Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Siłownia i basen
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia a do tego jedno urzadzenie czasami mozna uzyc na kilka roznych sposobow. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mówię , że siłowania jest do(..) ; Tylko jest różnica między tym co człowiek chce osiągnąćUśmiechnięta.
Nie mówię tutaj o spalaniu tkanki tłuszczowej ,a o wyrobieniu np. stabilności względnego pojęcia równowagi.
Wątpię , aby jakiś trener z siłowni skakał nad fretką przez 60 minut , dlatego sugeruję , że na to co ONA chce uzyskać lepszy jest fitness.

A to , że siłowania jest nudna bo dla mnie jest . Po tym co wiem co mogę osiągnąć poprzez inne ćwiczenia siłowania jest monotonna i ograniczona co do danych partii mięśni , nie wspominając o nieznajomości obsługi 50% urządzeń. Nie oszukujmy się , jednak wchodząc tam żadna z nas nie siada i jej nie czyta. Większość ćwiczeń wykonywanych jest "bo tak myślę , że tak to powinno wyglądać". Osoba odpowiadająca nie zawsze nas poprawi , chociaż jest to jej obowiązkiem. Nie mówię , że tak się dzieje w każdym takim miejscu jednak w większości niestety tak.

Dla ponownego sprostowania
Moja odpowiedź odnosi się fretki :

Cytat:
Jednak boję się, czy nagły natłok ćwiczeń (siłownia+basen) nie spowoduje u mnie nagłego chudnięcia.

Cytat:
Mam dobrą przemianę materii,

Cytat:
Moim marzeniem jest obecna waga (może nawet delikatnie większa), ale lepsza kondycja i jędrniejsze i bardziej umięśnione ciało.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zania112 napisała:
Po tym co wiem co mogę osiągnąć poprzez inne ćwiczenia siłowania jest monotonna i ograniczona co do danych partii mięśni , nie wspominając o nieznajomości obsługi 50% urządzeń.

Absolutnie sie nie zgodze, ze silownia ogranicza prace nad calym cialem.
Na kazdej silowni jest, przynajmniej powinien byc, instruktor, a po to tam jest zeby pokazac, wytlumaczyc, pokierowac.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Edzia a do tego jedno urzadzenie czasami mozna uzyc na kilka roznych sposobow. Puszcza oko

No dokładnie. Na samej nudnej bieżni można chodzić, biegać albo wchodzić w górę, a co dopiero na innych. Puszcza oko

Żania nie wiem co dokładnie masz na myśli z tą nieznajomością urządzeń. Jeśli czegoś nie wiem, pytam trenera (jest ich kilku). Jeśli ktoś ma potrzebę, żeby trener stał nad nim przy każdym ćwiczeniu przez 60 minut, też nie ma takiego problemu. Na fitnesie przecież też jest ileś tam osób i też instruktorka nie stoi przy każdym.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja Ci zazdroszczę takich siłowni:).

No wybacz ja wypowiadam się na temat tego co widziałam w rodzinnym mieście i tym w którym obecnie studiuję.Nie wzięłam tego z kosmosu.
Jednak przed wejściem na maszynę pytasz się do czego służy każdy program w ilu seriach i powtórzeń należy tego używać? Szczerze , przed każdą jedną maszyną. Pamiętasz o prawidłowym rytmie oddechowym?

Dołączone po 2 minutach 9 sekundach:

Dziewczyny zmieniacie sens mojej wypowiedzi. Po prostu ja wypowiadam się na temat usprawniania z medycznego punktu widzenia i co jest dla fretki lepsze. Każdy ma inne predyspozycje , oczekuje czegoś innego.

Zuzka
ja napisałam partia a nie ciało ,a to jest ogromna różnica.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---

Ostatnio zmieniony przez zania112 dnia Pią 25-03-2011, 21:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Juz Ci pisalam, troche sie na tym znam i nie musze pytac, ale tak, nawet w Europie bywalam na takich silowniach, gdzie spokojnie mozna bylo pytac instruktora o obsluge kazdej maszyny za kazdym razem, zreszta dlaczego nie? To jest ich praca, jakby nie bylo oni odpowiadaja za ludzi na silowni. Puszcza oko

Powrót do góry

sunflower

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgodzę się z Zania . Wchodząc na siłownię nie wiedziałam który sprzęt będzie najlepszy dla mnie, fakt trenerzy są ale oni mają sporo osób w jednej siłowni i jest ciężko wszystkich obsłużyć.
Dlatego ja osobiście wolę fitness: TBC i BUP, daje mi to dużo możliwości, zawsze po tych zajęciach dobrze się czuję psychicznie i fizycznie.
I oczywiście nie musze pisać, że na takich zajęciach nawiązuje się nowe znajomości, a i ja spotkałam koleżankę z która nie rozmawiałam 10 lat. Uśmiechnięta

Najważniejsze w ćwiczeniach jest to, żeby człowiek miał motywację w sobie i ćwiczył dla siebie a nie dla kogoś, i żeby to sprawiało radość. Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zania przez pierwsze dni wszystko mi tłumaczono na każdej maszynie. Pilnuję odpowiedniego przedziału pulsu.

Masz racje, są siłownie i siłownie. Chociaż teraz więcej jest jednak takich z prawdziwego zdarzenia.

Podpis Złośliwa

Ostatnio zmieniony przez Edzia dnia Pią 25-03-2011, 21:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka człowiek nie jest wszechwiedzący i popełnia błędy. Nie ma ludzi doskonałych dlatego , na początek zalecany jest fitness.
Ty się na tym znasz chwała Ci za to , ale np biorę pod uwagę zwykła babkę , która chce poprawić sobie kondycję i może tu się pojawić problem. Rozumiesz co mam na myśli? Na fitness masz ilość serii powtórzeń , przypominanie o zachowaniu równowagi ciała a tam? Samokontrola.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zania my się wypowiadamy na podstawie swoich doświadczeń. Złośliwa

Każda z nas ma prawo preferować coś innego, jednak myślę, że nie ma co z góry zakładac, że siłownia dla Fretki jest niewłaściwa, zwłaszcza jeśli tam już była i jest zadowolona.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edziu nie mówię , że na każdej siłowni tak jest. W większych miastach może tak jest , renoma , konkurencja . W małych miasteczkach jest problem -uwierzcie mi. Jeden "trener" na 3 sale bez szkolenia , jakiej kolwiek wiedzy dietetycznej, albo z fizjologi wysiłku siedzi i bajki sprzedaje.
Teraz wszystko idzie do przodu , stawiane są wymogi , walka o klientów. Jednak jeszcze wiele brakuje do stwierdzenia "to jest to".

Zadała pytanie , chce wiedzieć to jej odpowiadam. Nikt nie musi się ze mną zgadzać i mówić "zania masz 100% racje" nie. Nie ja nie potrzebuje aprobaty. Opowiadam o tym czego mnie uczą . To co robię nacodzień.

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zania112 napisała:
[ Jeden "trener" na 3 sale bez szkolenia , jakiej kolwiek wiedzy dietetycznej, albo z fizjologi wysiłku siedzi i bajki sprzedaje.

Bez szkolenia? I ludzie korzystaja z tego miejsca? Zszokowana

Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety zuzko tak. Tak jest w mojej miejscowości i tych obok w zasięgu 100 km. Straszne co?
Ja swojemu bratu dałam takie kazanie , bo nikt mu nawet nie powiedział , że nie można wykonywać pełnych wyprostów w stawach przy max obciążeniu. Dzieciak mógłby sobie krzywdę zrobić .Jak zachodzę tam to tylko się denerwuje , bo widzę jak ludzie sami sobie krzyżyk stawiają.
Chociaż wiesz jeden odda serce w to co robi , będzie czuł się odpowiedzialny a inny machnie ręką. Zresztą jak w każdym zawodzie.
A najlepsze było to jak zadałam pytanie do czego służy bieżnia? a on : do biegania a ja tylko? a on a rób sobie tam co tylko chcesz masz programy szybkości i robisz co chcesz. Kopara mi opadła i wyszłam.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zania ale na tej samej zasadzie można trafić na beznadziejną instruktorkę od fitnesu, która też ci w niczym nie pomoże, a jak o coś zapytasz, odpowie równie profesjonalnie, jak ten Twój instruktor z siłowni. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mówię nie , jednak tu jest mniejsze prawdopodobieństwo chociażby ze względu na ilość osób(w tym jednym czasie) , która ocenia jej zbiorową pracę. Na szczęście nie nacięłam się jeszcze na taką mistrzynię.

Nie zaśmiecajmy tematu Fretki. Po prostu ja wyraziłam swoją opinie co lepsze i na tym najlepiej zakończyć rozmowę prowadzącą do niczego.
Z mojej strony The End Uśmiechnięta.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: