Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Soczewki kontaktowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 10-12-2010, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam pytanie. Uśmiechnięta Napaliłam się okropnie żeby zrobić sobie soczewki. Miałam już je robić na wakacje, ale jakoś nie wyszło i teraz znów mam fazę.
Chciałam zapytać na jaki koszt na dzień dobry powinnam się przygotować? Chciałabym nosić jednodniówki z różnych powodów.
Oczywiście pójdę do Vission albo Vobisa spytać jak to cenowo wygląda, ale jestem niecierpliwa i chciałabym wiedzieć już ile to będzie kosztować. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

martunia_12

PostWysłany: Sob 11-12-2010, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w zeszłym roku zaczęłam nosić soczewki jednodniowe. Kupowałam je w Vision i za dwa opakowania (na jeden miesiąc) zapłaciłam niecałe 200 zł.

Podpis 14.08.2010 inlove
Powrót do góry

aleksandraa1111

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 15-12-2010, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny a używałyście może soczewek kolorowych colourVue? Przymierzam się do zamówienia na allegro pretty hazel, brązowych. Warto? Może macie jakieś inne z allegro które polecacie ?
Powrót do góry

popilnuj

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 03-01-2012, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat soczewek, być może któraś z was nosi bądź wie więcej niż ja i może się tym podzielić. Mianowicie, sprawa dotyczy soczewek kolorowych. Wzrok mam dobry, badałam się w wakacje. Chyba że coś od tamtego czasu się zmieniło. Ponadto, mój naturalny kolor oczu to niebieski, nie ciemne nie jasne - po prostu niebieski w najczystszej postaci. I tutaj tkwi problem, gdyż chciałabym nabyć soczewki koloru ciemny niebieski, ciemniejszy od mojego naturalnego bądź brązowe. Słyszałam co nie co na temat takich wariacji, że to nie zdrowo i oczy bardzo się męczą. Niby odbierają wtedy źle promienie słoneczne, nie są tak czułe i niszczy się mój "asortyment" oczny. Nie byłam u optyka, czy chociażby okulisty w tejże sprawie. Jak sądzicie? Powinnam skonsultować to z lekarzem? Macie jakieś doświadczenia, jakieś "za" czy "przeciw" ?

Przejrzałam temat ale jakoś nie znalazłam konkretów których szukam Uśmiechnięta.

Podpis porozmawiajmy o ...
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, czy któraś z was miała soczewki toryczne night&day?

Albo same toryczne, albo same night and day?

I ostatnie pytanko: kupowałyście w sklepie internetowym kiedyś soczewki? Bo są tylko 2 sklepy, które umożliwiają na lewe i prawe oko inne soczewki a ja tak potrzebuję.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Julianka

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Czw 12-07-2012, 12:35    Temat postu: Soczewki kontaktowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem dlaczego ,ale mam uraz do soczewek,póki co okulistka przepisała mi okulary,a i tak ciągle zapominam je wkładać.Siedzenie przed kompem niestety wzrok psuje,ale o soczewkach wolę nie myśleć,bo....obce ciało wpychać na oko?. Uśmiechnięta
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 12-07-2012, 12:49    Temat postu: Re Soczewki kontaktowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Julianka napisała:
Nie wiem dlaczego ,ale mam uraz do soczewek,póki co okulistka przepisała mi okulary,a i tak ciągle zapominam je wkładać.Siedzenie przed kompem niestety wzrok psuje,ale o soczewkach wolę nie myśleć,bo....obce ciało wpychać na oko?. Uśmiechnięta

A czemu masz uraz? Miałaś je kiedykolwiek na sobie?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

PostWysłany: Czw 12-07-2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chcę kupic swoje pierwsze soczewki, ale nie mam pojęcia jakie.
Doradzicie?

Podpis ,,Każdy ma swojego anioła.''
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 12-07-2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

EgzystencjalnyPaw napisała:
Doradzicie?

Okulista powinien Ci doradzic, nie my. Lekarz dobiera soczewki odpowiednie dla danej osoby.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk

PostWysłany: Czw 12-07-2012, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

EgzystencjalnyPaw napisała:
Doradzicie?

Dokładnie tak jak pisze ZieloneOczko ja mogę jeszcze doradzić żeby do okulisty wybrać się bez makijażu i z krótkimi paznokciami, znacznie ułatwia zakładanie soczewek, zwłaszcza początkującym.

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

Julianka

PostWysłany: Pią 13-07-2012, 7:50    Temat postu: Re Soczewki kontaktowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
A czemu masz uraz? Miałaś je kiedykolwiek na sobie?

Nie, nigdy nie miałam, ale gdzieś boję się czekokolwiek, jeśli chodzi o oczy.
Przy zakrapianu nieraz oczu mam problemy, a co dopiero jeśli przyszłoby mi włożyć soczewkę. Pozdrawiam. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

milka

PostWysłany: Pią 13-07-2012, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Soczewki to nic strasznego, kwestia nauczenia się jak prawidłowo je zakładać. Zazwyczaj takie nauki prowadzi okulista, który pomaga dobrać odpowiednie soczewki. Jak ja byłam na takiej wizycie to Pan dr mi je nałożył, zdjął, później sama kilka razy miałam je przy lusterku nałożyć i zdjąć aż mi to zaczęło wychodzić i przestałam się bać. Najważniejsze żeby pierwszych soczewek nie kupować z uwagi na modę czy namowę koleżanki ale żeby na prawdę sumiennie przejść się do okulisty, powiedzieć jakie ma się oczekiwania, ew. jakie problemy z oczami (nie chodzi mi o wadę bo to oczywiste ale np. o efekt suchego oka, częste zaczerwienienia itd). Wówczas zostanie dobrany także płyn do soczewek i kropelki a później to już sama radość z noszenia Uśmiechnięta.

Ja osobiście noszę soczewki 3 tygodniowe Johnson&Johnson

Podpis jakoś w lipcu 2008 r. trafiła nas strzała amora:*
27.09.2008 r. padło najważniejsze pytanie :*
29.08.2009 r. przysięgliśmy sobie dozgonną miłość aż po grób :*
Powrót do góry

Julianka

PostWysłany: Pią 13-07-2012, 9:24    Temat postu: Soczewki kontaktowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z pewnością macie rację, ale ja zanim by mi ktokolwiek ją założył, upłakałabym się jak bóbr. Widocznie mam takie wrażliwe oczy. Jedynie pozostają mi bryle, chociaż zgadzam się, że soczewki to jest pewnego rodzaju wygoda. Ale widocznie nie dla każdego . Pa. Puszcza oko Uśmiechnięta
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk

PostWysłany: Pią 13-07-2012, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się zawsze upłakałam kiedy chciałam chociażby namalować kreskę kredką do oczu a soczewki wkładam bez problemu.
Tak jak dziewczyny mówią kwestia przyzwyczajenia.
U okulisty dostaje się chyba taki pakiet startowy, więc można spróbować bez dodatkowych kosztów.
Ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania bez soczewek, okulary mnie strasznie drażnią.

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

milka

PostWysłany: Pią 13-07-2012, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, ja pierwsze soczewki dostałam "gratis" Puszcza oko.

Podpis jakoś w lipcu 2008 r. trafiła nas strzała amora:*
27.09.2008 r. padło najważniejsze pytanie :*
29.08.2009 r. przysięgliśmy sobie dozgonną miłość aż po grób :*
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

Skocz do: