Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Smaki z dzieciństwa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawdzone przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 22-03-2011, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim ulubionym smakiem z dzieciństwa była przedszkolna kaszka manna polana syropem malinowym.. Mmmm.Uśmiechnięta

Oprócz tego ryż prażony, oranżadka w proszku i vibovit na sucho.Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

graszka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lody " bambino', oranżada w proszku i placki ziemniaczane pieczone na blasze przez moją cudowną Babcię. Nikt, nigdy takich dobrych nie robił, pamiętam ten smak do dziś.

Podpis Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy... Gdy dowiadujemy się, że Ktoś nas kocha.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pamiętam napoje gazowane w dużych szklanych butelkach- Kaskada albo Ptyś. Złośliwa Pyszne były, zwłaszcza jak były zimne.
Były jeszcze takie żelki w kształcie zwierząt, duże pojedynczo pakowane. Oranżada w proszku w takich długich słomkach, co odgryzało się końcówkę i sypało prosto do buzi. Równego rodzaju chipsy ze StarFoods (chyba), z których zbierało się żetony z gwiezdnych wojen a później były postacie z bajek Dysneya. Takie czekoladki "Kocie języczki", flipsy, lody wodne, gumy "shock" co wykrzywiały buzię, takie kolorowe galaretki w kształcie kawałków pomarańczy w okrągłym pudełku... Oj dużo tego. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z dzieciństwa to pamiętam,że lubiłam jeść kanapki z żółtym serem i powidłami śliwkowymi. Bardzo szczęśliwa
Jeszcze jadłam andruty, oranżadkę w proszku, lody wodne o smaku coli.
Powrót do góry

Buncolowa

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smak z dzieciwnstwa? Zdecydowanie smak kanapek z maslem i cukrem. Kiedy caly dzien siedzialo sie na piaskownicy, wbiegalo na chwile do domu napic sie i byle szybko cos wszamac. Napalony

Podpis ` Przepraszam, ze jestem soba.
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja pamiętam czekoladowe skorupki (takie jak z jajka niespodzianki) na wagę. Pyszne były, a dzieciaki za tym szalały. Bardzo szczęśliwa

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Czw 16-06-2011, 5:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeszcze mi się przypomniało... Szczypa z odpustu. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 16-06-2011, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Jeszcze mi się przypomniało... Szczypa z odpustu. Bardzo szczęśliwa

Ja co prawda nigdy nie kupowałam jej na odpuście w dzieciństwie, ale moja teściowa kupuje moim dzieciaczkom i one ją bardzo lubią. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 16-06-2011, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja Pra babcia jak jeszcze żyła [*] To robiła taki ejabłka na patyku i polewała je czekoladą. Coś nieziemskiego! Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie to z tych kupnych to oranżadki w tych rurkach plastikowych, vibovit, chipsy star chips serowe i oczywiście frugo Uśmiechnięta.

Z tych robionych to placki ziemniaczane ze śmietaną, chałka mojej prababci (niestety jej już nie skosztuję ) i barszczyk biały też produkcji prababci. Jeszcze chleb z masłem i cukrem, no i szarlotka babci ( musze ja namówic jak wróci z wojaży). A jeszcze herbata z mlekiem, której teraz nie tknę i racuchy z jabłkami. Z tego co jeszcze pamiętam to zupy owocowe jakie robił babcia mojej koleżanki z dzieciństwa. Ja byłam niejadkiem ale te zupy to wcinałam aż mi sie uszy trzęsły. Praktycznie całe wakacje sie u nich stołowałam.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kogiel-mogiel (albo kogel-mogel) Bardzo szczęśliwa, albo placki z ciasta na makaron pieczone na blasze,na starym piecu. Pamiętam jeszcze rabarbar maczany w cukrze, jedzony na surowo Bardzo szczęśliwa

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kogel-mogel, kopytka, murzynek robiony przez moją kochaną babcie! Uśmiechnięta

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O rany, prawie wszystko co wypisałyście to mi się kojarzy.Uśmiechnięta
Vibowit, Frugo, kocie języczki, oranżadki w proszku w tych rurkach, galaretki, kogel-mogel, chipsy star chips- były takie jakby łapki chyba keczupowe czy coś w tym stylu, gwiazdki milki way'a, takie czekoladowe białe i ciemne misie malutkie, kanapki z masłem i cukrem(my z siostrą je udoskonaliłyśmy i podgrzewałysmy w mikrofali), lody z torebki robione w domu(one miały taki inny smak....mmm:) ), flipsy(ostatnio gdzieś znalazłam truskawkowe i kupiłam Bardzo szczęśliwa ), busy-lody wodne, szyszki, andruty, cukierki eklersy-czy coś w tym stylu, w fioletowo złotym opakowaniu, kolorki na jęzorki- lody... I napewno dużo innych, ale to jak sobie przypomnę.! Bardzo szczęśliwa

A i jeszcze desery mojej mamy- do dziś pamiętam te desery i choć czasami znów je robi- jakoś wtedy miały bardziej magiczny smakl... Rozmarzony

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Kogiel-mogiel (albo kogel-mogel) Bardzo szczęśliwa, albo placki z ciasta na makaron pieczone na blasze,na starym piecu. Pamiętam jeszcze rabarbar maczany w cukrze, jedzony na surowo Bardzo szczęśliwa

O tak, te placki z blachy! Crazy I rabarbar... Zakochany
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sob 18-06-2011, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pamiętam jeszcze blok czekoladowy, ale dzisiaj już bym tego nie tknęła Złośliwa

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawdzone przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: