Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozszerzanie diety maluszka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zoltko najlepiej dawac w obiedzie, z innymi rzeczami bo samo moze niekoniecznie maluchowi smakowac. Nie pamietam jak czesto sie powinno dawac, ale 2 czy 3 razy w tygodniu chyba bedzie dobrze.
Maya niestety nie moze jesc jajek. Szkoda, bo jajka mozna jesc na tyle sposobow.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lila

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alanm, ile czasu podawałas mu żółtko najpierw?
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 15-12-2008, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila bodajże w piatek czy sobotę podałam mu po raz pierwszy. Maksymalnie połowę zjadł.
Powrót do góry

kate74

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 23-05-2009, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może któraś z "młodych mam" poradzi mi jak wprowadzać gluten do diety?
Napisałam "młodych mam", bo to chyba kwestia roku jak zaczęto zalecać gluten w 4 czy 5 miesiącu. Jak moja starsza córka była mała, to gluten podawało się w 10 miesiącu.
Lekarka powiedziała, żeby dodawać po łyżeczce do normalnej kaszki bezglutenowej. Szukałam w sklepie, ale kaszki pszennej / glutenowej od 4 czy 5 miesiąca nie znalazłam żadnej. Są takie od 9 miesiąca. I jestem w kropce:( Wszystkie znajome mamy mają dłuższy staż i nie mam się kogo poradzić.
Ja zaczęłam rozszerzanie diety właśnie od kaszki. Kaszka owszem jest kaloryczna, ale jeżeli dziecko nie ma nadwagi to jedna średnia porcja kaszki, nie bardzo gęstej, nie zaszkodzi. Nigdy nie dawałam dziecku kaszki dwa razy dziennie. Gdyby dziecko miało nadwagę, to wtedy trzeba uważać.
Teraz ma prawie 5 i pół miesiąca. Je raz kaszkę, raz warzywa lub owoce ze słoika (na razie wprowadzamy nowe smaki, więc maksymalnie pół słoiczka), porcję mleka modyfikowanego i karmię piersią. A do picia herbatka koperkowa, potem będzie owocowa od 5 miesiąca, a w międzyczasie soczki. Ale na razie skupiamy się na warzywkach i owocach, żeby wzbogacić asortyment jedzeniowy zanim wrócę do pracy.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sob 17-10-2009, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To pora na moje pytania. Puszcza oko

Zastanawiam się wlasnie jak to rozwiązać. Według tabeli u dzieci karmionych piersią nowości jedzeniowe wprowadza się po 6 miesiącu ale my bedziemy niebawem wprowadzac juz do diety mleko modyfikowane, czyli bedzie na pokarmie mieszanym ( troche mojego mleka, troche sztucznego ) i to mi troche zaburza harmonogram. Na moja pediatre nie mam co liczyć, bo albo ja nie umiem z nią rozmawiać, albo ona z góry zakłada że młoda matka powinna wszystko wiedzieć i na kążde pytanie przewraca oczami, albo krótko ucina. Niezdecydowana

Ale do rzeczy. W planie miałam: wprowadzić mieszankę, do 6 miesiąca skonczyc z karmieniem piersią. Po skonczeniu 6 miesiąca wprowadzać kolejno nowości.

Ale troszke poczytałam, troszke pogadałam i mam pewne sprzeczne informacje i nie wiem już co lepsze.

Wyczytałam, że podawanie dziecku zbyt wcześnie nowych produktów moze prowadzic do nietolerancji, z racji nie dojrzałości do trawienia przez układ pokarmowy.

Z drugiej strony podobno wprowadzając nowe produkty dziecku, które jest karmione tylko piersią zmniejsza sie ryzyko Celiakii.

I teraz mam zagwozdkę. Czy zacząć mu wprowadzać nowości zanim go odstawię od piersi, żeby miał \"naturalne zabezpieczenie\", czy jednak po 6 miesiącu zgodnie z założeniem.
Dodam tylko, że moj maluch raczej jest z tych o delikatnym brzuszku.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 17-10-2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
sztucznego ) Na moja pediatre nie mam co liczyć, bo albo ja nie umiem z nią rozmawiać, albo ona z góry zakłada że młoda matka powinna wszystko wiedzieć i na kążde pytanie przewraca oczami, albo krótko ucina. Niezdecydowana

Hmm, skąd ja to znam... Diablica lub Bardzo wściekła

Ja najpierw wprowadziłabym mieszankę a potem eksperymentowała z innymi produktami, jak już będziesz miała pewność, że mleczko małemu pasuje. Jak zaczniesz wprowadzać wszystko naraz to mogą pojawić się problemy, zwłaszcza że jak piszesz maleństwo ma wrażliwy brzuszek.

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 17-10-2009, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi położna powiedziała tak,ze marchew,ziemniak i pietruszka.To trzy podstawowe składniki,które można wprowadzić wcześniej,nie kierując sie az tak tabelkami.Ja tak zrobiłam.Nie możesz wszystkiego przewidzieć ani uniknąć.Moim zdaniem powinnaś z miesiąc karmić sztucznie (tzn plus pierś) i wtedy wprowadzać nowości,bo samo mleko modyfikowane dla niego to teraz nowość.Po 5 miesiącu juz bym na pewno wprowadziła.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 30-10-2009, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Marchewke mamy za sobą. Uśmiechnięta Nawet chętnie jadł do póki było cieplutkie. A mina jak pierwszy raz spróbował marchewki - bezcenna. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To mam kolejne pytanko. Ile mniej wiecej powinien jesc 5 miesieczny brzdąc "obiadku" zeby sie najesc ?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell jeśli kupujesz to pół słoiczka i jeśli smakuje to nawet i więcej.
Jeśli gotujesz to tak na oko - ja mam miarkę w postaci bulionówki. Nakładam do połowy i zazwyczaj to wystarcza.

A ja mam pytanie, kiedy mogę dać małemu biszkopty. Ma skończone 7 miesięcy.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na razie gotuje ( chociaz gromadze juz powoli i sloiczki ale do poki mam dostep do dobrych produktów bez chemii to gotuje. Wczoraj dodałam do marchewki ziemniaczka. Pół średniej marchewki i 2 kostki z ziemniaczka i było mu mało i dojadal mlekiem. Śmiejąca się

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ugotuj mu całego ziemniaczka, dodaj całą marchewkę i kawałek pietruszki.No i pamiętaj o oliwie lub masełku - po łyżeczce.

Dołączone po 1 minucie 49 sekundach:

Ja małemu częściej gotuję niż kupuję, bo warzywa mam z własnej działki, bez chemii. Mięsko mam od wujka, bo króliki chowa.

18.08.2007- Nasz ślub
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To tak mu jutro przyrządzę. Uśmiechnięta Ja mam wlaśnie ziemniaki i marchewkę przywiezioną od rodzinki z gór. Uśmiechnięta Szkoda tylko, ze pietruszke juz musze kupować, ale mam nadzieje ze trafie na uczciwego sprzedawce na bazarku i nie wcisnie mi spryskanej na full jarzyny. Niezdecydowana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

nanna2222 napisała:

A ja mam pytanie, kiedy mogę dać małemu biszkopty. Ma skończone 7 miesięcy.

Ja w tym wieku już dawałam, tak samo chrupki kukurydziane.
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Ala Bardzo uśmiechnięta Chrupki daję mu od 5 miesiąca.

Dołączone po 1 minucie 21 sekundach:

efrell napisała:
To tak mu jutro przyrządzę. Uśmiechnięta Ja mam wlaśnie ziemniaki i marchewkę przywiezioną od rodzinki z gór. Uśmiechnięta Szkoda tylko, ze pietruszke juz musze kupować, ale mam nadzieje ze trafie na uczciwego sprzedawce na bazarku i nie wcisnie mi spryskanej na full jarzyny. Niezdecydowana

Efrell szkoda, że nie mieszkasz bliżej. Podrzuciłabym Ci troszkę swojskich warzywek Puszcza oko

18.08.2007- Nasz ślub
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 3 z 28

Skocz do: