Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozszerzanie diety maluszka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell wrzuciłam na Forum kilka przepisów na obiadek na dzieci.

Ja też daje Julce biszkopty. Niestety u mnie nie ma chrupek kukurydzianych, więc nie mogę jej podawać. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kami305

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 03-11-2009, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja Lenka 7.11. skończy 4 msc a owoce ze słoiczka i zupki zaczełam jej podawać 2 tyg temu z tego względu iż jest bardzo wybredna na mleko i jest dzieckiem hipotroficznym i bardzo słaboprzybiera na wadzę a zupki ze słoiczków są dośc tuczące i lekarka mi doradziła żeby jej już podawać i muszę powiedzieć że toleruje dość dobrze,ma też dośc sporeproblemu z kupkami wiec miaóam nadzieję że gdy podam jej jabłuszko to pójdzie super,ale na nią niestety nic nie chce zadziałać Bardzo smutna
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 08-11-2009, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell i jak tam wasze jedzenie ? Podejrzliwa . Synek zasmakował w potrawach pozamlecznych ? Podejrzliwa .

My ruszymy z marchewką chyba w przyszłym tygodniu Myśli.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy ma któraś z Was jakąś tabelkę, lub zestawienie jakie owoce wprowadza się dzieciaczkom w poszczególnych miesiącach życia? Będę wdzięczna. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Agata

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko znalazłam takie coś:
Cytat:
Jako pierwsze może pani podać małej jabłuszko, ale dopiero wtedy, gdy Tosieńka skończy cztery miesiące. Proszę zacząć od jabłuszka ze słoiczka albo podać małej zwykłe skrobane jabłko (proszę uważać – musi być całkowicie gładkie). Jako kolejny owoc może pani zaproponować córeczce morelę, brzoskwinię, gruszkę. Proszę jednak się nie spieszyć i wprowadzać kolejne smakołyki co kilka dni. No i... nie zapominać o warzywach!

Mleko wciąż najważniejsze
Choć od piątego miesiąca może pani zacząć podawać córci owoce i warzywa, trzeba pamiętać, że mleko nadal będzie najważniejsze w diecie Tosi. Przez pierwszy miesiąc malutka na pewno będzie jadła niewielkie ilości nowych dań, bo będzie oswajała się z ich smakami. Do tej pory piła tylko delikatne mleczko, a teraz musi zmierzyć się z kwaskowatym jabłkiem czy brzoskwinią. Nim się do nich przekona, minie trochę czasu.

Proszę nie zmuszać Tosi do owoców, tylko jej je proponować i podawać mleko jak to tej pory. Jeden dotychczasowy posiłek mleczny będzie mogła pani zlikwidować, wtedy gdy mała zacznie zjadać pełną porcję zupki warzywnej lub owocu. Żaden owoc bowiem ani warzywo nie dostarczy tyle białka, wapnia oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, co mleko modyfikowane.

Ja generalnie zaczęłam wprowadzanie owoców od jabłek. Zresztą wychodziłam z założenia, że co jak co, ale owoce nie zaszkodzą małemu. Dawałam nawet Szymkowi truskawki (jak miał 7 miesięcy) chociaż uważane są one za najbardziej uczulające. Teraz Szymek je w zasadzie wszystkie owoce. Oczywiście przed podaniem dokładnie je myję, obieram ze skórki i usuwam nasiona. Jedyne czego nie daję to winogrona, bo ostatnio jak teściowa zaserwowała małemu ten owoc to skończyło się na biegunce.
Teraz Szymek zajada się mandarynkami, jabłkami i bananami- to jego najukochańsze owoce. Każdy ząbek mandarynki obieram dodatkowo z tej cieniutkiej skórki.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy za sobą juz podstawowe warzywka. Dzis otworzylam pierwszy słoiczek z tymi samymi składnikami i powiem szczerze że jest dużo słodszy niż to co sama gotuje malemu, wiec powinno mu smakować. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata dziękuję.

Kami305 dziękuję za tabelkę na pw. Uśmiechnięta

Dziś mała zjadła pierwszy raz malinki. Baaardzo jej smakowały.
I przyznaję, że moje gotowane obiadki zjada chętniej, niż te ze słoiczka. Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko jak masz tabelkę to wrzuć na forum - przyda się innym mamom Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku to jest link do strony z tabelą na poszczególne miesiące. Nie wiem jakby to porozdzielać, by nie zajęło to dużo miejsca. Uśmiechnięta

Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko to jeśli możesz to wyślij mi na pw ten link

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez poproszę o link na PW.

A co do słoiczka .. okazalo się, że polowe musze wyrzucić. Jak normalnie zjada gotowanego ilość taką jaka jest w słoiczku, tak po prawie połowie dzisiaj zaczęło go naciągać. Przewraca oczami
Wiec jutro gotujemy. Złośliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

kami305

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No niestety te ze słoiczka są bardzo mdłe i moja mała też nie za bardzo za tym przepada i zjada mało,raz jej kupiłam ryż z marchewką i było do konsystencji kaszki więc stwierdziłam ze spróbuje podać jej z butelki i zjadła cały słoiczek a dwa dni potem juz tylko 2/3 słoiczka a łyżeczką nie chce jej się tak długo jeść i się denerwuje bardzo,nie chciałabym jej przyzwyczaić do zupek z butli bo potem będzie problem .......więc mam nadzieję że w końcu weźmie się za jedzenie Uśmiechnięta
Czasami wydaje mi się że mam za duże wymagania co do niej,ale to może przez to że jest baaaaardzo malusia jak na 4 msc i ma ogromne problemy z przybieraniem na wadzę w sumie to dopiero co niedawno ruszyła z jedzeniem i mam nadzieję że teraz już na dobre poprawił się jej apetyt.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 09-11-2009, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko to i ja poproszę linka na PW Uśmiechnięta.

S. King
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 10-11-2009, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny a ja mam pytanie techniczne.
Czy po podgrzaniu sloiczka, nadaje się on do ponownego podgrzania? ( slyszalam ze nie )

Czy jesli sie gotuje samemu, mozna ugotować dla 5 miesiecznego dziecka na dwa dni? Czyli polowe odstawic do lodówki i podgrzać na nastepny dzien?

A z nowości dzis dodaje pierwszy raz grysik.

Aha i znalazlam fajny tekst z którym się zgadzam, wiec i wam przekazuje ( zeczy wlasciwie oczywiste ale co tam ):

Cytat:
Do 2. roku życia poznaje on nowe dania i smaki. To doskonała okazja, by uczyć go dobrych nawyków żywieniowych.

* Dbaj o urozmaiconą dietę, smaczne, kolorowe dania. W menu oprócz mleka modyfikowanego muszą być – odpowiednio do wieku dziecka – zawsze warzywa i owoce, chude mięso, ryby i nabiał.
* Od małego przyzwyczajaj szkraba do jedzenia 5 razy dziennie i o stałych porach. W przyszłości nie będzie miał zwyczaju podjadania między posiłkami.
* Dbaj, by malec nie pił dosładzanych i gazowanych napojów. Dawaj mu wodę mineralną, a raz dziennie sok z owoców i herbatkę owocową.
* Nie dodawaj cukru i soli do gotowanych potraw ani do napojów. Deserkom słodki smak nadają owoce, a zupom – marchewka. Sól zastąp ziołami.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 10-11-2009, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell, Smaluszku, Nanna poszło na pw.

Efrell ja nie podgrzewam drugi raz ze słoiczka. Jeśli mały nie zje ci na raz całego słoika to odłóż na półmisek pół słoiczka, podgrzej a pozostałą zawartość schowaj do lodówki.
Natomiast jak gotuje sama to odgrzewam na następny dzień i przechowuje w lodówce lub zamrażam.

Tekst fajny i warto się do niego stosować. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 4 z 28

Skocz do: