Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Forum Kobiet :: Strona Główna
Regulamin (12 Gru 2011)
 
 1. 1. Podstawowe zasady:

  1. 1.1. Każdorazowe korzystanie z forum oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez użytkownika.
  2. 1.2. Korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne i dobrowolne.
  3. 1.3. Forum.kobiet.pl służy wymianie poglądów na różne tematy pomiędzy użytkownikami portalu, w przeznaczonych do tego forach.
  4. 1.4. Forum.kobiet.pl, jak sama nazwa wskazuje, jest dla kobiet. Osoby płci odmiennej powinny mieć to na uwadze.
  5. 1.5. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wiadomości. Wiadomości wyrażają poglądy autora.
  6. 1.6. Nie ponosimy odpowiedzialności za wykorzystywanie informacji zawartych na forum.
  7. 1.7. Nagrody za pozytywne postawy oraz kary za łamanie regulaminu forum opisane są w punkcie "Nagrody i Kary"
  8. 1.8. Użytkownik wypełniając formularz zgłoszeniowy i zakładając konto na forum wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu zgłoszeniowym w celach marketingowych i informacyjnych, w tym w szczególności wyraża zgodę na otrzymywanie komunikatów lub informacji dotyczących produktów lub usług związanych z właścicielem forum. Nie udostępniamy danych innym podmiotom.
 2. 2. Warunki rejestracji.

  1. 2.1. Użytkownik musi mieć ukończone 16 lat.
  2. 2.2. Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz rejestracyjny, podać proponowaną nazwę użytkownika, prawidłowy adres e-mail, hasło oraz kod potwierdzający. Na podany adres e-mailowy zostanie wysłany e-mail z linkiem aktywującym.
  3. 2.3. Konto, które nie zostanie aktywowane w terminie do 30 dni może zostać usunięte.
  4. 2.4. Nazwa użytkownika nie może:
   • być obraźliwa,
   • zawierać emotikonów,
   • zawierać niedozwolonych symboli. Nazwa może się składać tylko z liter (w tym litery polskie) dużych i małych, cyfr, znaku spacji, pauzy lub podkreślenia. Obecnie można jeszcze założyć konto z taką nieprawidłową nazwą, ale w przypadku wykrycia użytkownicy będą proszeni o jego zmianę na prawidłowe.
   • sugerować nazwy: produktu/usługi/firmy/strony/adresu email,
   • zawierać więcej niż 32 znaki.
  5. 2.5. Zabrania się ponownego zakładania konta po wyrzuceniu z forum (ban).
 3. 3. Warunki utrzymania konta oraz usuwanie konta.

  1. 3.1. Konto może zostać automatycznie usunięte, jeżeli:
   1. 3.1.1. Użytkownik nie pojawi się na forum przez okres 60 dni.
   2. 3.1.2. Użytkownik nie napisze żadnego posta przez okres 90 dni
  2. 3.2. Użytkownik forum ma obowiązek pilnować, czy podany adres e-mail w profilu jest aktywny. W przypadku zmiany adresu należy uaktualnić dane w profilu. Zwrot poczty przesłanej do użytkownika spowoduje, że konto zostanie zawieszone na okres 30 dni. W tym okresie użytkownik powinien skontaktować się z moderatorem/administratorem i wyjaśnić wątpliwości.
  3. 3.3. Jeżeli podany adres email posiada funkcję autoresponder (na każdy email otrzymany z forum odpowiada automat z np. potwierdzeniem) konto
   może zostać zawieszone do czasu wyjaśnienia sprawy (wyłączenia autorespondera lub zamiany adresu na inny).
  4. 3.4. Zabrania się zakładania i używania więcej niż jednego konta. W przypadku problemów z hasłem lub nazwą użytkownika proszę używać linków: "Zapomniałam hasła" oraz "Zapomniałam nazwy użytkownika". Ostatecznie - skontaktować się z administratorem. Sytuacje gdy użytkownik zakłada kilka kont, zakłada temat i sam sobie odpisuje kończą się natychmiastowym zablokowaniem konta.
  5. 3.5. Na forum nie ma możliwości usunięcia konta. Można jedynie go zdezaktywować i aby to zrobić, należy się zgłosić do administratora. Aby usunąć jakieś swoje posty należy je zaraportować z podaniem przyczyny.
  6. 3.6. Zabrania się podszywania pod inne osoby, używanie nie swoich zdjęć przedstawiających rzekomo właściciela konta, oraz jego twórczość (rękodzieło).
 4. 4. Zakładanie nowych tematów (wątków):

  1. 4.1. Zabrania się:
   1. 4.1.1. Rozpoczynać nowy wątek z tematem używając słów w stylu "Pomocy", "Problem" itp. Tematy takie będą do razu usuwane do kosza lub całkowicie usuwane (w zależności od woli moderatorek). Z tematu wątku powinno jasno wynikać, czego on dotyczy . Zalecane są tematy długie, takie aby ich tytuł jednoznacznie dla odwiedzających określał zawartość wątku. W ramach wyjątku, autorzy takich niewłaściwych tematów mogą być proszoni o zmianę tematu, przy czym edycja postu jest możliwa jedynie przez 24h. Po niezastosowaniu się do tej prośby, temat będzie usuwany. Edytować swój post można za pomocą przycisku .
   2. 4.1.2. Pisania w treści postu rozpoczynającego wątek "Jak w temacie...". Należy opisać możliwie jak najdokładniej swój problem.
   3. 4.1.3. Pisania tematów wątków wyłącznie dużymi lub małymi literami, z dużą ilością wykrzykników, wielokropków lub znaków zapytania. (Na forum nie ma możliwości założenia tematu tylko dużymi lub tylko małymi literami). Dodatkowo (po nadużyciach) zostały ograniczone znaki specjalne, których można użyć pisząc temat.
  2. 4.2. Wątki niezgodne z tematyką danego forum zostaną przeniesione do odpowiadających ich tematyce, do forum "Kosz", zamykane lub całkowicie usuwane.
  3. 4.3. Wątki powielone na kilku forach (czyli działach) będą usuwane.
  4. 4.4. Wątki poruszające tematy znane i często poruszane na forum będą usuwane. Przed założeniem nowego wątku warto skorzystać z funkcji "Szukaj".
  5. 4.5. Na forum zwracamy uwagę na styl i ortografię - więcej szczegółów w następnym punkcie dotyczącym wysyłania postów na forum. Zasady tworzenia każdego posta (także zakładającego wątek) są jednakowe. Powinien zostać napisany starannie, z zachowaniem zasad ortografii, interpunkcji i stylu.
  6. 4.6. Zabrania się zakładania ankiet, bądź zakładania tematów z prośbą o wypełnienie ankiet drogą PW lub mailową, użytkownikom nie należącym do grupy "Klub PF" - szczegóły przyjęć do grupy w "Regulaminach i grupach". Dotyczy to ankiet, które mogą być pomocne przy pisaniu prac magisterskich/licencjackich, w celach nie związanych z rozwojem forum.
 5. 5. Ogólne zasady pisania postów.

  1. 5.1. Treść każdej wypowiedzi powinna wnosić coś nowego i pozytywnego na forum. W tym celu oprócz zawartości merytorycznej trzeba zwrócić uwagę na jasność formułowania pytań oraz wyrażania opinii/zdania.
  2. 5.2. Zakazuje się:
   1. 5.2.1. Obrażania innych użytkowników - wszelkie przejawy chamstwa, braku kultury i skrajnej nietolerancji będą tępione - szybko i bezboleśnie.
   2. 5.2.2. Używania wulgaryzmów.
   3. 5.2.3. Umieszczania zdjęć oraz linków do stron powszechnie uznanych za obraźliwe (pornografia, zboczenia, itp).
   4. 5.2.4. Propagowania faszyzmu, antysemityzmu, rasizmu, oraz innych szerzących nienawiść ideologii i fanatycznie skrajnych postaw. Dotyczy to niestety równieź niektórych przejawów feminizmu.
   5. 5.2.5. Umieszczania zdjęć szerszych niż 600px.
   6. 5.2.6. Umieszczania bez zgody administracji, liników/adresów do innych for, stron internetowych oraz reklam produktów i firm. Dotyczy to każdej formy kryptoreklamy (tzw. piszący zakłada temat i sam sobie odpowiada lub odpowiada z założonych kilku innych kont.). Niezastosowanie się grozi natychmiastowym zablokowaniem dostępu - zbanowaniem. Zgoda na umieszczenie linku może być udzielana w szczególnych przypadkach (działalność charytatywna, wolontariacka, itp.).
   7. 5.2.7. Zamieszczania ofert sprzedaży, kupna lub wymiany czegokolwiek - poza wyznaczonym do tego forum (dostępnym tylko dla grupy "Klub PF", warunki przyjęć w "Regulaminach i grupach"). Jednakże zabrania się umieszczania ogłoszeń o treści niezgodnej z prawem. Na przykład ogłoszeń związanych ze sprzedażą bądź udostępnianiem produktów/środków, których obrót wymaga posiadania specjalnych zezwoleń, koncesji lub pozwoleń.
   8. 5.2.8. Spamowania/floodowania - wysyłania kilka razy tej samej wiadomości.
   9. 5.2.9. Pisania z rażącymi błędami ortograficznymi, składniowymi i interpunkcyjnymi - nie tolerujemy wtórnego (lub nie) analfabetyzmu. Dla osób mających problemy z ortografią został zainstalowany ogólnodostępny słownik. Jeżeli jesteśmy pewni, że dane słowo jest poprawne, możemy dodać go do słownika. Osobom, które pomimo udostępnienia słownika mają nadal problemy z pisownią, zostanie on na stałe włączony przed wysłaniem nowego postu. Błędy znalezione i poprawione przez administratorów lub moderatorów mogą być zaznaczane na czerwono. Dodatkowo Mozilla Firefox ma wbudowany automatyczny słownik - wystarczy na podkreślonych wyrazach zastosować drugi przycisk myszki.
    Główne zebrane zasady:
    • Stawiamy duże litery na początku zdań.
    • Stawiamy kropki na końcu zdań.
    • Nie nadużywamy wielokropków.
    • Stawiamy spacje. Po kropkach kończących zdanie i po przecinkach (a nie 'przed' i wszystkie inne kombinacje).
    • Nie nadużywamy emot - zwłaszcza zamiast kropek. Pojawiały się osoby, które nic poza 40 emotami nie potrafiły napisać w poście, dlatego pojawił się limit - 5 emot na post.
    • Unikamy błędów ortograficznych.
    • Przed wysłaniem, proszę przeczytać swojego posta.
   10. 5.2.10. Usuwania własnych postów, jeżeli pod nimi ktoś, napisał coś wynikającego z naszego postu.
  3. 5.3. Za zabronione "nabijanie postów", mogą być uznane:
   1. 5.3.1. Umieszczania postów niezgodnych z tematyką wątku - tzw OffTopic czyli nie na temat.
   2. 5.3.2. Umieszczanie postów nie wnoszących nic do dyskusji, w stylu "Przykro mi ale , nie wiem", "Może". "Tak" itp. - dotyczy to także postów zawierających jedynie emotikony. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania, to nie pisz wcale. Także "listy obecności" - jedna osoba pisze post, a reszta pod spodem daje do zrozumienia, że go przeczytała, nie wnosząc nic nowego - mogą być uznane okazjonalnie jako "nabijanie postów". Posty takie będą usuwane. Uwaga: część for (np. "Forumowe gry i zabawy") ma wyłączone zliczanie pisanych postów.
   3. 5.3.3. Pisania kolejnego postu pod swoim postem. Obecnie jest zainstalowany skrypt przeciwdziałający tego typu praktykom. Kolejnego posta pod swoim postem można napisać dopiero po 24h. Zabrania się jednak ustawicznego "podbijania" tematów.
  4. 5.4. W przypadku jakiejkolwiek zmiany posta przez administratorów lub moderatorów zabrania się ponownego zmieniania posta przez użytkownika.
 6. 6. Awatar/Emblemat (indywidualne obrazki pod nazwą użytkownika)

  1. 6.1. Domyślnie każdy użytkownik dostaje standardowy emblemat.
  2. 6.2. Gość (użytkownik bez rejestracji) na forum również dostaje emblemat.
  3. 6.3. Wybrany przez użytkownika emblemat z ogólnodostępnej galerii na forum znika z galerii - dzięki czemu każdy użytkownik będzie posiadał niepowtarzający się emblemat.
  4. 6.4.Emblematy nie mogą być animowane.
  5. 6.5. Emblematy muszą być w rozmiarach dokładnie 100x100 pikseli oraz maks. rozmiar 15kB - tylko takie będą akceptowane. Proszę na to zwracać uwagę - większość kłopotów z dodaniem własnego emblematu bierze się z nie przestrzegania tych dwóch wymogów.
  6. 6.6. Użytkownik nie może mieć takiego samego lub podobnego emblematu jak administratorzy i moderatorzy.
 7. 7. Sygnatury (Podpisy pod postami)

  1. 7.1. Ilość linii w podpisach/sygnaturach oraz rozmiar użytych czcionek nie może przekroczyć limitu ustalonego przez administratora. Dodatkowe informacje są w "Profilu" użytkownika.
  2. 7.2. W podpisach nie mogą wystąpić grafiki.
  3. 7.3. Podpis powinien być w miarę schludny, estetyczny.
  4. 7.4. W podpisie nie wolno umieszczać linków do stron/podstron z wyjątkiem adresów tego forum. W profilu jest odpowiednia pozycja gdzie można wpisać adres strony. Opcja ta jest aktywna od pewnego limitu napisanych postów.
 8. 8. Kary i nagrody.

  1. 8.1. Karami za nieprzestrzeganie regulaminu, w zależności od wagi przewinienia, są:
   1. 8.1.1. Zmiana posta, dodanie komentarza od administratora lub moderatora.
   2. 8.1.2. Usuniecie posta lub wyrzucenie do kosza. (np. za OffTopic - OT)
   3. 8.1.3. Usunięcie całego wątku/tematu lub wyrzucenie do kosza.
   4. 8.1.4. Dołączenie do specjalnej grupy lub rangi, do której użytkownik normalnie niekoniecznie chciałby dołączyć.
   5. 8.1.5. Zablokowanie możliwości pisania.
   6. 8.1.6. Zablokowanie bezpowrotne konta.
   7. 8.1.6. Zablokowanie dostępu do forum przez okres 3 dni - jest to pierwsze i ostatnie poważne ostrzeżenie przed całkowitym zablokowaniem konta użytkownika.
   8. 8.1.7. Zablokowanie dostępu - ban.
  2. 8.2. Nagrodą za wyróżniającą się postawę na forum jest:
   1. 8.2.1. Przydział do grupy "Przyjaciółka Forum". Oceniany jest okresowo przez administrację (admina oraz moderatorki starsze i młodsze).
   2. 8.2.2. Możliwość stworzenia i moderowania własnej grupy.
   3. 8.2.3. W szczególnych przypadkach propozycja moderowania danego forum.
   4. 8.2.3. Zaproszenie do grona młodszych moderatorek.
 9. 9. System Pochwał i Ostrzeżeń.

  1. 9.1. Jeżeli zaczynamy temat, to posty poniżej (innych użytkowników odpowiadających na nasz temat), posiadają w górnym prawym rogu przycisk .
  2. 9.2. Plusy może przyznawać tylko autor tematu oraz administratorzy i moderatorzy - za pomoc w rozwiązaniu problemu (autor tematu) lub inną aktywną postawę (administratorzy i moderatorzy).
  3. 9.3. Minusy mogą przyznawać tylko administratorzy i moderatorzy - za łamanie regulaminu lub nie stosowanie się do zaleceń.
  4. 9.4. Plusy będą włączane tylko na wybranych forach.
  5. 9.5. Zabronione jest dawanie więcej niż jeden raz plusa w jednym temacie, tej samej osobie.
  6. 9.6. Przy przyznawaniu plusa podawany w opisie powód musi być jasny.
  7. 9.7. Bezpodstawne nadużywanie plusów jest zabronione - plusy będą okazjonalnie sprawdzane. Wszelkie plusy z powodem "Bo ładnie pisze", mogą się zamienić na minusy dla osoby je wystawiającej.
 10. 10. Pozostałe ogólne zasady:

  1. 10.1. Zabrania się wysyłania PW oraz e-maili z reklamami stron/firm/produktów.
  2. 10.2. Każdy post posiada w górnym prawym rogu przycisk , który służy do powiadomienia moderatora/administratora o nieprawidłowościach w raportowanym poście. Zgłaszając taki post, należy podać powód. Dodatkowo w formularzu można wybrać jeden z dostępnych powodów - pomaga nam w rozpatrywaniu raportów.
  3. 10.3. Sprawy prywatne prosimy załatwiać przez GG, Tlen, PW (prywatne wiadomości) oraz e-mail (a nie na forum).
  4. 10.4. PW (Prywatne Wiadomości) będą okresowo czyszczone. Wiadomości, które są ważne dla użytkownika proszę o zapisywanie w jego prywatnym archiwum.
  5. 10.5. Posty w forum "Kosz" będą automatycznie usuwane po 14 dniach od ostatniej odpowiedzi.
  6. 10.6. Wszelkie próby ataków, włamań, umieszczania złośliwych skryptów, zapytań do bazy, używania exploitów itp., itd. będą skrupulatnie tępione. Osoba taka zostanie oczywiście zbanowana, ale dodatkowo zainteresujemy się jej działaniami.
  7. 10.7. Do wszystkich sugestii/próśb/zaleceń pisanych i umieszczanych przez administratorów i moderatorów, w tematach "Przyklejony" oraz "Ogłoszenie", należy się bezwzględnie stosować - są nadrzędne nad regulaminem.
  8. 10.8. Administratorzy oraz moderatorzy są autorytetem na forum i nie należy podważać ich decyzji, ani prowadzić do bezsensownej wymiany zdań, próbując dojść swojej racji.
  9. 10.9. Kwestie sporne rozstrzygają moderatorzy/administratorzy forum i ich decyzja jest wiążąca.
  10. 10.10. Wszelkie problemy techniczne i merytoryczne związane z forum proszę zgłaszać przez PW do administratora. Przed zgłoszeniem proszę sprawdzić, czy nie pomaga odświeżenie strony (CRTL+F5) oraz wyczyszczenie/odblokowanie cookies (ciasteczek).
  11. 10.11. Regulamin może ulec zmianie, o czym użytkownicy zostaną powiadomieni.

Uwagi:

§ Jak to w Internecie, tak naprawdę, nie ma możliwości sprawdzenia, czy dana osoba jest faktycznie płci żeńskiej. Proszę mieć to na uwadze. Każdy może sobie w profilu zaznaczyć, że jest kobietą.

§ Proszę uważać z podawaniem na forum ważnych danych, w tym danych osobowych. Nie wiadomo, kto to będzie czytał.

§ Zachęcamy do umieszczania emblematów w formie własnego zdjęcia (np. trochę artystycznie przetworzonego).


 


Powered by phpBB modified for kobiet.pl v1.91.00
RSS10 RSS20