Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Schab ze śliwką
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Czw 20-12-2007, 12:42    Temat postu: Schab ze śliwką Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1 dzień - zagotować dość słoną wodę z zielem ang, liściem laur. Wystudzić. Do tego po wystygnięciu - schab (ponakłuwany - bo inaczej się nie "przeżre")

drugi dzień:

wyłowić schabik
przygotować ziołowo- przyprawową skorupkę: ja daję: paprykę, koniecznie ok. 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej, 1/2 łyżeczki rozmarynu, szczypta bazylii, majeranku, pieprz, - to mieszam z łyzeczką musztardy francuskiej, 1 łyżeczką miodu i dwoma trzema łyzeczkami oleju.

Nacinam schabik - tzn robię tunel - do tego obtoczone w miodzie śliweczki. Dookoła smaruję wyżej opisanym mazidłem. Szczelnie zawinąć z liściem laurowym i zielem folią aluminiową (stroną błyszczącą do wewnątrz). Ja zawijam dwukrotnie.
Odstawić na ok. 12 godzin
Potem piec w piecu ok. 175 stopni przez 1.20 - 1.30. - nie otwierając folii. Jak ktoś lubi chrupiącą skórkę - pięć minut przed końcem otworzyć folię od góry i położyć parę wiórków masła.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Gonia14

PostWysłany: Czw 20-12-2007, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak jeszcze nie marynowałam. Robiłam inaczej. Ale zachęcający przepis, więc jutro spróbuję . Uśmiechnięta
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 20-12-2007, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiesz - to że moczysz dzień wcześniej w soli - powoduje że mięsko jest już słone i dość kruche. Dlatego pamiętaj, by już nie dodawać do "mazidła" soli!
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Czw 20-12-2007, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka napisała:
Wiesz - to że moczysz dzień wcześniej w soli - powoduje że mięsko jest już słone i dość kruche. Dlatego pamiętaj, by już nie dodawać do "mazidła" soli!

Na pewno też mam już nie dawać Vegety, bo słona Uśmiechnięta
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 20-12-2007, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gonia14 napisała:
Na pewno też mam już nie dawać Vegety, bo słona Uśmiechnięta

Nuuuuu Uśmiechnięta
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 20-12-2007, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dodoam tylko, że taki schabik pyszny jest też jeśli wcześniej wymoczy się go w Marynacie Staropolskiej (chyba Kamisa). To dla tych, którym nie chce się swojej robić. Puszcza oko
U mnie w domu dodaje sie zwykłą suszoną śliwkę ( w niczym nie moczoną). Próbowaliśmy moczyc w winie, ale to już nie było to.
Jeśli chodzi o pieczenie, to najładniej zapieka się w rękawie do pieczenia. Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Polecam, bo to naprawdę pyszne. Uśmiechnięta

Zamiast śliwki można dodać morele albo inne owoce i też jest super.[/img]
Powrót do góry

bocius

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 03-12-2008, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja moczyłam kiedyś śliwki w Porto i było bardzo dobre.

Podpis Razem od listopada 2001
Mężatka od 27 12 2003
Mama Andrzeja, Mikołaja i Zuzi
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 03-12-2008, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja moczę sliwki w sliwowicy, na bazie której potem robię jeszcze do schabiku sosik - mniam Bardzo szczęśliwa

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

bocius

PostWysłany: Sro 03-12-2008, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też niezły sposób tylko u nas jak jest śliwowica to już do schabu nie zostaje.

Podpis Razem od listopada 2001
Mężatka od 27 12 2003
Mama Andrzeja, Mikołaja i Zuzi
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 03-12-2008, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale mi ślinka pociekła.
Na pewno wykorzystam ten przepis w najbliższym czasie Puszcza oko .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 25-12-2008, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dewczyny robilam dzisiaj na obiad schabik. Byl pyszny tylko dalam za dozo ziol i ziela angielskiego. Podejrzliwa
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 31-12-2008, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aż się zawstydziłam. Zakłopotana Jeszcze nigdy nie robiłam sama schabu ze śliwką. Zawsze kupuję gotowy z Krakusa i po prostu wrzucam go do pieca. Złośliwa Smaczny jest, ale już sobie wyobrażam jak musi smakować taki prawdziwny... Złośliwa

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 02-04-2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odgrzebałam przepis z okazji świąt i dzisiaj już gotuję marynatę.
Zobaczymy czy mi się uda, bo pierwszy raz robię nadziewane mięcho Bardzo szczęśliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

milka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 02-04-2010, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fajny przepis! Na pewno go sobie spisze do swojego kulinarnego kajeciuka Puszcza oko A u mnie w tym roku będzie filet z indyka nadziewany śliwkami Puszcza oko

Podpis jakoś w lipcu 2008 r. trafiła nas strzała amora:*
27.09.2008 r. padło najważniejsze pytanie :*
29.08.2009 r. przysięgliśmy sobie dozgonną miłość aż po grób :*
Powrót do góry

Oksana

PostWysłany: Sro 19-05-2010, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki za przepis, myślę, ze go wykorzystam w swojej kuchni!Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Potrawy z mięsa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: