Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozmyślania- oddawanie krwi, szpiku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van a to ja czytałam, że niekoniecznie muszą ją ode mnie przyjąć.
No ale nie jestem pewna. Wiem, że krwi oddawać z kilku przyczyn nie mogę, za to dawcą szpiku moge być bez problemu.

Emylli to raczej zależy od charakteru, a nie od tego czy ktoś oddaje czy nie. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się za pierwszym razem pytałam jakie są przeciwwskazania, bo przecież nie chciałam nikomu zaszkodzić.

Zresztą alergie teraz ma prawie każdy, nawet niekoniecznie o tym wiedząc. Puszcza oko

Ja się boję że ode mnie by szpiku nie wzięli, ale może jeśli zależy od tego czyjeś życie...
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:
Wiem, że krwi oddawać z kilku przyczyn nie mogę, za to dawcą szpiku moge być bez problemu.

Dokładnie tak jak piszesz. Hematolog u którego się leczę, powiedział tak samo, że czasami przeciwciała krwi nie pozwalają na oddawanie krwi innym, a szpik można przekazać.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Faktycznie przejrzałam teraz co dyskwalifikuję i nic o alergii nie ma. Jedynie zastanawiałabym się czy nie byłoby problemu z chorobami skóry przez alergię. No i waga.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja_82 napisała:
Dokładnie tak jak piszesz. Hematolog u którego się leczę, powiedział tak samo, że czasami przeciwciała krwi nie pozwalają na oddawanie krwi innym, a szpik można przekazać.

A to o takiej sytuacji nie wiedziałam, bardziej chodziło mi o takie zwykłe choroby, nie te krwi. Puszcza oko
Powrót do góry

emylli

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś w DDTVN poruszono temat krwiodawstwa... widać temat na czasie.

Podpis Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
Powrót do góry

mrowka84

Zodiak chiński: Szczur
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo żałuję, ale nie mogę oddawać szpiku ani krwi, choć chcialabym strasznie Smutna Ale z powodzeniem namawiam innych ludzi zeby oddawali Uśmiechnięta
Powrót do góry

temida

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 06-05-2011, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zachęcam wszystkim aby zgłosili się nawet bezpłatnie do Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych. To miejsce gdzie można się zarejestrować i w razie potrzeby zostać dawcą szpiku. Sama się tam zarejestrowałam, ponieważ chcę pomóc choć w ten sposób. Podpisałam również kartę FUNDACJI TVN że w razie mojej śmierci, lekarze mogą pobrać moje narządy aby ratować życie innych. Naprawdę polecam wszystkim i oby więcej ludzi promowało takie akcje.
Powrót do góry

fari786

PostWysłany: Pon 16-05-2011, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny prawie wszystkie piszecie ,ze jesli umre to ...a ja mam do was takie pytanie a gdybyscie za zycia mogly byc potencjalnymi dawcami np.nerki jaka by byla wasza decyzja?

Podpis poswiecaj tyle czasu na ulepszanie siebie,abys nie mial go na krytyke innych
Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Pon 16-05-2011, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie sprzedałabym nerki na czarnym rynku, ale gdybym okazała się zgodna z kimś kto jej potrzebuje, to kto wie. Ja jeszcze nie wiem sama. Oczywiście w przypadku mojego dziecka sprawa nie podlegałaby dyskusji.
Powrót do góry

temida

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oddałabym pewnie potrzebującej osobie. Bo gdybym to ja była w takiej sytuacji miałabym nadzieje że ktoś pomoże i mnie.
Powrót do góry

dagi13

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Czw 21-03-2013, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oddałam krew raz w życiu. Chciałam oddać za drugim razem, ale okazało się, że mam za mało hemoglobiny i niestety nie mogłam oddać. No i niestety to moje oddawanie jakoś rozeszło się po kościach. Mój P. oddaje krew regularnie. Od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad zarejestrowaniem na dawcę szpiku. Teraz nie mogę, bo jestem w ciąży, ale po porodzie może w końcu się zmobilizuję. W końcu może być to dla kogoś szansa na drugie życie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: