Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozszerzanie diety maluszka
Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 22-07-2008, 21:10    Temat postu: Rozszerzanie diety maluszka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i przy okazji ( chyba trzeba by było zmienić jakoś temat wątku) z racji tego, że za dwa tygodnie Kuba skończy 4 miesiące mam zamiar wprowadzić mu nowe produkty, jakiś soczek i marchewkę, jabłko itd.

Jak i co wprowadzałyscie do diety maluszka?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 22-07-2008, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o wprowadzanie nowych pokarmów, to z tego co się orientuję teraz są jakieś nowe inne zalecenia niż 2 lata temu. Chyba wcześniej wprowadza się gluten?

Ja zaczynałam od marchewki i jabłka.
Moja pediatra radziła zaczynać od soczków, chociaż jak dziecko pije samą wodę, to moim zdaniem nie ma co za wcześnie do słodkich soczków przyzwyczajać. Woda najdrowsza. Bardzo szczęśliwa
No i lepiej zaczynać od warzyw, a później rzeczy słodkie (jabłka, gruszki itp.), bo jak się dziecko przyzwyczai do słodkich owoców, to potem może warzyw nie chcieć. Podejrzliwa

A wątek zaraz podzielę Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 22-07-2008, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam zamiar wraz ze skończeniem 4 miesiąca podac Małemu marchewkę a picia nie zmieniac - pijemy herbatkę koperkową.

Dac ze słoiczka i czy ugotować?

Następnie dodac jabłko.

W TVN Style jest taki program Zdrowy start i tam się co nieco nasłuchałam.

Jaką ilość podac za pierwszym razem i później?
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 22-07-2008, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Za pierwszym razem podaje się 1 łyżeczkę.
Gorzej jak maluchowi zasmakuje i chce więcej. Puszcza oko

Ala jak masz marchewkę z pewnego źródla to spokojnie możesz ugotować.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 22-07-2008, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A następnego dnia też jedną czy już więcej?

pewnego marchewkowego źródła nie mam Smutna
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 22-07-2008, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala następnego dnia możesz podać dwie. Puszcza oko chociaż spotkałam się też z teorią, że przez 3 dni po jednej.
Ja myślę, że jak dziecko nie ma skłonności do alergii i problemów brzuszkowych, to nie trzeba się tego aż tak rygorystycznie trzymać. Jak nic się nie dzieje, to spokojnie można podawać więcej i jak nie masz pewnego źródła, to zdecydowanie lepszy słoiczek. Uśmiechnięta Są takie małe marchewki Gerbera.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 23-07-2008, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mojemu maluszkowi kupowalam sok marchewkowy i jablkowy no i sloiczki od 4 miesiaca.Ale maly nie chcial za bardzo ich jesc,wolal jak cos samemu ugotowalismy.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sro 23-07-2008, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kupię słoiczek na pierwszy raz - zobaczymy czy mu zasmakuje.
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Sro 23-07-2008, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

nam pediatra zalecala najpier bobofrut marchiwowo-jablkowy pierwszego dnia 5 ml, potem drugiego dnia 10 ml i tak dalej..ale moim tak smakowalo, ze dawalam wiecej juz drugim razem.
POtem te sloiczki z marchewka, najpierw wlasnie deserki, potem dopiero obiadki.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Sro 23-07-2008, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wróciłam od pediatry. Po tygodniu gdy wprowadzony będzie nowy bebilon mogę podać marchewkę lub soczek - do wyboru. Gdyby nie zmiana melka mogłabym już dziś.

Kupiłam mały słoiczek marchewki Uśmiechnięta Pewnie sama go zjem zanim minie tydzień.

Do picia narazie nie będę nic nowego wprowadzać.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 29-07-2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W niedzielę dałam Kubuli marchewkę. Mąż nagrał film i wyszła komedia. Biedny dzieciak kompletnie nie wiedział co się dzieje. Prawie wszystko wypluł. Nastepnego dnia było lepiej. A dziś znowu nie smakowało.

W kązdym razie będziemy próbować.

A reakcji niepozytywnych nie było. Marchewa się przyjęła.

Za tydzień podamy jabłuszko.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 04-08-2008, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po marchewce Kubuś zjadł marchewkę z jabłkiem a na dziś ma brzoskwinie z jabłkiem. Nawet idzie mu to jedzenie, śmiechu masa ale małymi kroczkami do przodu.

Jednak ostatnio tak mu marchewka smakowła, że zjadł powołe tego malutkiego słoiczka, do tego za jakiś czas nowe mleko i zwymiotował. Czy to wina przejedzenia, coś mu zaszkodziło czy rekacja po mleku?

Zaznaczam,ze mleko było juz wprowadzone.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 04-08-2008, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Czy to wina przejedzenia, coś mu zaszkodziło czy rekacja po mleku?

Trudno okreslic. Moglo to byc przejedzenie. Poobserwuj malego czy takie sytuacje nie beda sie powtarzac.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 04-08-2008, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś zjadł jabłko z brzoskwinią i kompletnie nic się nie działo.

Jak duzo takiego jedzonka ze słoiczka można podać dziecku jednorazowo?
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pon 18-08-2008, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam zamiar wprowadziś kaszkę zamiast mleka do południa. Co polecacie?

Jutro idę do lekarki to i tak się podpytam ale Wasze rady są równie cenne.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 1 z 28

Skocz do: