Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Soczewki kontaktowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julianka

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 14-07-2012, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

flo napisała:
Ja się zawsze upłakałam kiedy chciałam chociażby namalować kreskę kredką do oczu a soczewki wkładam bez problemu.
Tak jak dziewczyny mówią kwestia przyzwyczajenia.
U okulisty dostaje się chyba taki pakiet startowy, więc można spróbować bez dodatkowych kosztów.
Ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania bez soczewek, okulary mnie strasznie drażnią.

Możliwe, że to także kwestia przyzwyczajenia, ale mimo wszystko, jeśli o mnie chodzi coś mnie odrzuca, nie wiem o co chodzi, ale mam przed tym jakiś niewytłumaczalny, dziwny lęk. Czasami się i takie coś może zdarzać. Ludzie miewają nieraz dziwne fobie. Smutna Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk

PostWysłany: Sob 14-07-2012, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Julianka oczywiście masz rację.
Tak jak ja nie cierpię okularów na nosie tak ktoś może nie cierpieć grzebania sobie w oku Puszcza oko .
Moja mama ucieka gdzie pieprz rośnie, kiedy ja tylko sięgam po płyn do soczewek Puszcza oko

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

Julianka

PostWysłany: Wto 17-07-2012, 14:40    Temat postu: Soczewki kontaktowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie, czyli, że Twoja mama też się denerwuje, że możesz sobie np. uszkodzić oko, albo pewno się dziwi, że ludzie mają jakieś widzimisię? i nie wiedzą już co wymyśleć?, że innymi słowy wygłupiają się?. Znam też ten ból, moja mama ma dokładnie to samo, a zresztą właśnie ja też, jak wspomniałam. Chociaż wszyscy mówią, że to jest wygoda. Trzymaj się i do usłyszenia. Pa.
Powrót do góry

KamilaKa

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 31-07-2012, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja noszę zamiennie okulary z soczewkami. Okulary mam fajne (Ray Ban;) ) a soczewki Eyeye Bioxy. Polecam wszystkim dziewczynom, któe mają problemy z alergią.
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 01-08-2012, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Soczewki to fajna sprawa, są wygodne i nie muszę aż tak ukazać jak na okulary.
Powrót do góry

misia-kotka

PostWysłany: Sro 01-08-2012, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja noszę soczewki już od 7 lat. Uśmiechnięta Pamiętam, że początkowo zdecydowałam się na nie tylko po to, żeby je nosić na jakieś imprezy, ale szybko okazało się, że są one bardzo wygodne (np. na basenie czy chociażby przy zerkaniu w bok nie trzeba przekręcać głowy, tylko wystarczy zrobić zeza i wszystko dokładnie widać Bardzo szczęśliwa ).
Okulary i tak noszę, ale tylko wtedy, kiedy nie wychodzę z domu albo kiedy już naprawdę nie chce mi się zakładać soczewek. Puszcza oko
Powrót do góry

KamilaKa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 02-08-2012, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A Jakie soczewki nosicie? Bo ja chodzę w Moistach, ale zastanawiam się nad zmianą...
Powrót do góry

ulalenka

PostWysłany: Pon 27-08-2012, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nosze okulary i włożenie czegoś do oka mnie przeraża ale jeszcze bardziej to, że później trzeba wyjąć taka soczewkę ponad moje siły.
Powrót do góry

KamilaKa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 12-09-2012, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ulalenka - nie jest to takie złe. Uśmiechnięta Tez na poczatku się balam zakladania soczewek, ale z biegiem czasu okazalo się, że nie jest to takie straszne. Uśmiechnięta Najlepiej jest, żeby okulista pokazał ci jak ubierac soczewki...
Powrót do góry

pauli_25

PostWysłany: Pon 24-09-2012, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja noszę pure vision z firmy bausch@lomb. To są soczewki, których nie trzeba ściągać na noc, aczkolwiek lekarze wolą, żeby od czasu do czasu dawać oczom odpocząć. Uśmiechnięta Polecam je, są naprawdę świetne. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Sro 12-06-2013, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odświeżam wątek.

Zastanawiam się czy mi się wyczerpały oczy do noszenia soczewek czy może jakieś krople mi pomogą. Jak zakładam soczewki to jest ok przez godzinę, dwie a potem zaczynają mi przeszkadzać. Zachodzą jakby mgłą. Muszę często mrugać przez co oczy mi się męczą. Kiedyś stosowałam krople na suche oczy jak już zdjęłam soczewki. Teraz nie mam tych kropli ale zastanawiam się czy nie przejść na okulary. Co prawda i tak noszę 50% okulary i 50% soczewki no a teraz zastanawiam się czy nie zrezygnować z soczewek. A jak noszę okulary długo to boli mnie za uszami. Śmiejąca się

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 12-06-2013, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Linka napisała:
Odświeżam wątek.

Zastanawiam się czy mi się wyczerpały oczy do noszenia soczewek czy może jakieś krople mi pomogą. Jak zakładam soczewki to jest ok przez godzinę, dwie a potem zaczynają mi przeszkadzać. Zachodzą jakby mgłą. Muszę często mrugać przez co oczy mi się męczą. Kiedyś stosowałam krople na suche oczy jak już zdjęłam soczewki. Teraz nie mam tych kropli ale zastanawiam się czy nie przejść na okulary. Co prawda i tak noszę 50% okulary i 50% soczewki no a teraz zastanawiam się czy nie zrezygnować z soczewek. A jak noszę okulary długo to boli mnie za uszami. Śmiejąca się

Najprawdopodobniej masz zespół suchego oka. Noszę soczewki od 15 roku życia i miała tak wiele razy. Idź do okulisty bo to ci się może rozwinąć w zapalenie spojówek. Zmieniałaś może ostatnio płyn do soczewek lub soczewki? To może też mieć wpływ. Jeśli zmieniałaś cokolwiek to bardzo możliwe, że to ma na to wpływ. Poza tym w miesiącach letnich oczy często są bardziej podatne na alergię. Nie wiem czy przechodzisz alergię w maju, czerwcu i lipcu ale to też może mieć wpływ na stan twoich oczu.
Podsumowując - idź do okulisty, to schorzenie powinno być leczone bo ma charakter przewlekły. Zmiana z soczewek na okulary nic nie zmieni bo to nie z soczewkami masz problem tylko z oczami. Czytałam ostatnio badania, które mówiły, że ponad połowa użytkowników soczewek zmienia soczewki na okulary właśnie przez to, bo myśli, że to im pomoże. A to bzdura. Okulista przepisze ci odpowiednie krople, na receptę.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Czw 13-06-2013, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko, nie zmieniałam soczewek. Stosuję jednodniowe. Dzięki, teraz umówię się na wizytę jak co roku i zobaczymy co lekarz powie.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

Julianka

PostWysłany: Wto 25-06-2013, 9:56    Temat postu: Soczewski kontaktowe Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i stało się, mówiłam, że można sobie uszkodzić oko, a teraz...sama mam soczewki, ale póki co na razie na jeden miesiąc, potem mam dostać inne. Ale tak jak sądziłam, okulistka powiedziała jak mam zakładać, a jak przyszło mi samej to zrobić o mało sobie nie wydłubałam oka, bolało, szczypało, podchodziłam do zakładania kilkakrotnie, aż wreszcie się udało. W tej chwili idzie mi całkiem nieźle, a przede wszystkim widzę doskonale. Uśmiechnięta Podejście ludzi zmienia się jak widać, na moim przykładzie. Puszcza oko

Uwagi  Proszę stawiać spacje po znakach interpunkcyjnych i pomiędzy zdaniami.
Proszę stawiać kropkę na końcu zdania, emotka nie zastępuje kropki!
gieniusia.
Powrót do góry

milka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 25-06-2013, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chwilowo próbuję soczewek jednodniowych oczywiście mojej ulubionej firmy Johnson&Johnson i w sumie jestem zadowolona, chociaż będę musiała jeszcze kupić inny rodzaj bo mam wrażenie, że te co mam mnie troszkę "uwierają".

Podpis jakoś w lipcu 2008 r. trafiła nas strzała amora:*
27.09.2008 r. padło najważniejsze pytanie :*
29.08.2009 r. przysięgliśmy sobie dozgonną miłość aż po grób :*
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Skocz do: