Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Domowe przepisy kulinarne smaczne kulinarne dania

Ślub Kościelny
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ślub i Wesele
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
odmieniona.

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 20:59    Temat postu: Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od 2 lat jesteśmy po ślubie cywilnym. W lipcu 2014 planujemy ślub kościelny ale.... bez wesela Uśmiechnięta. Tzn dla najbliższej rodziny 30 osób, po uroczystości w kościele restauracja obiad, kawa, tort, kolacja i do domu Uśmiechnięta. Czy któraś z Was miała taką uroczystość? Jak to się sprawdza? Czekam na Wasze wspomnienia.

Podpis 22.09.2007 Zostaliśmy parą Uśmiechnięta :*
10.07.2009 Oświadczyny Uśmiechnięta Uśmiechnięta
23.07.2011 Ślub cywilny Uśmiechnięta Uśmiechnięta
26.07.2014 Ślub kościelny Uśmiechnięta

Uwagi  Zwracaj uwagę na pisownię- emotka kropki nie zastępuje, a zdania zaczynamy z wielkiej litery.
monika2222.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

lilianka11

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My braliśmy ślub konkordatowy, więc w kościele. Również mieliśmy tylko obiad w restauracji po uroczystości kościelnej. Było 30 osób. Jeżeli mam być szczera, zupełnie nie obchodziło nas co kto powie, bo to był nasz dzień i wszystko miało być ,,po naszemu". Nie słyszałam osobiście, by ktoś nas skrytykował. Na wesele nie byłoby nas stać, a dziś wiem, że nie muszę nikomu dziękować, że ktoś nam urządził wesele.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

odmieniona.

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 21:10    Temat postu: Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie. Właśnie o to chodzi, że my też sami sobie za wszystko będziemy płacić . A poza tym taka forma ślubu nam jak najbardziej odpowiada Uśmiechnięta. Powiedz mi tylko jak powiadomić rodzinę, że wesela nie będzie, tylko w takiej formie jak przedstawiałam wyżej Uśmiechnięta? Czy w restauracjach ceny są niższe niż za wesele?

Powrót do góry

lilianka11

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My płaciliśmy po 35zł za osobę. W tym był dwudaniowy obiad, soki, kawa i herbata. Tort przywieźliśmy do restauracji z rana. Szampana kupiliśmy tyle, co na jedną symboliczną lampkę za zdrowie młodej pary.
Jeśli robisz wesele, w zaproszeniach zazwyczaj jest napisane: dzień, godzina, jaki kościół, a poniżej masz informację o miejscu, w którym odbywa się wesele (większość takich zaproszeń oglądaliśmy). Nasze miały tylko miejsce na wpis odnośnie terminu ceremonii kościelnej. Kiedy goście dzwonili potwierdzić swoją obecność, informowaliśmy o tym, że po kościele obiad w restauracji i to wszystko.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

odmieniona.

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 21:24    Temat postu: Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My marzymy o tym by był to dzień tylko NASZ . Nie w naszym guście jest żeby brać kredyt na nie wiadomo jaką sumę, zrobić mega duże wesele, wszyscy będa zadowoleni a my bedzie go splacac przez kolejne 10 lat ;/. Nie usmiecha nam sie taka opcja. Wolimy pieniadze przeznaczyc na podroz poslubna czy odlozyc na pozniejsze planowane dzieciatko Uśmiechnięta. A powiedz mi Ty miałaś tylko obiad i deser i do domu tak? Bez kolacji , alkoholu czy zimnej płyty?

Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gratuluję decyzji. Uśmiechnięta
Powrót do góry

odmieniona.

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Gratuluję decyzji. Uśmiechnięta
A Ty też masz jakieś podobne doświadczenia ? Chętnie posłucham Uśmiechnięta.

Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 06-05-2013, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słyszałam, że siostra koleżanki miała taką formę wesela i chrzcin ponieważ mieli żałobę. Koleżanka wypowiadała się bardzo pozytywnie. Wszyscy posiedzieli porozmawiali. A co do cen to najlepiej zorientować się w miejscu gdzie planujecie zorganizować obiad, najlepiej jest dowiadywać się u źródła ponieważ w różnych regionach są różne ceny.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Doti1000pns

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

odmieniona - zaplanujesz skromnie, a może wyjść... z przytupem! Uśmiechnięta Ja miałam tylko ślub cywilny. Z mężem nie chcieliśmy kościelnego ze względu na nasze przekonania (ja ateistka, On agnostyk). Po uroczystości w USC był zaplanowany zwykły obiad w restauracji dla najbliższej rodziny (26 osób - przystawki, danie główne, przekąski i tort). Wszyscy do dnia dzisiejszego bardzo miło wspominają "nasze wesele", gdyż każdy tak się świetnie bawił i najadł. Wynajęliśmy malutką salę w knajpie, ze świetnym jedzeniem, w godzinach 15.00 - 20.00, a musieliśmy przedłużyć do 3.00 nad ranem. Ba! Później nawet sami kelnerzy się dołączyli. Uśmiechnięta Oprócz wyśmienitego jedzenia, dobrej obsługi, zadbaj o miejsce do tańczenia (dobre ułożenie stołów na małej powierzchni i sprzętu do odtwarzania muzyki). Mało tego, u mnie tak rozkręciła się impreza, że na bieżąco były dokładane i podgrzewane w piecu dania (nasz wybór na stół to deski różnych mięs, ryby, dodatki) w późniejszych godzinach. Zapytaj się u siebie czy jest taka możliwość. Gratuluję i powodzenia. Uśmiechnięta

Podpis „Człowieka można znacznie lepiej poznać obserwując jego reakcje wtedy, kiedy przegrywa, niż wówczas, gdy wygrywa.”
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja będę miała takie "wesele", tyle że po ślubie cywilnym. Planujemy tylko obiad + deser, a że z rodziną rzadko się widujemy w takim gronie to zamówiliśmy też zimną płytę. Za wszystko wyszło po 100zł/osobę, wiec taniej niż tradycyjne wesele.
Też wyszłam z założenia, że nie chce nikogo obciążać finansowo, bo "my chcemy wesele". Sami za wszystko zamierzamy płacić i dzięki temu też nikt nam sie nie wtrąca. Puszcza oko

Podpis 4.09.2010 * 29.12.2012 * 20.07.2013
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 9:37    Temat postu: Re Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

odmieniona. napisała:
Od 2 lat jesteśmy po ślubie cywilnym. W lipcu 2014 planujemy ślub kościelny ale.... bez wesela Uśmiechnięta. Tzn dla najbliższej rodziny 30 osób, po uroczystości w kościele restauracja obiad, kawa, tort, kolacja i do domu Uśmiechnięta. Czy któraś z Was miała taką uroczystość? Jak to się sprawdza? Czekam na Wasze wspomnienia.

Ja miałam coś takiego po cywilnym, goście byli bardzo zadowoleni, nawet mi mówili, że takie przyjęcie jest o tyle dobre bo ani się nie zmęczą imprezą ani nie czują niedosytu, tak w sam raz. Tyle, że u mnie bez tańców bo nie chciałam.

Znajoma miała takie przyjęcie po kościelnym i też sobie chwali. Wszystko zależy od nastawienia gości i tego jak całość będzie wyglądała. Jak nie będzie nudno i sztywno to wszyscy powinni być zadowoleni.
Powrót do góry

odmieniona.

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 16:26    Temat postu: Re Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Ja miałam coś takiego po cywilnym, goście byli bardzo zadowoleni, nawet mi mówili, że takie przyjęcie jest o tyle dobre bo ani się nie zmęczą imprezą ani nie czują niedosytu, tak w sam raz. Tyle, że u mnie bez tańców bo nie chciałam.

Znajoma miała takie przyjęcie po kościelnym i też sobie chwali. Wszystko zależy od nastawienia gości i tego jak całość będzie wyglądała. Jak nie będzie nudno i sztywno to wszyscy powinni być zadowoleni.

Właśnie my też chcemy bez tańców . Najbliższa rodzina ,świadkowie i koniec . Wyszło nam 30 osób .

Powrót do góry

lilianka11

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 20:31    Temat postu: Re Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

odmieniona. napisała:
A powiedz mi Ty miałaś tylko obiad i deser i do domu tak? Bez kolacji , alkoholu czy zimnej płyty?

Bez. Alkoholu sami sobie nie życzyliśmy (poza tą symboliczną lampką szampana). Po deserze i kawie do domu. Zimnej płyty też nie było, bo obiadem się wszyscy najedli i był koniec.

Podpis 25.08.2012
Powrót do góry

odmieniona.

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 22:42    Temat postu: Re Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

lilianka11 napisała:
Bez. Alkoholu sami sobie nie życzyliśmy (poza tą symboliczną lampką szampana). Po deserze i kawie do domu. Zimnej płyty też nie było, bo obiadem się wszyscy najedli i był koniec.
Czyli tak mniej więcej o której miałaś koniec? I potem do domku tak ? a na drugi dzień zapraszałaś kogoś do domu lub jakaś imprezka dla znajomych? Myślę nad taką koncepcją .

Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 07-05-2013, 23:04    Temat postu: Re Ślub Kościelny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

odmieniona. napisała:
a na drugi dzień zapraszałaś kogoś do domu lub jakaś imprezka dla znajomych? Myślę nad taką koncepcją .

Jak masz ochotę zaprosić znajomych to ich po prostu zaproś. Myślę, że takie rozwiązanie jest bardzo fajne.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ślub i Wesele Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: