Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Sałatka szwedzka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Przetwory z warzyw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jotemka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 11-08-2010, 21:11    Temat postu: Sałatka szwedzka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znam parę przepisów na sałatkę szwedzką, ale ten najbardziej lubię:
2 kg ogórków
średnia cebula
1 szkl. octu
1 szkl. cukru
2 łyżki soli
6 szkl. wody
łyżka oleju albo więcej jak kto lubi.
gorczyca , ziele angielskie , liście laurowe, czosnek, marchew. Umyte ogórki pokroić w plastry , nałożyć do słoików dodając kilka piórek cebuli , po dwa ziarna pieprzu i ziela , listek laurowy i kilka ziarenek gorczycy, ile kto lubi marchewki pokroionej w talarki albo startej na grubych oczkach.
.Zalać gorącą zalewą i potawić do góry dnem (do ostygnięcia) Nie trzeba pasteryzować , ja jednak dla pewności pasteryzuje 10 minut.

Jest tez przepis gdzie ogórki kroi się i odstawia na parę godzin
też sa pyszne, ale te wkładane bezposrednio do słoika sa bardziej chrupkie i jędrniejsze.

Podpis ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
Blondynka

PostWysłany: Sro 11-08-2010, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trochę innym mam przepis, bo jeszcze dajemy paprykę.. Uśmiechnięta
Nie ma ziela i innych takich.. Złośliwa
Powrót do góry

jotemka

PostWysłany: Czw 12-08-2010, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynko to proszę o przepis, strasznie lubię te sałatki, a często próbuję innych przepisów, co roku szukam nowych Złośliwa Kobietki dawajcie swoje wybróbowane przepisy Bardzo uśmiechnięta)) ploseee.

Podpis ukryty
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 17-08-2010, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zrobiłam. Uśmiechnięta
A kiedy można otworzyć i zjeść? Podejrzliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 17-08-2010, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita myślę,ze jakbys sie uparła to po kilku dniach. Złośliwa

Ja nie daję ziela,czuje w nim gorycz,a marchewkę parze,wtedy jest miększa. Często też dodaję papryke.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 17-08-2010, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
Jowita myślę,ze jakbys sie uparła to po kilku dniach. Złośliwa

Ja to się już dzisiaj chciałam upierać (sałatkę robiłam wczoraj), ale trudno, poczekam te kilka dni.Śmiejąca się

wiki napisała:
Ja nie daję ziela,czuje w nim gorycz,a marchewkę parze,wtedy jest miększa. Często też dodaję papryke.

Jeśli ta którą zrobiłam będzie zjadliwa, to następnym razem , zrobię z papryką i bez ziela. Puszcza oko

Powrót do góry

jotemka

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

i jak Sałatka smakowała?

Podpis ukryty
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-07-2011, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jotemka napisała:
i jak Sałatka smakowała?

Pierwsze słoiczki były pyszne i podjadałam z nich kilka razy w ciągu dnia. Natomiast te, które sobie zostawiłam na później, smakowały już troszkę gorzej, bo chyba za bardzo przeszły octem i przyprawami.
Najwyraźniej, niektóre potrawy trzeba jeść nie za wcześnie, ale i nie za późno. Puszcza oko

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 21-07-2011, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja teściowa jest mistrzynią w tych sałatkach. Są nieziemsko smaczne. ALe niestety nie posiadam przepisu, bo zawsze zamiast przepisu to zabieram słoiczki. Śmiejąca się

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

pathwawa

PostWysłany: Pon 15-08-2011, 17:43    Temat postu: Re Sałatka szwedzka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

2 kg ogórków
średnia cebula
1 szkl. octu
1 szkl. cukru
2 łyżki soli
6 szkl. wody
gorczyca , ziele angielskie , liście laurowe, czosnek, marchew. Umyte ogórki pokroić w plastry , nałożyć do słoików dodając kilka piórek cebuli , po dwa ziarna pieprzu i ziela , listek laurowy i kilka ziarenek gorczycy, ile kto lubi marchewki pokroionej w talarki albo startej na grubych oczkach.
.Zalać gorącą zalewą i potawić do góry dnem (do ostygnięcia) Nie trzeba pasteryzować , ja jednak dla pewności pasteryzuje 10 minut.

Wypróbowałam powyższy przepis i muszę z czystym sumieniem przyznać ,że jest bardzo dobry,mój mąż jest zachwycony smakiem tej sałatki.Jutro zrobię kolejną serię słoiczków.Uśmiechnięta
Wielkie podziękowania "jotemce" za ten przepis !
Pozdrawiam...
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pon 15-08-2011, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jotemka napisała:
Blondynko to proszę o przepis.

Przepraszam, że tak późno, ale nie zaglądałam wcześniej do tego tematu. Zakłopotana

4kg ogórków
1kg marchwi
1kg cebuli
1kg papryki
3 łyżki soli kamiennej
główka czosnku

Zalewa:
1szklanka cukru
1szklanka octu
1szklanka oleju
Cukier zagotować z octem. Po ostygnięciu dodać olej.

Ogórki pokroić w plasterki, posolić i odstawić na 2godziny. Po tym czasie odlać wodę, ponieważ mogą być gorzkie.
Marchew zetrzeć na tarce na dużych oczkach. Cebulę pokroić w drobną kostkę. Czosnek przecisnąć przez praskę. Paprykę pokroić w kostkę.
Wszystkie warzywa dać razem do miski z ogórkami. Dodać wystudzoną zalewę. Wymieszać i nakładać do słoików. Zakręcić i gotować 20-25minut.

Sałatka jest pyszna. Idealna do hot-dogów, hamburgerów jak i do obiadu. Uśmiechnięta
Powrót do góry

jotemka

PostWysłany: Wto 20-09-2011, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Pierwsze słoiczki były pyszne i podjadałam z nich kilka razy w ciągu dnia. Natomiast te, które sobie zostawiłam na później, smakowały już troszkę gorzej, bo chyba za bardzo przeszły octem i przyprawami.
Najwyraźniej, niektóre potrawy trzeba jeść nie za wcześnie, ale i nie za późno. Puszcza oko

Hmm, to dziwne u mnie smak jest taki sam cały czas Uśmiechnięta najdłużej stały mi rok i było ok, może mniej octu trzeba lać? jak kto lubi Bardzo szczęśliwa

Dołączone po 55 sekundach:

Re Sałatka szwedzka

pathwawa napisała:
2 kg ogórków
średnia cebula
1 szkl. octu
1 szkl. cukru
2 łyżki soli
6 szkl. wody

Wypróbowałam powyższy przepis i muszę z czystym sumieniem przyznać ,że jest bardzo dobry,mój mąż jest zachwycony smakiem tej sałatki.Jutro zrobię kolejną serię słoiczków.Uśmiechnięta
Wielkie podziękowania "jotemce" za ten przepis !
Pozdrawiam...

A prosze bardzo, mojemu też smakuje i muszę robić , chce czy nie Bardzo szczęśliwa Diablica lub Bardzo wściekła

Dołączone po 1 minucie 10 sekundach:

Blondynka napisała:
Przepraszam, że tak późno, ale nie zaglądałam wcześniej do tego tematu. Zakłopotana

4kg ogórków
1kg marchwi
1kg cebuli
1kg papryki
3 łyżki soli kamiennej
główka czosnku

Zalewa:
1szklanka cukru
1szklanka octu
1szklanka oleju
Cukier zagotować z octem. Po ostygnięciu dodać olej.

Ogórki pokroić w plasterki, posolić i odstawić na 2godziny. Po tym czasie odlać wodę, ponieważ mogą być gorzkie.
Marchew zetrzeć na tarce na dużych oczkach. Cebulę pokroić w drobną kostkę. Czosnek przecisnąć przez praskę. Paprykę pokroić w kostkę.
Wszystkie warzywa dać razem do miski z ogórkami. Dodać wystudzoną zalewę. Wymieszać i nakładać do słoików. Zakręcić i gotować 20-25minut.

Sałatka jest pyszna. Idealna do hot-dogów, hamburgerów jak i do obiadu. Uśmiechnięta

Dzięki, teraz za późno na weki, ale wypróbuję ten przepis następnym razem Uśmiechnięta

Podpis ukryty
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Przetwory z warzyw Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: