Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Smażone banany z lodami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Desery bez pieczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KatOsu

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 24-03-2007, 12:59    Temat postu: Smażone banany z lodami Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja podaje mój ukochany - prosty deser:

Smażone banany z lodami (na 3 porcje - zależy do ilości bananów)

3 banany
3 duże łyżki cukru (najlepiej brązowego)
1/4 kostki masła
cynamon
sok z 1 pomarańczy
rum (lub inny alkohol)
lody bakaliowe

Masło rozpuścić, dodać cukier, wymieszać razem, wyłożyć na patelni banany przekrojone wzdłuż i przekrojone na pół, stroną przekrojoną do dołu, zalać to szybciutko sokiem z pomarańczy, smażyć razem chwilkę aż banany będą miękkie, najlepiej smażyć z dwóch stron, posypać banany cynamonem, nie żałować Puszcza oko Pod koniec smażenia zalewamy wszystko alkoholem, tak ok 10 ml i podpalamy, kiedy płomień zgaśnie wykładamy po 4 kawałki bananów na talerzyk, na to gałka lodów i zalewamy to sosem z patelni (mm, on jest najlepszy) i szybciutko jemy, gwarantuję miłe doznania podniebienia ^^ Puszcza oko

Podpis "Ci, którzy ryzykują żyją krótko...ale ci, którzy nie ryzykują - nie żyją wcale!"
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 24-03-2007, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

KatOsu pozwolisz, że podepnę się pod Twój przepis i wstawię przepis na pieczone banany w cieście. Puszcza oko

Składniki:
Banany
Ciasto naleśnikowe (ale bardzo gęste)
Lody lub syrop czekoladowy

Banany kroimy w ćwiartki, zanurzamy w cieście naleśnikowym i wykładamy na dobrze rozgrzanej patelni (z dosyć dużą ilością oleju lub masła), smażymy z obu stron. Wykładamy na talerzyk, dodając lody, syrop czekoladowy lub inne pyszności... I smacznego. Złośliwa
Powrót do góry

jotemka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 19-04-2008, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny...ja robiłam te banany z tego przepisu
Banany najlepiej dosyc dojrzałe (dowolna ilośc sztuk)

Ciasto:
1/2 litra mleka
1 całe jajko,
3-4 łyżeczki cukru
1 cukier waniliowy
szczypta soli,
mąka do gęstości
olej do smażenia
Banany obieramy ze skórki i kroimy je wzdłóż, a nastepnie na mniejsze cześci.
Z podanych składników przygotowujemy mikserem ciasto i na koniec dodajemy do gęstości mąkę.
Ciasto powinno byc dosyć gęste tak, aby dobrze oklejało zanurzane w nim banany.
Banany smażymy na dobrze rozgrzanym oleju na złoty kolor i podajemy gorące z cukrem puderem lub z bitą śmietaną !
Deser palce lizać !!!! Szybki i prosty wy wykonaniu !!! Polecam !!!

Bałam się tych eksperymentów....bo pierwszy raz robiłam na urodziny...wiec musiały być pysznę!!!!
I wiecie co??? te banany są zajebiste POLECAM!!!!!!!
Powrót do góry

toffinek

PostWysłany: Nie 20-04-2008, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepisy super Uśmiechnięta. Uwielbiam banany Uśmiechnięta
Powrót do góry

czarnywas

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sro 27-05-2009, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja sie chce podzielic najszybszym sposobem na piekne, dobre lody, jaki znam. Ostatnio dostalam od kolezanki syrop elite-curacao. Nie bardzo wiedzialam, jak go zastosowac, wiec pytalam tu i tam, wszedzie mnie zarzucano przepisami na drinki, ale ja srednio lubie alkohol... Wiec: poszlam do sklepu, kupilam lody carte d'or waniliowe, banany, pomarancze i... nalozylam lody do spodeczka, wkroilam owoce, polalam syropem .... cos pysznego! polecam!
Powrót do góry

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 28-05-2009, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mmmm... Aż mi ślinka pociekła. Złośliwa

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

czarnywas

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 29-05-2009, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I dzisiaj wpadla na chwile siostr5a z rodzina i zrobilam to samo... Zajadali sie;)
Powrót do góry

pstryk

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 04-06-2009, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

czarnywas napisała:
A ja sie chce podzielic najszybszym sposobem na piekne, dobre lody, jaki znam. Ostatnio dostalam od kolezanki syrop elite-curacao.

A czy w takim syropie nie ma alkoholu?
Powrót do góry

czarnywas

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sob 06-06-2009, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zszokowana Nie, nie ma... to syrop glukozowo-fruktozowy, woda i zageszczony sok owocowy:).
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Desery bez pieczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: