Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Siłownia i basen
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 24-03-2011, 15:23    Temat postu: Siłownia i basen Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Planuję zapisać się na siłownię. Już tam byłam i trener powiedział, że pomoże mi wybrać odpowiedni trening. Zależy mi na lekkim treningu, dla podniesieniu ogólnej kondycji ciała. Nie chcę schudnąć, ponieważ i tak jestem bardzo szczupła, ale trener powiedział że to nie problem, wystarczy wybrać odpowiednie ćwiczenia.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Marzy mi się basen, nie często ale tak 1-max.2x w tygodniu. Zawsze uwielbiałam pływać i teraz chciałabym to robić regularnie. Z resztą pływanie jest dobre na mięśnie i kości. Jednak boję się, czy nagły natłok ćwiczeń (siłownia+basen) nie spowoduje u mnie nagłego chudnięcia. Zapytam o to jeszcze tego trenera z siłki, ale chciałabym się dowiedzieć czy Wy łączycie siłownię z basenem i jakie to powoduje u Was efekty?

A może warto wspomagać się dodatkowo jakąś specjalną dietą? Szczerze mówiąc jestem zupełnie zielona w temacie zrównoważonych diet i regularnych ćwiczeń, ponieważ nigdy nie miałam problemów z wagą i dlatego nigdy o tym nie myślałam. Mam dobrą przemianę materii, nie żałuję sobie jedzenia, ale też nie potrafię się jakoś opychać. Teraz chcę zadbać o ciało i kondycję, bo już nie jestem nastolatką a z powodu studiów (i lenistwa he he) mój ruch jest ograniczony do minimum.

Moim marzeniem jest obecna waga (może nawet delikatnie większa), ale lepsza kondycja i jędrniejsze i bardziej umięśnione ciało.Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 24-03-2011, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka co do siłowni, to trener spokojnie może ułożyć Ci taki zestaw ćwiczeń, że nie schudniesz. Uśmiechnięta Większość osób (głównie faceci Puszcza oko ) chodzi na siłownię po to by na wadze przybrać.
Jeśli chodzi o basen, to może być gorzej z tym nie-chudnięciem. Puszcza oko
Nie wiem, ja nigdy nie łączyłam tego i tego, ale wydaje mi się, że pływając szybko dosyć spala się kalorie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Czw 24-03-2011, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia no właśnie rozmawiałam z tym trenerem i powiedział, że mi pomoże przy doborze odpowiednich ćwiczeń.
Zastanawiam się tylko z tym basenem. Może nie będę z nim szaleć, najwyżej wyskoczę sobie raz na tydzień-dwa. Tak rekreacyjnie.Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 24-03-2011, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka możesz spróbować, zwłaszcza jeśli lubisz basen.
Może okazać się, że wcale nie będziesz chudła, zwłaszcza jeżeli jesteś bardzo szczupła. Uśmiechnięta W końcu to działa tak, że im większa nadwaga, to szybciej się chudnie, a jak ktoś nie ma jej wcale, to nie musi chudnąć.

Ja chodziłam przez rok na siłownię, trenowałam dosyć intensywnie, bo codziennie przez 2 godziny i to tylko na aerobach i nie powiem, żeby mi jakoś waga gwałtownie poleciała w dół. Trochę centymetry poszły w dół w niektórych miejscach, ale ja akurat tego chciałam. Bardzo szczęśliwa

Ogólnie na mnie ćwiczenia działają świetnie. Czuję się zupełnie inaczej zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Także polecam i ważne, żeby nie rezygnować, bo po jakimś czasie przychodzi znużenie i z tego co widzę (u mnie na siłowni) to ludzie chodzą tak po 3-4 miesiące, a później rezygnują.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Czw 24-03-2011, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję Edziu. Ja właśnie liczę na poprawę kondycji i dobrego samopoczucia.Uśmiechnięta Wczoraj byłam na próbę i po 2 godzinach wyszłam wypoczęta i szczęśliwa.Uśmiechnięta Po niedzieli idę po karnet.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 24-03-2011, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również jak chodzę ćwiczyć to jestem wypoczęta psychicznie, a fizycznie zadowolona z wyników. Bardzo szczęśliwa
Jak będziesz chodziła na siłownię, to nabędziesz mięśni i przez to możesz nie schudnąć.
Ćwicząc chudnę, ale znam przypadki że jest odwrotnie.

Piszesz że wykupisz karnet i super, to będziesz chodziła systematycznie.Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ona zależy mi na systematyczności, inaczej nie będzie żadnych efektów. Pozatym karnet jest bardziej ekonomiczny - kosztuje tyle, co 6 pojedynczych wejść.Uśmiechnięta

Dołączone po 1 minucie 45 sekundach:

Widzę, że coraz więcej kobiet decyduje się na siłownię, i dobrze.Uśmiechnięta Trener mówi, że u nas i tak jest inaczej, na zachodzie trenuje podobno więcej kobiet, niż mężczyzn.Puszcza oko
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla kondycji to ja polecałabym fitness Puszcza oko. Jak dla mnie siłownia jest nudna , basen jak najbardziej.

Jak masz pytania pisz.
Co do wagi o to się nie martw , to nie jest aż tak proste ją stracić. Tylko jak ja się rozpisze na ten temat to cię zanudzę Puszcza oko.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zania daj spokój, jeśli coś wiesz - pisz duuużo.Uśmiechnięta Ja chętnie się dowiem wszystkiego, ponieważ w kwestii ćwiczeń jestem żółtodziobem.

O fitnessie też myślałam, za niewielką kwotą mogę dokupić do siłki fitness 1x w tygodniu (lub więcej). Ale nie chcę się tak od razu rzucać na głęboką wodę, bo zabraknie mi czasu i sił. Może w następnym miesiącu się skuszę.Puszcza oko
Powrót do góry

sunflower

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po fitnesie lepiej się czuję, niż po siłowni. Uśmiechnięta
Ważne jest, żeby się nie przećwiczyć i nie robić czegoś na siłę bo będzie efekt odwrotny.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka a ile płacisz za karnet? U mnie równa się 4 pojedynczym wejsciom. Śmiejąca się Ja w karnecie mam jeszcze zajęcia fitness do wyboru, ale nie korzystam. Jedynie na zajęcia rozciągające się zapisuję, ale też przeważnie nie chodzę. Zakłopotana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia sama siłka bez ograniczeń 120zł/mc. Dopłata za fitness 1x w tygodniu to jest 20zł, czyli razem 140 (jeśli fitnessu jest więcej - cena wzrasta).
Powrót do góry

zania112
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 6

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka. Może powiem to tak:
Poprawa wydolności fizycznej nie polega na zwiększeniu obciążania organizmu tylko zwiększeniu pojemności życiowej płuc + poprawie układu krążenia.
Na początku siłownia jest moim zdaniem nie na miejscu. Nie jest ustosunkowana do Twoich potrzeb.Fitness Daje możliwość stawiania sobie celów i osiągania ich dzięki własnej pracy nad kształtowaniem ciała i osobowości . Ty oczekujesz ogólnej poprawy koordynacji ruchowej więc polecam stosowanie różnego rodzaju fitness :
-STRETCHING
-BODY&PUMP
-HARMONY STRETCH- JOGA
-BODY BALL oraz ABT.

Siłownia jak sama nazwa = zwiększenie siły.

Basenik wpływa na każdą partię naszego ciała. To jest jak najbardziej OK.

Do tego dieta jeżeli już to tylko i wyłącznie prowadzona pod okiem specjalisty. Stosowanie złej diety = utrata homeostazy (równowaga organizmu między środowiskiem zew a wew).

Najlepszy wysiłek wynosi się po uzyskaniu 60-65 % maksymalnej częstości skurczów serca.Dobre efekty uzyskamy poprzez
charakter nieprzerwanej pracy ciągłej (najskuteczniejsze są wysiłki wytrzymałościowe , np. trucht, szybki marsz, jazda na rowerze, wioślarstwo, kajakarstwo, pływanie).

Może dość naukowo , jednak ciężko mi to przedstawić inaczej.

Podpis ---"Zdrowie jest tym czynnikiem, który dodaje wartości wszystkim zerom w życiu."---
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zania silownia to nie tylko sila. To tez smuklejsza sylwetka, wyrzezbiona sylwetka i w jakims tam wieku cwiczenia silowe sa praktycznie jedyna pomoca w zrzuceniu tluszczu. Puszcza oko

Tez sie troszke na tym znam. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 25-03-2011, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z Zuzką. Zresztą teraz są ogromne siłownie, na których jest tyle różnorodnych sprzętów do ćwiczeń, że ja na przykład nie rozumiem, jak dla kogoś siłownia może być nudna. Złośliwa Codziennie można robić coś innego. Ja przez pierwsze miesiące nie byłam w stanie skorzystać ze wszystkich sprzętów, tyle tego jest. Bardzo uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ćwiczenia i Sporty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: