Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skuteczna Reklama
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakniejajakja

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 16:02    Temat postu: Skuteczna Reklama Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć dziewczyny.
Jestem początkującą businesswoman, mam pytanie dotyczące akcji ulotkowej.
Czy roznoszenie ulotek uważacie za skuteczną reklamę?
Ma ktoś doświadczenie w tym temacie.
No i przede wszystkim nie wiem jak się za to zabrać od strony formalnej.
Czy potrzebuję jakieś pozwolenie z urzędu miasta?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie taka reklama jest skuteczna, zawsze czytam ulotki, te które dostaję na ulicy, jak również te które "przychodzą" do domu. Ale ciężko jednoznacznie ocenić skuteczność tego typu reklamy ponieważ jest też wiele osób, które otrzymane ulotki od razu wyrzucają do kosza.
Wydaje mi się, że żadnego pozwolenia nie potrzebujesz.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Ale ciężko jednoznacznie ocenić skuteczność tego typu reklamy ponieważ jest też wiele osób, które otrzymane ulotki od razu wyrzucają do kosza.

Na studiach uczono mnie, że skuteczność takiej reklamy to jakiś 1%. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zważ na to, że kupa ulotek trafia do kosza.
I nie dość, że rozdającym się nie chce rozdawać i je wywalają, to ludzie, którzy dostają też często robią z takimi ulotkami jedno.
Chyba, że masz jakąś nową, oryginalną działalność.

Ach i jeśli już ulotki to bardzo ważna rzecz: dowiedz się jak to jest ze zlecaniem komuś roznoszenia. O legalność, kwestię zatrudniania nieletnich itp.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po sobie wiem, że to nie jest zbyt atrakcyjne i skuteczne. Szczególnie teraz, gdy ulotki rozdawane są praktycznie na każdym rogu. Ja czasem biorę z litości dla rozdającego i wywalam do kosza od razu, często bez patrzenia o czym traktuje dana ulotka.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem dużo lepszą reklamą są np. plakaty- oby w jakiejś fajnej, rzucającej się w oczy formie i w sporej ilości Puszcza oko.
Poza tym media- lokalne gazety, tv, radio i internet oczywiście.
A jeśli to jakaś bardziej oryginalna branża to jakiś happening? Albo coś w jego stylu.

Zresztą wszystko zależy i od branży, i od wielkości miasta, i od środków na reklamę Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 04-10-2010, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Również jestem za plakatami, które - jeśli są atrakcyjne - przyciągną wzrok i uwagę, zainteresują.
Ulotki w formie zostawienia kilku w jakichś miejscach, gdzie pojawia się sporo klientów i nawet, jeśli jej nie zabiorą to rzucą okiem i mogą zapoznać się z profilem firmy.

Sama jako klient często zapisuję sobie jakiś adres do sprawdzenia w internecie z zauważonej ulotki czy plakatu. Po części ulotkami i plakatami się zajmuję, więc siedzi mi to w głowie i szukam inspiracji.
Powrót do góry

narkeli

PostWysłany: Wto 05-10-2010, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Skuteczność ulotek jest minimalna, więc nie polecam.
Według mnie najlepszym sposobem na reklamę jest Internet. Większość ludzi jeśli czegoś poszukuje wpisuje po prostu odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Oczywiście, żeby Twoja strona znalazła się na pierwszej stronie wyników podawanych przez wyszukiwarkę trzeba trochę zainwestować w pozycjonowanie. Jeśli jesteś początkującą buisnesswoman to być może nie gospodarujesz odpowiednimi środkami. W takim wypadku najlepszym wyjściem będzie reklama na forach, portalach społecznościowych, założenie oficjalnego konta firmy na fb nk, może założenie odpowiedniego bloga.

Podpis bycie lwem to nie jest kwestia grzywy
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 05-10-2010, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

narkeli napisała:
Skuteczność ulotek jest minimalna, więc nie polecam.
Według mnie najlepszym sposobem na reklamę jest Internet. Większość ludzi jeśli czegoś poszukuje wpisuje po prostu odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Oczywiście, żeby Twoja strona znalazła się na pierwszej stronie wyników podawanych przez wyszukiwarkę trzeba trochę zainwestować w pozycjonowanie. Jeśli jesteś początkującą buisnesswoman to być może nie gospodarujesz odpowiednimi środkami. W takim wypadku najlepszym wyjściem będzie reklama na forach, portalach społecznościowych, założenie oficjalnego konta firmy na fb nk, może założenie odpowiedniego bloga.

Są branże, gdzie ulotka jest podstawowym elementem reklamowym, np. pizzerie. Poza tym oczywiście internet i pozycjonowanie. Jeśli firma ma spory zasięg, warto pomyśleć o mailingu, billboardach i spotach w radio i TV. Do tego obecność na wszelkiego typu eventach, sponsorowanie w konkursach. I takie tam. Tyle, że to kosztuje trochę. Pozycjonowanie: ok 70-130 zł/mies, ulotki: od 3gr za szt - drugie tyle ich kolportaż, bilboard - ok. 1500 mies, spocik w esce - ok 3000 zł - to na początek..

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

narkeli

PostWysłany: Wto 05-10-2010, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

raptor napisała:
Są branże, gdzie ulotka jest podstawowym elementem reklamowym, np. pizzerie. Poza tym oczywiście internet i pozycjonowanie. Jeśli firma ma spory zasięg, warto pomyśleć o mailingu, billboardach i spotach w radio i TV. Do tego obecność na wszelkiego typu eventach, sponsorowanie w konkursach. I takie tam. Tyle, że to kosztuje trochę. Pozycjonowanie: ok 70-130 zł/mies, ulotki: od 3gr za szt - drugie tyle ich kolportaż, bilboard - ok. 1500 mies, spocik w esce - ok 3000 zł - to na początek..

Tak, zgadzam się, że czasami ulotka jest podstawą reklamy, ale to dotyczy tylko wąskiego grona firma. Niestety nie wiemy jaki profil ma firma autorki tematu. Co do "spociku" w TV lub radio to myślę, że jeśli kogoś byłoby stać na tego typu reklamowanie to nie pisałby na kobiecym forum z prośbą o radę.

Podpis bycie lwem to nie jest kwestia grzywy
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 06-10-2010, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie przyciągająca wzrok reklamą jest .... reklama na aucie, nie oszukujmy się w dzisiejszej dobie jest mnóstwo korków, robót drogowych i świateł gdzie przeważnie się stoi, więc jeśli stoję to przeważnie się rozglądam po autach stojących nieopodal, a jak jest oklejony reklamą to bardzo przyciąga moją uwagę, sama skorzystałam z kilku firm które wypatrzyłam w korku.
Powrót do góry

Kamila23

PostWysłany: Wto 09-11-2010, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ulotki są ulotne jak sama nazwa mówi, najlepszą formą reklamy jest wysoka pozycja w internecie no i marketing szeptany czyli rzetelna i sprawdzona informacja od osoby, która zakupiła dany produkt.

Uwagi  Zmień treść podpisu- reklama na forum jest zabroniona
dotka.
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 12-11-2010, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kamila23 napisała:
Ulotki są ulotne jak sama nazwa mówi, najlepszą formą reklamy jest wysoka pozycja w internecie no i marketing szeptany czyli rzetelna i sprawdzona informacja od osoby, która zakupiła dany produkt.

Ulotki = ulotne. Ciekawe skojarzenie Złośliwa
Pozycjonowanie strony to rzecz oczywista.
Marketing szeptany - jeśli na nim to właśnie chcesz oprzeć swoją działalność, przygotuj się na długotrwały proces.

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

Kamila23

PostWysłany: Pon 15-11-2010, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety rozczaruję Cię, nie przygotowuje się na żaden proces po prostu chciałam się podzielić informacją. Puszcza oko
Pozdrawiam.
Powrót do góry

kama-koma

Zodiak: Panna

PostWysłany: Czw 13-01-2011, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Większość ludzi bierze ulotkę i po prostu wrzuca ja do kosza. Moim zdaniem to żadna reklama.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: