Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skuteczna Reklama
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baje

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 14-02-2011, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najważniejszy jest , cel który chcemy osiągnąć, grupy docelowe ( czyli do kogo się zwracamy) potem są dopiero narzędzia ( czyli media, outdoor, ...też ulotki...), oraz przekaz a CO NAJWAŻNIEJSZE JEDNAK - BUDŻET. Aby móc się wyrażać o skuteczności działania trzeba ZMIERZYĆ to działanie i porównać jego efekt do ZMIERZONEGO innego działania a tego z reguły się nie robi bo już budżetu na to nie starcza.
Stara maksyma marketingu mówi,ze 50% wydatków budżetu marketingowego jest źle wydana - ale nikt nie wie która:( Pozostaje marketingowa intuicja...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kashenka

PostWysłany: Wto 15-02-2011, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z przedmówczynią - trzeba określić grupę docelową, ustalić budżet na działania marketingowe i dopiero wtedy dobrać odpowiednie narzędzia marketingowe.
Oczywiście, to w ogromnym skrócie, bo czynników, które powinno brać się pod uwagę przy zakładaniu i prowadzeniu działalności jest zdecydowanie więcej.Dlatego tak ważne, moim zdaniem, jest rzetelne przygotowanie biznes planu - wtedy nie błądzi się po omacku.
Powrót do góry

emylli

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie. Wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć, jaki produkt sprzedać, jaki target. Kiedyś kumpela, która się zajmuj takimi rzeczami mi tłumaczyła.

Podpis Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
Powrót do góry

Maurentyna

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 30-03-2011, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim rodzaj reklamy dobiera się do branży! Nie można komuś radzić nie wiedząc czym się zajmuje. Niezdecydowana
Powrót do góry

Sarah

PostWysłany: Pią 22-04-2011, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nieprawda, że trzeba określić grupę docelową. Nowoczesne podejście mówi o tym, że ważny jest zasięg i to by generować pozytywny szum wokół własnej marki i działań.

Polecam lekturę kilku książek o buzzmarketingu, przestrzeni web 2.0. i innych nowoczesnych narzędziach.

Podpis Regulamin
Powrót do góry

justyna1981

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 23-04-2011, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nigdy nie biorę ulotek bo potem wyrzuciłabym je do kosza wiec nie ma sensu.
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 08-05-2011, 17:39    Temat postu: Ulotki Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja osobiście roznoszę masę ulotek, zwłaszcza w okresie wiosenno- letnim i powiem szczerze że jest marny efekt. Oczywiście zależy wszystko od tego do kogo to ma trafić. Moje ulotki kierowane są do kobiet i kobietom je daję na ulicy, a efekt jest naprawdę marny. Wiadomo czasem się zdarzy że ktoś przeczyta i dotrze do mnie, dlatego najlepiej rozdawać jest ulotki przy okazji tam gdzie się jest lub jak się przemieszcza po mieście. Już lepiej sprawdzają się plakaty i ogłoszenia na portalach dla danego obszaru.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Al0ne

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ulotki zdają egzamin ale nie zawsze.. Lepiej zainwestować może w akcje reklamową w sieci? Oczywiście + Ulotki. Uśmiechnięta

Podpis Regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Araukaria

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 24-08-2011, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maja_82 napisała:
Dla mnie przyciągająca wzrok reklamą jest .... reklama na aucie, nie oszukujmy się w dzisiejszej dobie jest mnóstwo korków, robót drogowych i świateł gdzie przeważnie się stoi, więc jeśli stoję to przeważnie się rozglądam po autach stojących nieopodal, a jak jest oklejony reklamą to bardzo przyciąga moją uwagę, sama skorzystałam z kilku firm które wypatrzyłam w korku.

W zupełności się zgadzam z tą opinią. Poza tym, że przyciąga wzrok, jest to zupełnie coś innego niż reklama w internecie. Są już takie firmy, ktore w pełni koncentrują się na tego typu promocji. Zobaczcie, choćby z ciekawości oferte firmy /reklama/. Oni oprócz tego, że sa w stanie zaprojektować całą kampanię od początku do końca to posiadają jeszcze flotę aut, składającą się z najpopularniejszych marek i modeli i wypoyczają te pojazdy wraz z naklejonymi na nich materiałami. Warto się przyjrzeć, /reklama/
Powrót do góry

Ody

PostWysłany: Wto 11-02-2014, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobra reklamą jest dopisanie firmy do katalogu.
Powrót do góry

alice

PostWysłany: Sro 12-02-2014, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że do większej grupy ludzi trafisz za pomocą internetu. Oczywiście wszystko zależy czym sie zajmuje Twoja firma, ale na początek zaczęłabym od kampanii przeprowadzonej w internecie. Jeżeli masz mały budżet na reklamę to większością możesz zająć sie sama, choć osobiście polecam zatrudnienie jakiejś profesjonalnej firmy.
Powrót do góry

babeczka27

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Czw 26-06-2014, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sarah napisała:
Nieprawda, że trzeba określić grupę docelową. Nowoczesne podejście mówi o tym, że ważny jest zasięg i to by generować pozytywny szum wokół własnej marki i działań.

Polecam lekturę kilku książek o buzzmarketingu, przestrzeni web 2.0. i innych nowoczesnych narzędziach.

Tak, ważne jest by generować ten szum, ale właśnie określenie grupy docelowej pozwoli dobrać odpowiednie narzędzia i dopasować do niej przekaz. Inaczej informację kierujemy do młodych, inaczej do starszych. Inaczej do rodziców, inaczej do singli nastawionych na robienie kariery:)
Powrót do góry

oiida

PostWysłany: Pią 22-08-2014, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od pewnego czasu zamawiam gadżety reklamowe. A moja firma zyskuje coraz większą ilość nowych klientów.
Powrót do góry

renatazo

PostWysłany: Wto 25-11-2014, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Obecnie, jeśli ktoś startuje to na początku musi zadbać o widoczność. Tak się składa że ruch będziemy pozyskiwać z Google które posiada większość rynku więc zostaje pozycjonowanie i reklama AdWords.
Powrót do góry

greeneye119

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 23-12-2014, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja z innej strony podejdę do tematu. Najbardziej zachęcającym argumentem dla mnie jest to, że kupuje u profesjonalistów i specjalistów. Zbudowanie takiego wizerunku w internecie jest z jednej strony łatwe, z drugiej trudne. Łatwe, bo masz wiele kanałów - możesz na przykład prowadzić firmowego bloga z poradami lub udzielać się w tematycznych grupach. I to na prawdę działa - dzielisz się co prawda wiedzą, ale klient ma pewność, że ją masz.

Podpis "Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość."
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: