Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozszerzanie diety maluszka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 19-08-2008, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobiscie zamiast kaszek polecam kleiki kukurydziany i ryzowy bo nie zawieraja cukru. Tyle, ze musisz je robic na mleku modyfikowanym. Z kaszek w Polsce kupowalam Hippa bo tez nie zawiaraly cukru (jak Nestle czy Bobowita).

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 19-08-2008, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala daj znać co powie lekarka Uśmiechnięta

Nie wiem jakie są teraz zalecenia, nie śledzę tabel żywienia na bieżąco, ale jak Maks był mały u dzieci karmionych sztucznie nowe pokarmy wprowadzało się po skończonym 4-5 miesiącu. Kaszkę na pewno jeszcze później.
Kaszki są bardzo kaloryczne, więc są dobre np. na wieczór dla dzieci, które nie przesypiają nocy. Jest szansa, że jak się porządnie najedzą, do do rana o kaszce prześpią, ewentualnie dla dzieci, które mają wagę w dolnych granicach siatki centylowej.
Z tego co kojarzę Ala nie masz ani jednego, ani drugiego problemu, więc ja bym się z kaszką jeszcze wstrzymała. No chyba, że Ci ta lekarka z jakiś powodów zaleci dawanie kaszki teraz.
No i polecam od początku dawać łyżeczką. Kaszkę jedzą nawet większe dzieci i jak się nauczą z butelki, to później ciężko odzwyczaić.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Wto 19-08-2008, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kaszki są ok, ale faktycznie są słodkie. Ja daję kleik ryżowy i kukurydziany, kaszki też daję, ale moje to chudziny, mogą jeść ile wlezie.
Kaszkę jabłkową dawałam jak mieli problemy z brzuszkami. Od razu efekty w postaci brudnej pieluchy Puszcza oko
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sro 20-08-2008, 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tymi kaszkami macie rację ale do lekarki idę dopiero dziś bo wczesniej była na urlopie to się dowiem i dam znać.
Powrót do góry

Izma

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 26-08-2008, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj na zakupach wpadła mi w oko sokowirówka,nie wiem tylko z czego mogę wycisnąc i podac sok 11 miesięcznemu bobasowi.Do tej pory piła tylko wodę.Nie marudzi bo nie zna słodkiego smaku soku wiec trudno żeby się o niego upominała ale taki swieżo wycisnięty sok mógłby dostarczyc jej wielu witammin.Nie chcę żeby cos jej zaszkodziło lub ją uczuliło,macie jakies pomysły od czego mogłabym zacząc?
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Czw 04-09-2008, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj podałam Kubusiowi chrupki kukurydziane. Ale mu smakowały Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Suzi

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 04-09-2008, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Izma napisała:
Dzisiaj na zakupach wpadła mi w oko sokowirówka,nie wiem tylko z czego mogę wycisnąc i podac sok 11 miesięcznemu bobasowi.Do tej pory piła tylko wodę.Nie marudzi bo nie zna słodkiego smaku soku wiec trudno żeby się o niego upominała ale taki swieżo wycisnięty sok mógłby dostarczyc jej wielu witammin.Nie chcę żeby cos jej zaszkodziło lub ją uczuliło,macie jakies pomysły od czego mogłabym zacząc?

Taki swiezy soczek mozesz zrobic z jabluszka,marchewki,gruszki a nawet i banana moesz dodac. 11 to juz duzy bobasek wiec duzo owockow moze juz jesc. Uśmiechnięta

Dołączone po 27 minutach 41 sekundach:

alanml napisała:
Wczoraj podałam Kubusiowi chrupki kukurydziane. Ale mu smakowały Bardzo szczęśliwa

Mojemu maluszkowi tez smakuja te chrupki ale tutaj ciezko je kupic,jedynie w ruskim sklepie. Trzeba bedzie zrobic zapas jak bedziemy wracac z polski Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 14-12-2008, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilka dni temu podałam małemu żółtko jajka. nastepnego dnia zauwazyłam krostki w okolicach narzadów płciowych, na jaderkach itd. Smarowałam kremem i znikało ale dzis znowu sa ichyba jakby więcej.

Czy krostki w tych miejsach sa reakcja organizmu na nowe jedzonko?

Aha a wczoraj dostał po raz pierwszy słoiczek z wieprzowina, fasolką i cukinia.

Zazacze, że kupki sa normalne, brzuch go nie boli - jest ok.

Czy powinnam iść do lekarza?

A jeszcze jedno, wczoraj wyszedł mu zabek i miał lekka gorączkę. Wszystko naraz i nie wiem co jest przyczyna krostek.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wydaje mi sie zeby krostki w tych miejscach byly objawem alergii. Moze to byc i reakcja na zabki, albo po prostu cos innego, niekoniecznie groznego.
Ale ekspertem nie jestem. Moge sie wzorowac na tym jak moje dziecko reagowalo alergicznie. Maya ma akurat alergie na bialko jajka. Cala po nim spuchla.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś krostek jest mniej.

Jak często podawać żółtko jajka lub całe jajko?
Powrót do góry

Suzi

Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala powiem Ci ze moj maly to codziennie moglby zjesc 5 jajek ale tylko same bialko,zoltko jest mu za suche. Probowalam robic a poltwardo ale tez nie chcial. Jajecnice zje w mgnieniu oka. Ale za czesto mu nie daje jajek.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wprowadzałam najpierw samo żółtko, potem dopiero całe jajko. Niestety nie pamiętam w jakich miesiącach to dokładnie było.

Dziś jajka są jedną z ulubionych potraw mojego dziecka. Je pod każdą postacią, na twardo, na miękko, jajecznicę, sadzone, omlety. Puszcza oko Mógłby jeść codziennie, ale daje tak 2-3 razy w tygodniu. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja też dałam na pierwszy raz tylko żółtko, zjadł połowę bo mu nie smakowało. Muszę chociaż raz w tygodniu chyba przemycić w jakimś obiedzie.

Edzia a nie wiesz po czym te krostki o ktorych wyzej pisałam?

Mam 3 podejrzanych: żółtko, banany lub rosnacy ząbek.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala ja bym raczej stawiała na ząbek, bo pamiętam że jak mojej małej wychodziły też miała czasem krostki i health visitor mówiła mi, że czasem organizm dziecka tak reaguje na wychodzące ząbki. Pamiętam, ze mówiła by przemywać te miejsca naparem z rumianku i faktycznie pomogło.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Edzia ja też dałam na pierwszy raz tylko żółtko, zjadł połowę bo mu nie smakowało. Muszę chociaż raz w tygodniu chyba przemycić w jakimś obiedzie.

Ja na początku dawałam właśnie w obiedzie. Puszcza oko

alanml napisała:
Edzia a nie wiesz po czym te krostki o ktorych wyzej pisałam?

Mam 3 podejrzanych: żółtko, banany lub rosnacy ząbek.

Akurat z krostkami tylko w tym miejscu jako alergia na jakiś pokarm się jeszcze nie spotkałam, ale z tymi alergiami to w sumie nigdy nic nie wiadomo. Jajko ogólnie jest silnym alergenem. A może to jakiś krem albo inne pieluchy są powodem tych krostek? Czasem coś tam dodadzą do pieluch. Wiem, że jest jakaś seria pampersów mocno nasączona rumiankiem i dzieci często mają po nich uczulenie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Następny
Strona 2 z 28

Skocz do: