśli takie występują to można brać tabletki przeciwbólowe. Jedynym śladem po zabiegu są miejsca wkłucia igły, które po paru dniach znikną. Nawet jeśli ma trochę poboleć, ale na szali stoi konkretnej osoby życie, to ja nie wahałabym się ani chwili. Odnalezienie prawidłowego dawcy to szansa jak 1 : 25 tysięcy, także prawdopodobnie można nigdy nie być poproszonym o oddanie szpiku, ale może się zdarzyć, że nawet kilkakrotnie można go oddać. Bez skutków ubocznych. Jedyne co trzeba przezwyciężyć to swój strach Uśmiechnięta .

Podpis Dlaczego musimy słuchać głosu serca?
Bo tam skarb twój, gdzie serce twoje. (Alchemik)
Powrót do góry

Kath

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też jestem za. Osobiście krwi jakoś nigdy nie oddałam, tak jakoś wyszło ale jestem w rejestrze dawców szpiku.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Krwi niestety nie mogę oddawać mimo naprawdę wielkich chęci...trzeba wazyć minimum 50 kg a przy moim wzroście ciężko dobić do takiej wagi.
Za to Artur oddaje krew systematycznie.

W portfelu noszę deklarację " powiedz TAK", wyrażam w niej zgodę na pobranie organów po śmierci.

Teściowa była bardzo przeciwko...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

Skocz do: