Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozszerzanie diety maluszka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym nigdy nie pomyślała, że moje dziecko będzie niejadkiem, bo niby po kim ? Śmiech do łez.
Jak na razie nie bardzo chce próbować nowości - jak zje łyżeczkę marchewki to już coś.
Podobno jest też taka teoria żeby najpierw wprowadzać soczki, żeby maluch przyzwyczaił się do nowego smaku a dopiero potem papki ze słoiczka, żeby przyzwyczaił się do innej konsystencji. Dlatego dzisiaj będzie soczek.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdybym robila tak jak zalecaja to by mi nawet dwoch łyzek nie zjadl. Złośliwa
Ale skoro tak, to jego zachowanie wyglada na normalne. Dzieki. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilka łyżeczek soku jabłkowo-marchwiowego wylądowało po wielkich trudach w buzi Młodego. Krzywił się i płakał. A potem wszystko wróciło. Super Przewraca oczami Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie przejmuj sie smaluszku. Nikt nie mówił , że będzie łatwo.
Moja Maja długo wisiała na piersi i nie atakowałam jej zbyt wcześnie nowościami. Nie wiem czy dobrze robiłam . Ale później to już sama garnęła się do 'dorosłego ' jedzenia.
Często było tak , ze jedzenie w większości lądowało na niej i na krzesełku do karmienia a nie w jej buzi.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój Szymek absolutnie nie toleruje soczków,tylko herbatki i to śladowe ilości,o wodzie nie ma mowy.

Jak wprowadzałam mu słoiczki,to 2 tyg pluł dalej jak widział,nieraz byłam cała w marchewce.Potem jak ręką odjął,załapał o co chodzi.Zjada na raz cały słoiczek,gotuje mu również i miksuje zupki.Na widok swojej różowej łyżeczki juz rusza brodą. Śmiejąca się
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiki czyli jest nadzieja ? Dzięki Puszcza oko.

Pytanie do mam "słoiczkowych" - preferujecie jakąś konkretną firmę czy kupujecie z każdej, byleby się tylko miesiąc podawania zgadzał ?

S. King
Powrót do góry

fef

Zodiak: Panna

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku jak karmiłam starszą córkę słoiczkami, to trzymałam się jednej firmy (Bobovita), ale czasem kupowałam jej też przysmaki z Hippa, których nie było w ofercie Bobovity.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kupuje Bobovity.
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na początku TYLKO Hipp a po 6 miesiącu Bobovita.
Powrót do góry

Tulipanek

Zodiak: Panna

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie najważniejszy był odpowieni przedział wiekowy.
Kupowałam różne aż o 12-14 miesięcy bo wtey najlepiej się uzupełniały
i mała miała urozmaicone menu. Teraz odmawia obiadków słoiczkowych.

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 17-11-2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja podaje sloiczki tylko awaryjnie. Więc za wiele nie mam do powiedzenia. Ale ( nie wiem czy to zbieg okoliczności ) dużo lepszy w smaku był słoiczek z Bobovity niz z Gerbera ( z tego drugiego udało się Bąblowi zjeść pare łyżeczek i miał odruch wymiotny ). Ale skład był różny, wiec nie wykluczone ze to przez to.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 20-11-2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś poszło nam całkiem nieźle - po pierwsze Adaś bardzo grzecznie jadł - nie było ani plucia ani wkładania łapek do buzi. Po drugie zjadł sporo jak na niego ( mniej więcej trzy łyżeczki takie do herbaty Uśmiechnięta ).

S. King
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 20-11-2009, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tulipanek napisała:
Dla mnie najważniejszy był odpowieni przedział wiekowy.
Kupowałam różne aż o 12-14 miesięcy bo wtey najlepiej się uzupełniały
i mała miała urozmaicone menu. Teraz odmawia obiadków słoiczkowych.

Tulipanku a jak długo dawałaś Sylwusi słoiczki? Kiedy zaczęłaś podawać jej gotowe? Czy nie było problemów z przestawieniem Sylwii ze słoików na gotowane?

Smaluszku ja patrzyłam tylko na przedział wiekowy. Zazwyczaj kupowałam słoiki Bobovity, czasem Gerbera. Innych firm nie kupowałam.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 20-11-2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja kupuję różne - bardziej patrzę na przedział wiekowy no i na składniki. Na razie nie zauważyłam jeszcze żadnych preferencji smakowych mojego małego Gada ani też żadnych upodobań co do marki Złośliwa.

S. King
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 20-11-2009, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słoiczki kupuję tylko wtedy, kiedy dzieci idą do opiekunki. Podstawa to przedział wiekowy i produkt. Nie patrzę na markę, choć zauważyłam, że Bobovita ma bardziej gęste zupki, a Hipp czy Cow&Gate, które tu kupuję, mają rzadsze. Mojej małej jednak nie sprawia to różnicy.
Nie kupuję dań z warzywek czy z mięs które mogę sama zrobić. Kupuje np. z króliczka czy z cielęcinką. Aby poznała smak, a do których ja mam mniejszy dostęp, by kupić mięso i zrobić sama.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 6 z 28

Skocz do: