Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Smaki z dzieciństwa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawdzone przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
królik

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 15:56    Temat postu: Smaki z dzieciństwa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam, ostatnio przypomniałyście mi o zbożowej kawie. Uśmiechnięta A to jest właśnie jedna z rzeczy, która mi przypomina smak dzieciństwa.

Czy pamiętacie jak smakowało Wasze dzieciństwo?

Poprzypominajmy sobie trochę smaków, może warto będzie znowu ich poszukać. Uśmiechnięta

Podpis "Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic, a nic..." Dżem Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fajny temat Uśmiechnięta. Ja z takich domowych smaków, których dziś już brakuje, pamiętam takie mięsko z tłuszczykiem do smarowania kanapek, w słoiczkach mama robiła Uśmiechnięta. No i kapustę kiszoną, ser i pierogi mojej zmarłej babci. A z kupnych to pamiętam, jak z rodzeństwem zajadaliśmy się flipsami i prażynkami o wspaniałych smakach, chio chipsami w takiej czerwono-przezroczystej paczuszce (każde następne już nie smakowały tak samo), czekoladkami Magic Stars (u nas już ich nie ma), masłem czekoladowym Milky Way (mmm!) i popijaliśmy na urodziny Piccolo Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mari_cruz napisała:
pamiętam takie mięsko z tłuszczykiem do smarowania kanapek, w słoiczkach mama robiła Uśmiechnięta.

Moja mama do tej pory to robi, ale ja nie tykam tego, bo tłuste Złośliwa.

A ze smaków z dawnych lat to mi się kojarzą pierożki drożdżowe od prababci. I choć teraz robi się takie same to nigdy nie będą jak te babcine...

Zawsze lubiłam jeść chleb z wodą i cukrem lub śmietana i cukrem. teraz raczej się nie skuszę Złośliwa.
Flipsy (jeśli nazwy nie mylę) to czekoladowe Bardzo szczęśliwa.

No i Vibovit- który mogłam jeść saszetkami Bardzo szczęśliwa.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016

Ostatnio zmieniony przez monika2222 dnia Pon 21-03-2011, 16:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chleb z cukrem! Tak! Uśmiechnięta.

Zapomniałam o Vibovicie Uśmiechnięta. My dla odmiany wyjadaliśmy z szaszetem Visolvit, jakoś bardziej nam smakował. A były też takie witaminy do ssania dla dzieci w postaci kolorowych tabletek - mama nas od nich odganiała, bo traktowaliśmy je jak cukierki.

A jak byłam zupełnie malutka, to strasznie lubiłam śmietankę do kawy w proszku jeść Neutralna.
Powrót do góry

mtmt

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja pamiętam gumę Donald, Uśmiechnięta wiele bym oddała żeby jej jeszcze raz spróbować Bardzo szczęśliwa.
I jeszcze były takie wafelki kuku ruku Uśmiechnięta. Też fantastyczne Uśmiechnięta.

Podpis Szczęśliwa żona i mama Uśmiechnięta)
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mari_cruz napisała:
A jak byłam zupełnie malutka, to strasznie lubiłam śmietankę do kawy w proszku jeść Neutralna.

Ja też Bardzo szczęśliwa.
Poza tym- i do tej pory mi zostało- surowe ciasto. ez różnicy czy to jakieś ucierane, kruche czy drożdżowe- nie mogę się mu oprzeć i zawsze trochę zjem przy robieniu ciasta Zakłopotana.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja dodam jeszcze chleb ze śmietaną i cukrem.
Galaretka w torebce ( taka do rozpuszczenia i np. do ciasta ) jedzona paluchem.
To takie dwie najstarsze smaki jakie pamiętam. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

mtmt

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śmietankę do kawy też wyjadałam,. Teraz jeszcze przyszły mi do głowy takie ptysie co się nadziewało miodem,pychotka Uśmiechnięta .

Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaki dzieciństwa, dużo ich było.
Babcine:
- pączki, ciastka, pierogi, kiszone ogórki, szarlotka, kluski na parzę, uszka wigilijne, mleko prosto od krowy. Bardzo szczęśliwa
Mam to szczęście że jak jadę do babci, to mogę poczuć się jak za dawnych czasów, bo zawsze jakieś smakołyki z dzieciństwa babcia robi. Uśmiechnięta

Jak mi się coś przypomni to się odezwę. Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do gumy Donald dodam jeszcze gumę Turbo Uśmiechnięta. Nie dość, że była pyszna i super balony się z niej robiło, to jeszcze miała papierowe obrazki z samochodami Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mari_cruz napisała:
Do gumy Donald dodam jeszcze gumę Turbo Uśmiechnięta. Nie dość, że była pyszna i super balony się z niej robiło, to jeszcze miała papierowe obrazki z samochodami Uśmiechnięta.

Pamiętam pamiętam - wszystkie pieniądze wydawałem na te gumy. Przewraca oczami

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Flipsy - uwielbiałam czekoladowe, truskawkowe i toffi. ALe ja się nimi zajadałam w szkole średniej. Stara jestem. Zakłopotana
Pamiętam gumy Turbo i Donald.
No i nigdy nie zapomnę smaku wafli z kremem z mleka w proszku.
A jak byłam bardzo mała, to na śniadanie uwielbiałam jeść z moim wujkiem 'snelkę' - chleb pokrojony w kostkę i zalany ciepłym mlekiem. Dziś chyba bym tego nie tknęła.
W czasie postu pamiętam też chleb z olejem. Uśmiechnięta

Mari gwiazdki Magic Stars kupuję moim dzieciaczkom, u nas są dostępne. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

mtmt

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A u nas jeszcze była oranżada w foliowych torebkach, wtykało się w taką torebkę słomkę i już Uśmiechnięta. Była pomarańczowa i cola Uśmiechnięta.
A te obrazki z gum do żucia to się zbierało, potem wymieniało... Co za czasy piękne były Uśmiechnięta.

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mtmt napisała:
A te obrazki z gum do żucia to się zbierało, potem wymieniało... Co za czasy piękne były Uśmiechnięta.

Pamietam też katalogi co się naklejało obrazki z gum. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

mtmt

PostWysłany: Pon 21-03-2011, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Usiłuję sobie wyobrazić jak może smakować chleb ze śmietaną a tym bardziej z olejem... Jakoś nie mogę Zszokowana > Chyba sporo mnie jednak ominęło Bardzo szczęśliwa .

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawdzone przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: