Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Soczewki kontaktowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 07-05-2007, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co pamiętam to nie, jakieś 5 - 10 zł (jesli mówimy o miesięcznych).

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 07-05-2007, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyznaje od razu, że się na soczewkach nie znam, ale studiowała ze mną na roku dziewczyna, która każdego dnia przychodziła na zajęcia z innym kolorem oczu Zszokowana Raz miała czarne, raz niebieskie, innym razem szare. Wyglądało to strasznie nienaturalnie przynajmniej dla mnie i rozmawiajac z nią, za każdym razem miałam wrażenie jakby to była inna osoba Niezdecydowana

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pracowałam w Bausch-u. Tzn. nadal niby pracuje tyle że od 2 lat siedzę w domu z dzieciakami Bardzo szczęśliwa .
Sama też nosiłam soczewki. Ale jak sie cale zycie nosi okulary to trudno się odzwyczaić i zawsze wracałam do okularków. Zdarzyo mi sie też kiedyś na soczewki odruchowo założyć okulary Bardzo szczęśliwa . Ale szybko je zdejmowałam.

Najlepsze zawsze będą jednodniowe. Jednak są bardzo drogie jeśli ktoś chciałby je nosić codziennie. Moi znajomi bardzo chwalą sobie kwartalne. Jak już sie nauczysz zakładania, zdejmowania i czyszczenia bez uszkodzenia soczewki to jest to bardzo dobry rodzaj soczewki - i ekonomiczny.

Alejak już dziewczyny pisały wcześniej - warto używać kropelek nawilżających aby nie mieś "suchego oka". Szczególnie jesli długo się siedzi przed monitorem ( komp., tv), czy w klimatyzacji, czy w zadymionym pomieszczeniu. Czasami można sobie też zakroplić z braku laku solą fizjologiczną lub płynem czyszczącym.
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może wstyd się przyznać, ale ja nigdy nie używałam żadnych kropelek Przewraca oczami .

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuje dziewczyny za wpis ! Kwiatek

Mam jeszcze pytanko czy nie wiecie - Czy można mokrymi rękami zakładać soczewki ?

A teraz moje spostrzeżenie. Jako świeżak w tych sprawach, oczywiście jestem "podjarana" bo wszystko widzę Bardzo szczęśliwa, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że świat jest taki kwadratowy Bardzo szczęśliwa. Jak popatrzyłam w sklepie na regał z pudełeczkami wmurowało mnie. Jako astygmata z widzeniem kątów, krawędzi, obrysów przedmiotów było u mnie kiepsko. Ale teraz Cool . No dobra od razu mi fajniej jak się podzieliłam moim uchachaniem Bardzo szczęśliwa .
Używam też ACUVUE AVANCE Johanson&Johanson tylko że for Astigmatism. Zadowolona bardzo, soczewka extra się układa. Nawet jak ją troszkę mne próbując sciągnąć ona spowrotem uklada się na oku. Zakładanie dla mnie jest extra tylko nie umiem ściągać za bardzo. Pierwszy raz to siedziałam około 40 minut z bratem w damskiej toalecie na uczelni, aż wkońcu mi wyciągnął.

Co do kolorowych soczewek, jeśli ktoś się decyduje - właśnie mam przed sobą ulotkę Ciba vision i piszę żeby pytać o kartę klienta dzięki której dostanie się opakowanie soczewek gratis. Przewraca oczami Jest fajny kolorek moonlight z takimi jakby rozbłyskami od źrenic - efekciarskie. Bardzo szczęśliwa

Dołączone po 3 minutach 11 sekundach:

A i pelku kwartalne znaczy się na 15 dni ? Nieźle z tymi okularkami Bardzo szczęśliwa.
Sól fizjologiczna Zszokowana ! Zapamiętam Bardzo szczęśliwa .

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

madzia

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa czy na tej ulotce nie ma gdzieś podanej stronki tej firmy Podejrzliwa?
Poczytałabym sobie co tam proponuję Puszcza oko.

[*]
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie www.cibavision.pl Puszcza oko .

Powrót do góry

madzia

PostWysłany: Wto 08-05-2007, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki bardzo MaYu.
Już pobuszowałam po stronce Puszcza oko.

[*]
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Sro 09-05-2007, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa napisała:

A i pelku kwartalne znaczy się na 15 dni ? Nieźle z tymi okularkami Bardzo szczęśliwa.
Sól fizjologiczna Zszokowana ! Zapamiętam Bardzo szczęśliwa .

Kwartalne- tzn. na trzy miesiące. Jak ktoś opanuje sztukę mycia i zakładania bez uszkadzania soczewek to takie kwartalne wychodzą dość tanio.
Sól fizjologiczna dobrze nawilża. Z braku laku można też umyć soczewkę. Ale nie można tego robić bez przerwy ( tylko naprawdę bardzo okazjonalnie) bo sól nie oczyszcza tak soczewki jak płyn. A zła higiena może spowodować wiele problemów (np. zapalenie spojówki).

Jeśli chodzi o te mokre ręce to soczewka może sie poprostu do nich kleić i to utrudni jej zakładanie. Ale soczewka sama też jest lekko wilgotna bo w końcu ja wyciągasz z pojemniczka z płynem i wkładasz.

Autor postu otrzymał pochwałę.
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-05-2007, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki! Puszcza oko A tą sól mieszamy z wodą ? w jakiś proporcjach czy tak na oczko Bardzo szczęśliwa. (Tak w razie Wu ) Przewraca oczami

Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Sro 09-05-2007, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa napisała:
Dzięki! Puszcza oko A tą sól mieszamy z wodą ? w jakiś proporcjach czy tak na oczko Bardzo szczęśliwa. (Tak w razie Wu ) Przewraca oczami

Tylko sół fizjologiczna( to jest płyn sprzedawany w małych fiolkach w aptece).
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Peelciu skarbnico wiedzy Bardzo szczęśliwa A ja się chciałam zapytać o soczewki stałe. Tzn takie których nie trzeba ściągac na noc. Jak to z nimi naprawdę jest?

Pytam, bo mojemu mężowi ostatnio sprzedano soczewki i koleś wcisnął mu, że to są soczewki stałe - miesięczne. Powiedział, że jak raz włoży przez miesiąc nie musi ich ściągać. Przewraca oczami Okazało się jednak, że facet zrobił go w balona, bo soczewki są normalne do ściągania na noc.

Chciałabym się dowiedzieć jak rozpoznać soczewki stałe? I jeśli się zrobi taki zakup to jak się zachowywać? Tzn. Czy faktycznie można w nich chodzić nie przerwanie przez 4 tygodnie, czy trzeba raz w tygodniu je przeczyścić, czy jesli je traktujemy jako zwykłe soczewki to mają dłuższą żywotność? No i co tam jeszcze Ci przyjdzie do głowy. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Są takie. W Bauschu to soczewki PURE VISION. Zakładasz i miesiąc w nich latasz. Jest jednaj jedno ale. Niektórzy sobie je chwalą. Ale inni i tak je często zdejmuja i czyszczą i zakraplają sztuczne łzy do oczy. Zależy wszystko od oka. Czasami okulista widząc ze pacjent może mieś "suche oko" zapisze takie soczewki ale poprosi aby ich używać jak zwykłe miesieczne, czyli zdejmować, myć i przechowywać przez noc w pojemniczku z płynem. Chodzi tu o materiał z którego jest ona wwykonana ( czy jakoś tak - już dokładnie nie pamiętam).

Sama nie rozpoznasz takich soczewek. Musisz poprostu poczytać o rodzajach soczewekdanej firmy ( na stronach www lub w katalogach produktów które mają optycy sprzedający soczewki).
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzieki peel. A jeszcze pytanko, czy w takim razie nie przedłuża się, ani nie skraca ważność takiej soczewki, jeśli ściągamy ją na noc i moczymy w płynie?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Dzieki peel. A jeszcze pytanko, czy w takim razie nie przedłuża się, ani nie skraca ważność takiej soczewki, jeśli ściągamy ją na noc i moczymy w płynie?

nie. Miesiąc to miesiąc.
Ale nie jestem pewna jak to wygląda jeśli w miesiącu założymy ją tylko np.2 razy. Tu już trzeba się upewnić u optyka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

Skocz do: