Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozmyślania- oddawanie krwi, szpiku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 18-02-2010, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również całym sercem popieram taki rodzaj pomocy.
Krwi nie oddaję, bo mdleję przy jej pobieraniu, ale za to jestem w rejestrze dawców szpiku.
Poza tym w portfelu mam Oświadczenie Woli, w którym zgadzam się na pobranie moich narządów po smierci. Wszyscy moi bliscy wiedzą o mojej decyzji i mam nadzieję, że ją uszanują.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

brunecia

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 10-04-2010, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę od dłuższego czasu, żeby zrobić coś dla innych. Mam właśnie w planach oddanie krwi bądź szpiku( chociaż szpiku chyba bym się bała). Ale mam lęk, że pomagając komuś zarażę się czymś Smutna wiem, że narzędzia sa jednorazowe, sterylne ale nie umiem pozbyć się tego strachu Smutna
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 11-04-2010, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa gdzie taki formularzyk deklaracji można zdobyć?

I do oddania krwi trzeba ważyć 50 kg? Niezdecydowana No to mi się już do nie podoba.

A jak jest ze szpikiem, wie ktoś?

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 11-04-2010, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

macabre oświadczenie woli jest do ściągnięcia w internecie, a kampania POWIEDZ TAK już się skończyła, więc takich juz chyba nie dostaniesz:

A co do wagi - to sie jakoś oblicza (ile ma sie krwi w ciele). Jeżeli ważysz mniej, masz mniej krwi, a popierają zawsze standardową ilość.

Dołączone po 54 sekundach:

Tutaj odrazu ściagniesz oświadczenie woli:

http://www.poltransplant.pl/Download/ow/OW.pdf
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Nie 11-04-2010, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ooo dzięki wielkie. Puszcza oko
Mam nadzieję że ze szpikiem mi się uda. Bo do 50kg mi niewiele brakuje.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry

Eeyore

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 25-04-2010, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem jak najbardziej za oddawaniem krwi, szpiku, narządów Uśmiechnięta

btw. Też jestem Honorowym dawcą krwi i wszystkich do tego zachęcam !
Krewniacy łączmy się ! Puszcza oko

Podpis niewygodnie mi w koniunkcji
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 27-04-2010, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem za, jestem HDK, do tego znajduje się w rejestrze danych dawców szpiku.

Ponieważ mam bardzo ładne, widoczne żyły przeżyłam już dwa czy trzy razy nakłuwanie przez stażystki czy praktykantki, w związku z czym raz mi pękła żyła i miałam siniaka na prawie całe przedramię Puszcza oko.

Ale mimo że słabo mi po oddaniu krwi nie zniechęca mnie to w ogóle, ostatnio widziałam jak wielki chłopak padł na podłog bo zbyt gwałtownie wstał, a nie zjadł śniadania Puszcza oko.

Nie boję sie też jakiegoś zakażenia czy zarażenia, bo wszystkie przyrządu są sterylne i nowe, otwierane na moich oczach.

W tym tyg idę po raz kolejny oddać krew, czuję dzięki temu że komus pomagam.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

group

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Wto 27-04-2010, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze chciałam być honorowym dawcą krwi. Jednak gdy miałam 15 lat zarażono mnie WZWB w szpitalu. Nie mogę więc być dawcą.

Chociaż gdzieś ostatnio czytałam że w niektórych placówkach przyjmują krew właśnie od takich jak ja. Jeśli to prawda będę oddawać krew Uśmiechnięta

Podpis czasami czuję że jest mnie za dużo
Powrót do góry

Kotesi

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pią 30-04-2010, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem po 3 donacjach i wiem, że krew będę oddawać. Nie taki diabeł straszy (choć na igłę nie patrzęUśmiechnięta).
Ograny po mojej smierci - ależ proszę bardzo, brać co się nada.
Niestety dla bliskich jest to bardzo trudna i bolesna decyzja i chyba dlatego tak niewiele jest organów (chyba, że coś sie zmieniło i już nie pytają rodziny o zgodę).
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 30-04-2010, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja honorowym dawcą nie jestem, bo szczerze mówiąc nie wiem czy takie coś jest realizowanie w Irlandii, gdzie mieszkam. Za to oddanie moich organów uważam niemal za obowiązek, mi już wtedy one na pewno sie nie przydadzą a komuś mogą uratować życie. Moja rodzina o tym wie, sami są podobnego zdania.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

azar

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 11-05-2010, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie jest to oczywiste. Właśnie ostatnio zastanawiałam się gdzie mam się zwrócić, aby zostać dawcą szpiku. Na pewno wkrótce się tym zajmę. Organy po śmierci też mi się nie przydadzą. Odbyłam nawet już rozmowę na ten temat z moją 8-letnią córką.

Podpis "Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda."
Powrót do góry

niepokorna

Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 21-06-2010, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem jak najbardziej ZA Uśmiechnięta Sama oddaję krew i jestem w rejestrze dawców szpiku.
Deklaracji nie podpisywałam z tego względu, że według polskiego prawa każdy jest potencjalnym dawcą narządów po śmierci i jeśli ktoś się na to nie zgadza, należy wypełnić specjalne oświadczenie. Inaczej mają prawo pobrać od nas narządy po naszej śmierci nawet bez pytania o zgodę rodziny. Ale nie zaprzeczę, że deklaracje bywają pomocne, żeby pokazać rodzinie, że chce się takiego rozwiązania. Wtedy chyba jest się łatwiej pogodzić z takim obrotem sprawy, gdy od bliskiej osoby pobierane są narządy (bo nie każdy to akceptuje).

Podpis Dla ciebie znajdę słońce nawet tam, gdzie nie ma nieba...
Powrót do góry

kasikowatosc

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 22-08-2010, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Można oddać krew nawet jak waży sie poniżej 50 kg ale tylko (przynajmniej w Warszawie) w Centrum Zdrowia Dziecka i co się z tym wiąże pobieraą mniejszą ilość krwi. Ja oddaje regularnie krew od 18 roku życia, oświadczenie woli również posiadam.

Podpis "Uśmiechnij się. Jutro możesz nie mieć czasu."

09.05.2009 <3
Powrót do góry

hmmm

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 2:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem Honorowym Dawcą Krwi i myślę o oddaniu szpiku kostnego.. Trochę się boję, ale wiem, że przełamię swój strach Uśmiechnięta
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 21-10-2010, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też jestem za . Wprawdzie jeszcze nie oddawałam krwi ale zamierzam to zrobić . A organy nich biora a co mi po nich ? Może akurat dzięki temu ktos dożyje wspaniałych lat ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Skocz do: